Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Linksys WAG200G - Ochrona rodzicielska

10 Paź 2015 15:38 798 12
  • Poziom 8  
    Witajcie,

liczę na waszą pomoc. Chcę ustawić kontrolę rodzicielską, aby na każdym z podłączonych urządzeń przez mojego routera(Linksys WAG200G) nie można było wejść na strony +18. Da się to jakoś zrobić automatycznie? Wgrać jakieś oprogramowanie? Firmware mam w najnowszej wersji, tej kończącej się 9. Wiem, że jest już to poczciwy router, jednak szkoda mi wymieniać go na nowy, ponieważ wciąż daje radę! Lub ewentualnie jak wpisać adresy witryn manualnie?
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Jedynie poprzez zmianę DNS-ów i skonfigurowane pod siebie OpendDNS Family Shield.
  • Poziom 8  
    Dzięki wielkie za te dns'y. :)

I jeszcze pytanko czy nie spowalnia mi to internetu oraz czy bezpieczne jest logowanie do różnych ważnych stron używając tych dnsów?
  • Poziom 43  
    Nie spowolni i jest bezpieczne logowanie się do rożnych stron - pamiętaj by skonfigurować sobie profil i zastosowane zmiany będą mieć zastosowanie do końcówek które łykną DNS-y z auto-konfiguracji.
    Poza tym profil użytkownika odnosi się do jego IP publicznego i jeśli masz ADSL i zmienne IP musisz jeszcze DDNS sobie skonfigurować i profil uzależnić od domeny.
  • Moderator - Sieci, Internet
    ibalance napisał:
    jeszcze pytanko czy nie spowalnia mi to internetu oraz czy bezpieczne jest logowanie do różnych ważnych stron używając tych dnsów?

DNSy są stabilne i sprawdzone więc nie ma problemu.
  • Poziom 8  
    A wiecie może dlaczego na komputerze podłączonym przez RJ-45 z win 8.1 nie działa mi to? Na wszystkich urządzeniach podłączonych przez WiFi blokuje b. dobrze te strony, jednak na głównym PC nie.
    Mam właśnie zmienne IP, ale jeśli wchodzę w ustawienia ddns na routerze, to mam tylko do wyboru jakieś "dyndns.org" oraz "tzo.com". Jak to skonfigurować?
    Dodam, że na laptopie oraz pc mam zainstalowany ten program, który wykrywa mi zmianę IP.
  • Moderator - Sieci, Internet
    ibalance napisał:
    Mam właśnie zmienne IP, ale jeśli wchodzę w ustawienia ddns na routerze, to mam tylko do wyboru jakieś "dyndns.org" oraz "tzo.com". Jak to skonfigurować?

DDNS a DNS to dwa różne serwery i dwie różne funkcjonalności.
  • Poziom 43  
    Sprawdź na tym PC jakie ma ustawienie sieci karta sieciowa.
    Poza tym jak masz zmienne IP to musisz chyba przy tej usłudze skonfigurować DDNS-a.
  • Poziom 8  
    W ip v4 pokazuje mi inne adresy dnsów, niż te na stronie.
    No dobra, ale jak skonfigurować tego ddns'a? Jakieś wskazówki?
  • Poziom 43  
    Może być pokazał co ci pokazuje?
    Pokaż też stronę konfiguracyjną tego linksysa gdzie ustawia się DNS-a.
  • Poziom 32  
    ...
    Pytanie, czy któryś z kompów jest odpalony 24h/7?
    Jeżeli tak, to na tym co tak pracuje zainstaluj aplikację ze strony no-ip.com
    Zarejestruj się tam i wpisz wymagane dane w program.
  • Poziom 8  
    Tak wygladaja ustawienia:

Linksys WAG200G - Ochrona rodzicielska

Niestety, ale zaden komputer nie dziala 24/7.

Co do tych dnsow pokaze jutro jak bede mial dostep.
  • Poziom 43  
    DNS-y masz wpisane więc tamten komp musi mieć ręcznie wpisany DNS - sprawdź w ustawieniach protokołu TCP/IPv4