Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zablokowany dysk - Migracja z W10 do W7 błąd

flosinski 10 Paź 2015 10:30 597 2
  • #1 10 Paź 2015 10:30
    flosinski
    Poziom 2  

Miałem problem z Kernel check security failure po instalacji W10. Sprawdziłem wszystkie rady jakie znalazłem w internecie ( praca dysku, ram, poszczególne sterowniki, aktualizacje itp ) i postanowiłem wrócić do Windows 7.
    Podczas powrotu do W7 pojawił się błąd. Komputer się cały czas restartuje i downgrade nie doszedł do skutku. Pojawia się logo W10 i komunikat o instalacji, pasek postępu i restart po 10 sek.

Korzystając z iso Windowsa 7 nie mogę przywrócić systemu, bo wykrywa jeszcze W10.

Korzystając z iso W10 nie mogę wykorzystać żadnej z opcji z powodu zablokowania dysku. Pojawia się standardowy komunikat - odblokuj i działaj dalej.

P-kt przywracania systemu jest z W7, więc to też odpada.

Myśałem, że padł mi dysk, ale w konsoli on działa. Dostaje się na każdą z partycji, skopiowałem sobie wszystkie wrażliwe dane. Wykrywa mi partycję z systemem.

Jedyną zmianą jest fakt, że nie jest ona już oznaczona jako C:, tylko D:
    Nie zmieniałem tego i jestem pewien, że system był na C:

Próbowałem podstawowych komend w CMD. Sprawdzałem dysk, każdą partycję osobno - nie wykrywa błędów, badsektorów itp.

Biosem też się nie bawiłem - tyko teraz, by zmienić dysk do bootowania.

Szukałem pomocy w internecie, jednak na razie nie trafiłem na skuteczną metodę.

Proszę o pomoc i radę , bo brakuje mi doświadczenia w tej sprawie.

0 2
  • #2 10 Paź 2015 10:55
    Dra98
    Poziom 41  

flosinski napisał:
    Myśałem, że padł mi dysk,

Proszę zamieścić screen ze S.M.A.R.T. dysku np z programu HardDiskSentinel, CrystalDiskInfo, SmartVision.
    Dane są istotne czy chodzi o ponowną instalację systemu?

0
  • #3 10 Paź 2015 14:25
    flosinski
    Poziom 2  

Nie mam jak zainstalować tych programów, bo nie działa mi system.

Chyba, że mogę któryś z nich uruchomić przez konsolę np. z usb. Mogę?

Mam jeszcze jeden pomysł - czy mogę podłączyć ten dysk do laptopa przez SATA, a zasilanie podłączyć w uszkodzonej stacjonarce? Nic nie uszkodzę?
    Może w ten sposób będę mógł zdiagnozować dysk.

Dane nie są najważniejsze, tak jak pisałem wcześniej - zrobiłem sobie kopie poprzez konsolę, bo dysk w konsoli działa. Dobrze, by było przywrócić system - mniej pracy niż podczas stawiania nowego od początku i ponownej instalacji wszystkiego.

0