Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pentagram TAB 8.5 - Bateria naladowana a tablet sie nie włącza

mariusz531 10 Paź 2015 17:24 1935 6
  • #1 10 Paź 2015 17:24
    mariusz531
    Poziom 9  

Witam.

Jak wyżej.Tablet był ładowany z 12 h.Na wyświetlaczu nic sie nie pojawia.
    Po otwarciu obudowy sprawdzilem miernikiem napiecie baterii.
    Wynosi około 3,9 V.Wychodzi na to że bateria jest naładowana.
    Zrobiłem tak jak w innym poscie,odlutowałem baterie od płyty,podładowałem inna ładowarką,przylutowałem,podlączyłem do ladowania,następnie reset+power i nic.

Zadnej reakcji,nie mówiąc już o próbie wejscia do trybu recovery.

Nie da się nic zrobić,żadnej reakcji na wyświetlaczu.

Panowie, tylko serwis pozostał ?

0 6
  • #2 12 Paź 2015 19:24
    jaskowiak90hotmail
    Poziom 8  

Oczywiście pozostaje tylko serwis. Niestety, ale mogło się coś spalić. Jak działał wcześniej ten tablet?

0
  • #3 12 Paź 2015 21:58
    mariusz531
    Poziom 9  

Nie moge narzekac.
    Jeszcze dodam że nie był ładowany ze dwa miesiące.Po włączeniu zaraz sie wyłączał więc dałem go do ładowania.Ładował się z godzine.Pozniej nie mógł się włączyć ,robocik android kręcił sie w kółko.Sciągłem aktualizacje na karte pamięci i próbowałem ją wgrać.Pokazał się raz robocik i znikł.Od tego momentu tablet , tak jak w pierwszym poscie nie może sie uruchomić i na wyświetlaczu nic się nie pokazuje choć bateria się ładuje.Rozumiem że to może być jakiś bląd przy aktualizacji ale przy ponownej próbie zrobienia tego samego,bądź resetowania tablet nie reaguje.Wygląda to na problem mimo wszystko software,ale nie można niczego wykluczyć.

0
  • #4 30 Sty 2016 20:01
    mariusz531
    Poziom 9  

Odgrzewam temat

Tablet odesłany do serwisu Pentagram.
    Stwierdzili że uszkodzony akumulator,dziwne to trochę bo mierzyłem napięcia na płycie , jak również jakie napiecie daje na wyjściu,no ale OK,niech im będzie.
    Koszt naprawy to 50 zł. akumulator+25zł.Flash+25zł.przesyłka zwrotna do mnie.
    Razem 100 zł. Czekam juz 3 tydzień.

0
  • #5 15 Lut 2016 19:09
    mariusz531
    Poziom 9  

Update

A jednak cwaniaki coś przekombinowali ....
    Przyszedł nowy mail z informacją że jednak koszt naprawy przekracza wartość tabletu.

A co najgorszę , dzisiaj przyszedł tablet kurierem i ku mojemu zdziwieniu w paru miejscach uszkodzona jest ramka.Wygląda na to że "fachowcy" nie umieją rozebrać urządzenia.

Wyslałem maila zwrotnego do serwisu ze zdjęciami uszkodzonej obudowy.
    Zobaczymy co odpiszą,specjalnie jeszcze nie podaje Wam nazwy serwisu,zobaczymy czy sprawa się pozytywnie zakończy.

0
  • #6 31 Mar 2016 14:44
    TAS
    Poziom 23  

Serwis Pentagrama jest tragiczny. Miałem kilka Pentagramów 7.6. Musiały być cały czas naładowane, jeśli tablet rozładował się do takiego stopnia, że się wyłączył, ładowanie przez złącze nie przynosiło rezultatów. Taka wada fabryczna tego dziadostwa. Po odsyłaniu na gwarancję, pisali, że zmienili oprogramowanie - softu faktycznie nie zmieniali bo ciągle była ta sama wersja, ładowali tylko na krótko aku i odsyłali. Poddałem się, szkoda czasu na odsyłanie, podładować to mogę sobie sam. Leżą nie sprzedane, chyba spróbuję zainstalować w środku moduły ładowania na płytkach. Jak nie miałeś foto przed wysyłką to ciężko udowodnić. Jak do takich paprochów wysyłam sprzęt to nagrywam sprzęt i moment pakowania, by nie było wątpliwości przy reklamacjach.

0
  • #7 22 Kwi 2016 21:14
    mariusz531
    Poziom 9  

Dzieki za info,bede probowal podładowywac tylko nie moge sobie na to zorganizowac czasu.

0
  Szukaj w 5mln produktów