Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

LG Nexus 4 - Soft-Brick bootloop, czy bric? Wgranie czystego Androida nie pomaga

Omletowy 10 Oct 2015 17:50 1671 3
    Omletowy
    Level 2  
    Witam, wszedłem w posiadanie Nexusa 4. Poprzedniemu właścicielowi ponoć podczas aktualizacji bodajże (jakoś miesiąc temu to było) do 5.1 telefon się rozładował i od tamtego telefon zatrzymywał się w trakcie uruchamiania na animacji tych kręcących się kropek.

Postanowiłem wgrać czysty system. Telefon jest wykrywalny przez fastboot'a, adb. Próbowałem go odratować używając narzędzia NRT zaznaczając opcję "Soft-Bricked/Bootloop". Teoretycznie cała aktualizacja przebiegła poprawnie, jednakże podczas uruchamiania już właściwego systemu telefon nadal zatrzymuje się na etapie latających kółek. Gdzieś wyczytałem, że może pierwsze uruchomienie zajmować do 10minut jednakże po ponad 30 minutach nie zauważyłem jakiegoś większego progress'u. Co mogę jeszcze zrobić? Ma ktoś jakieś pomysły, sugestie, żeby postawić ten telefon na nogi? :) Czy jest możliwe, że dokonało się jakieś uszkodzenie telefonu na wskutek przerwanej aktualizacji?
    dxxx

Level 24  
    Spróbuj skorzystać z modyfikowanego updatera
    "UpTestEX_BY_BRIDE_2014"
    i odpowiedniego dla twojego telefonu pliku KDZ
    Omletowy
    Level 2  
    Szukałem w czeluściach Internetu, i chyba nie potrafię szukać i nie ma pliku KDZ na mój telefon, ponieważ aktualizacje na Nexusy wychodzą z pod ręki Google, a nie LG, albo jestem ułomny. Tak czy inaczej poradziłem sobie aktualizując telefon do Androida 4.2, a telefon łyknął go bez oporu od razu. :D Tak czy inaczej dzięki za pomoc :D
    dxxx

Level 24  
    Faktycznie, pomyliłem model z LG G E975... :(