Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW Passat b4 2.0 115 km + LPG - nie działa na benzynie

10 Paź 2015 11:48 1059 9
  • Poziom 11  
    Witam. Mam problem z Vw Passatem b4. Rocznik 94, silnik 2.0 benzyna + LPG 115 km, oznaczenia nie znam. Problem polega na tym, że auto nie odpala i w żaden sposób nie działa na benzynie. Na gazie odpali, działa normalnie. Wymieniona została pompka paliwa, nie dawno filtr paliwa. Wykręcałem świece, są suche. Zastanawia mnie wtyczka dwu-pinowa na wtrysku. Czy w momencie włączenia zapłonu, ma być na niej jakieś napięcie?
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 40  
    No a jak niby inaczej auto by odpaliło gdyby nie było napięcia na wtrysku? Chyba nie w momencie zapłonu tylko w momencie kręcenia kluczykiem.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 11  
    Czyli w momencie rozruchu, ma się pojawić napięcie między pinami, czy między jednym i drugim pinem, a masą?

Dodano po 21 [minuty]:

Chyba, że ktoś z forumowiczów ma jeszcze inne sugestie. Nie wziąłem pod uwagę też sterownika od gazu... Ale dla mnie to czarna magia.
  • Poziom 40  
    miedzy pinem i masą chyba?
  • Poziom 11  
    Dobra, postaram się to sprawdzić...
  • Moderator Samochody
    stsiek01 napisał:
    Zastanawia mnie wtyczka dwu-pinowa na wtrysku. Czy w momencie włączenia zapłonu, ma być na niej jakieś napięcie?

No i w tym momencie powinieneś dać sobie spokój, oddając auto do elektryka. Na tej wtyczce po włączeniu zapłonu poinno być +12V mierzone do masy pojazdu, a na drugim pinie powinna pojawiać się masa, w takt iskry. Prawdopodobnie wlepiony został przy montażu inst. LPG "emulator" w postaci przekaźnika, który przy pracy na gazie odcina te +12V.
  • Poziom 11  
    A gdzie takowy emulator może się znajdować? Napięcia faktycznie na wtyczce nie ma, po nieudolnej próbie odpalenia świece są suche. Z lewej strony za zbiorniczkiem od płynu chłodniczego jest sterownik od LPG, czy to on może być tym emulatorem? Czy może w tablicy przekaźnikowej jest jakiś dodatkowy przekaźnik odpowiedzialny za to?
  • Moderator Samochody
    Może być sterownik LPG tym emulatorem, może być dołożony przekaźnik i wisieć gdzieś w komorze silnika - tylko od fantazji montażysty to zależy.
  • Poziom 11  
    Sterownik mam taki: lo. gas FLASH 7FB01002. Przekaźnika dodatkowego nigdzie nie widziałem.

Dodano po 23 [minuty]:

Na wyłączonym zapłonie sprawdziłem przewody od wtrysku, to jeden leci właśnie do tego sterownika, a drugi to masa.
  • Poziom 11  
    Panowie, gdy podłączę + bezpośrednio do wtrysku to słychać że działa. Jednak samochód odpali i od razu gaśnie. Proszę o pomoc...

Dodano po 20 [minuty]:

Czy przepływomierz na filtrze powietrza miałby coś do tego?