Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wzmacniacz na układzie scalonym TDA1516

07 Cze 2005 19:16 5279 7
  • Poziom 32  
    Mam zamiar zrobić sobie wzmacniacz na układzie TDA1516.
    Znalazłem układ w radiu ale o oznaczeniu TDA1516BQ.
    Czy jest to ten sam układ co wymieniony wcześniej?
    Czy da się na nim w miarę przyzwoicie posłuchać muzyki.
    Poniżej załączam schemat.
  • Pomocny post
    Poziom 22  
    Ja mam zrobiony wzmacniacz na tym układzie (TDA1516BQ) i zmostkowany (czyli teoretycznie przy napięciu 14,4V o ile dobrze pamietam powinien mieć 20W) tylko, że mój pracuje na napieciu 12V i wypada blado przy wzmacniaczu AMATOR 2 (który ma 10W na kanał).

Jeśli się gdzieś pomyliłem w parametrach to proszę mnie poprawić.
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    Witam
    Wykonałem taki wzmacniacz według tego samego projektu. Tylko dałem zamiast TDA1516, TDA1518, który jest identyczny tylko ma 2x większe wzmocnienie. Nie jest to żadna rewelacja, ale przy jego prostocie konstrukcji sprawuje się dobrze. I jeszcze jedno – kondensator C1 trzeba dać jak najbliżej nóżek zasilania U1.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 15  
    Witam
    ja ma pytanie na tym schemacie jaka moc może osiągnąć ta kość bo kiedyś na tym układzie miałem 5W przy 8omach a jeśli sie nie byle t tutaj będą głośniki 4 om ??

Pozdrawiam

jeszcze jedno kondensatory c4 i c5 maja 220nF zgadza sie??
  • Poziom 11  
    Przy 4 omach głosnika będzie ok.12 watow mocy.

Apropo-mozesz mi podesłac zdjęcie lub tym podobny wizerunek płytki drukowanej do takiego wzmacniacza na TDA1518??

Pozdrawiam z Sosnowca
  • Poziom 15  
    witam powiem tak o płytkę ciężko trzeba samemu coś kombinować ale układ bardzo ładnie wygląda na pająku jak sie go ładnie zrobi osobiści mój wzmacniacz na tek końcówce przeżył już wakacje i nadal gra ładnie z kolumienkami od małej starej wierzy4om mocy na nich nie sprawdzałem ale moze miec nawet wiecej i na aku 12V 7ah śmiga tak 3tyg