Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Dobór budżetowego zestawu audio wzmacniacz+kolumny

janusz91ff 10 Oct 2015 18:40 672 3
 • #1
  janusz91ff
  Level 7  
  Witam, mam do wydania około 400 zł i jest to budżet nieprzekraczalny. Doskonale zdaję sobie sprawę z tego, że jest to kwota nieduża. Zastanawiam się czy da się za to kupić przyzwoicie grający zestaw stereo. Nie mam w tym zakresie zbyt rozległej wiedzy technicznej. Przeglądając rynek wtórny po prostu nie ogarniam tematu. Ale może najpierw o tym czego i gdzie chciałbym słuchać. Pomieszczenie w którym miałby się znaleźć sprzęt to pokój o powierzchni 15 metrów. Muzyki słucham głównie z komputera, zazwyczaj rocka, indie. Nie zależy mi na nadzwyczajnej mocy i głośności, bardziej chodzi tu o możliwie jak najlepszą jakość dźwięku. Przeglądając portale aukcyjne widzę, że już za około 150-200zł można kupić niezniszczone amplitunery/wzmacniacze takich firm jak Onkyo, Sony, Kenwood, Technics, JVC itd... Podobnie rzecz się ma z kolumnami takich producentów jak Heco, Grunding, tu też można zamknąć się w kwocie do 200zł, przynajmniej w teorii. Pytanie czy z takich tańszych sprzętów da się złożyć przyzwoite stereo. Jeśli tak, to czy podsunęlibyście mi jakieś propozycje takiego zestawu? Sam już się w tym gubię.
  Alternatywnie myślałem również o zestawie 2.0 Microlab Solo 6C, jednak to chyba nigdy nie zagra równie dobrze, co nawet średni zestaw wzmacniacz+kolumny.
 • #2
  k52
  Level 32  
  Poszukaj jakiś sprzętów blisko miejsca zamieszkania, aby sprawdzić czy działa, bo w tej cenie bywa różnie , a i zaoszczędzić na wysyłce można. W takim małym budżecie czasem dołożenie 50zł pozwala na złapanie czegoś lepszego technicznie, nawet wizualnie nie zniszczonego.
  Jasne że lepsze nawet tanie stereo, zwłaszcza z dużych klocków, niż głośniki komputerowe.
 • #3
  janusz91ff
  Level 7  
  Dzięki za odzew, już myślałem, że nikt nie pochyli się nad tematem. Nieustannie poszukuję jakiegoś sprzętu, i lokalnie i bardziej globalnie na aukcjach internetowych. Z poszukiwaniem blisko miejsca zamieszkania jest pewien problem, gdyż mieszkam w małej miejscowości i tutaj krucho z takim sprzętem. Trzeba by pojechać dalej, a to będzie kosztowało mniej więcej tyle, co co wysyłka. Zatem to, skąd będzie sprzęt jest bez znaczenia, wiem to komplikuje sprawę. Zastanawiam się nad tym czy aby nie rozbić tego zakupu na dłuższy okres czasu. Na razie szukałbym jakiegoś wzmacniacza bądź amplitunera do ceny 200zł. Potem myślałbym o kolumnach.. Czasami zdarza się, że trafię na coś takiego: http://olx.pl/oferta/jvc-zestaw-CID99-ID7jBqd.html#a4670cf03a Da radę?