Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lexmark E120 brudzi wydruki

10 Paź 2015 12:15 2577 17
  • Poziom 12  
    Witam. Drukarka Lexmark E120 i drukuje jak na załączniku. Toner po regeneracji ale długo drukował poprawnie. OPC i śmietnik czyszczony. Lexmark E120 brudzi wydruki
  • Poziom 29  
    Witam

Wyglada na beben. Zobacz z tylu pod klapka jak wyglada.

Pozdrawiam
  • Poziom 25  
    Przemek2802 napisał:
    Witam. Mam podobny problem. Drukarka Lexmark E120 i drukuje jak na załączniku. Toner po regeneracji ale długo drukował poprawnie. OPC i śmietnik czyszczony. Lexmark E120 brudzi wydruki

Do wymiany na pewno bęben, toner prawdopodobnie też. Z doświadczenia wszystkie lexmarki laserowe słabo znoszą zamienniki.

Dodano po 7 [minuty]:

drukar2013 napisał:
    Czy ktoś potrafi wytłumaczyć i pomóc dlaczego drukarka panasonic KX-MB2000 po zainstalowaniu nowego bębna i toneru czarni kartkę. Próbowałam czyścić wałek, który jest pod pokrywą (tz. chyba transferowy - przetarłam spirytusem) nic to nie zmieniło. Bęben zakupiłam nowy i toner ale jako zamienniki.

Te urządzenia w ogóle nie tolerują zamienników. Najlepszym rozwiązaniem byłoby rozebranie zespołu bębna i odkurzenie specjalnym odkurzaczem do tonerów lub chociaż ostrożne wysypanie nieoryginalnego proszku, następnie złożenie bębna i zainstalowanie oryginalnego tonera. Uratowałem tak kilka faksów, jednak co do rolki transferowej nie wiem jak się zachowuje po kontakcie ze spirytusem.

P.S. rozumiem, że bęben oryginalny?

Dodano po 4 [minuty]:

W.P. napisał:
    Zdesperowany użytkownik zorientowawszy się, że przyczyną mógł być toner kupuje oryginalny i instaluje pojemnik w zespole bębna.
    To najgorsze co można w takiej sytuacji zrobić. Nowy proszek (ponad 150 PLN) miesza się z poprzednio wsypanym i całość jest do wyrzucenia.

Święta racja!
  • Poziom 12  
    Bęben oryginalny. Cały jest upaprany proszkiem- tak jakby źle czyściły listwy...może to być przyczyną? Ogólnie ta drukarka nie drukowała za dużo. Po zsypaniu jej zamiennikiem długo nie było z nią żadnych problemów. Na allegro są jakieś bębny zielone- nie niebieskie za parę groszy- czy można je brać w ogóle pod uwagę?
  • Poziom 29  
    Witam

Czyszczenie bebna to jedno ale jest miejcowo naswietlony. Kup oryginal i bedziesz mial spokoj.

Pozdrawiam

• Poziom 34  
    Ja sam osobiście regeneruję, bębny i tonery do tego modelu i nie ma żadnych problemów.
    Ale nie wiadomo jak zachowają się materiały z powszechnej aukcji, najlepiej jak by ktoś ci to zrobił i dał jakąś gwarancje.
  • Specjalista - kserokopiarki
    Zacznij od wymiany listwy i rolki PCR ... Listwy często padały w tych drukarkach. Niestety po jakimś czasie guma na krawędzi twardnieje i przepuszcza toner. Rolka PCR pokrywała sie wybrzuszeniami i wydruki pokrywały sie "marmurkiem" . Koszt dobrej jakości elementów zamiennych nie jest duży . Można tez nabyć zamienny zespół bebna. Tonery można spokojnie regenerować . Ważne żeby dobrze wyczyścić pojemnik z resztek starego.

C.
  • Poziom 12  
    Wymieniłem bęben OPC na nowy zamiennik- jest dużo lepiej ale dalej to samo zabrudzenie. Proszek nie będzie przyczyną bo był dedykowany do tej drukarki i wszystko było dobrze wyczyszczone. Myśle , że w tej sytuacji najlepiej będzie kupić cały zespół bębna.
    Kolego , a listwę czyszcząca i rolkę PCR tez wymieniłeś w zestawie z bębnem ? Sama wymiana rurki bębna bez wymiany listwy mija sie z celem. Dlatego sugerowałem komplet - OPC, listwa, PCR ...

C.
  • Poziom 12  
    Zespół bębna wymieniony i nadal brudzi- wcięło papier i musiałem całą rozebrać (o mało nie wyleciała przez okno). Co teraz- zmenić toner?
  • Specjalista - zasilacze komputerowe
    Przemek2802 napisał:
    Co teraz- zmenić toner?
    Obejrzeć sekcję utrwalania.
  • Poziom 12  
    Kupiłem toner regenerowany i elegancko drukuje na starym zespole bębna. Jest tylko kilka kropek. Ale jest kolejny problem- na kartce są jakieś paprochy- jakby wiórki gumy, tak jakby coś się przycierało.
    W związku z tym, że drukarka drukuje na starym bębnie- sprzedam kompletny nowy zamiennik zespołu bębna i nowy bęben- zamiennik (info na pw)
  • Specjalista - zasilacze komputerowe
    Przemek2802 napisał:
    na kartce są jakieś paprochy- jakby wiórki gumy, tak jakby coś się przycierało
    Nie chcę się powtarzać... Patrz #11.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    Witam,moja drukarka również brudzi,wydruki zrobione to 3260.Czy ma to związek z tym że toner uzupełniam chip+ proszek z firmy REGEN CENTRUM TANIEGO DRUKU KAROL ŚWIĄTEK.Teraz czyszczenie bębna już nie pomaga.Bęben Lexmark E-120 (E12026XV) teoretycznie miał zrobić 25000 stron.Teraz co wymienić sam bęben?,do tonera mam jeszcze proszek i czipy.
    A jak wyjmiesz zespół bębna , obrócisz wałkiem OPC to toner jest z niego zbierany ? Jeżeli po obróceniu bęben jest czysty to winny jest ewidentnie toner. jeżeli nie i smugi ciągle pozostają wina leży po stronie listwy bębna która nie czyści właściwie bebna z resztek tonera.

C.
  • Poziom 9  
    Nie zbiera czyli listwa do wymiany? rozbierałem ją i czyściłem-bez rezultatu.A ten wałek gumowy ma być taki brudny czyszczę spirytusem ale szybko się brudzi.
  • Poziom 12  
    No jeśli brudzi po wymianie tonera a wcześniej było wszystko w porządku to przyczyna jest oczywista.