Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

BMW/E34/525TD - Szalejąca skrzynia biegów A4S 310r

mr.ignac 10 Paź 2015 09:21 1023 0
    mr.ignac
    Poziom 1  
    Witam. Mam problem z automatyczną skrzynią biegów. Jeśli automat jest zimny, to skrzynia chodzi całkiem dobrze, jedynie występuje chwilowy wzrost obrotów przy zmianie biegu z 2-3. Po paru kilometrach, gdy olej w skrzyni się nagrzeje zaczynają się problemy. Ogólnie po wrzuceniu R skrzynia za każdym razem reaguje prawidłowo. Jednak po wrzuceniu biegu 1,2,3,D chwilę trwa zanim skrzynia włączy bieg, następuje to z szarpnięciem. Również jak stoję z wrzuconym biegiem 1,2,3,D to skrzynia jakby co chwilę załączała i rozłączała napęd. Gdy się nagrzeje mocniej, to po wrzuceniu 1,2,3,D trzeba dodać sporo gazu, żeby samochód ruszył. Auto również głupieje, bo przeciąga na pierwszym biegu do 4000 tysięcy obrotów, potem wrzuca 2 bieg i również zmienia co chwilę biegi jak by nie wiedziała na którym ma jechać. Jak się rozgrzeje do temperatury roboczej to ma problem z wrzuceniem 2 biegu i 3 biegu (auto jakby było na obrotach jałowych, bo rosną obroty jak by skrzynia była na luzie i gdy auto wkręci się na wysokie obroty dopiero zapina bieg). Po chwili przechodzi w tryb awaryjny.
    Olej zmieniałem, stary był brudny i lekko śmierdzący. Po zmianie oleju żadnej poprawy. Wlałem ok 8 litrów oleju.
    Chciałbym się dowiedzieć co mogło ulec uszkodzeniu.