Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

vw passat b6 - Doświetlenie zakrętów, montaż modułu

fafik86_86 10 Paź 2015 20:51 1035 10
  • #1 10 Paź 2015 20:51
    fafik86_86
    Poziom 8  

Witam. Potrzebował bym parę wskazówek jak podłączyć moduł skrętu zakupionych na allegro do passata b6. Chodzi mi o takie przewody jak halogeny prawy lewy i czujnik pomiaru prędkości.

• #2 10 Paź 2015 20:59
    Falubaz1

Specjalista grupy V.A.G.

???????? Coś ty za moduł zakupił i co ty chcesz podłączać pod

fafik86_86 napisał:
    czujnik pomiaru prędkości
    ????

• #3 10 Paź 2015 21:05
    Błażej
    VIP Zasłużony dla elektroda

Instrukcję i schemat podłączenia tego modułu zamieść, bo dziwne rzeczy piszesz.

• #4 10 Paź 2015 21:14
    Falubaz1

Specjalista grupy V.A.G.

Znalazłem schemat - rzeczywiście na znanym portalu sprzedają takie dziwactwa :) Posiadasz Passat B6 - w większości przypadków można odpowiednio zakodować moduł centralnej elektryki i fabrycznie będzie doświetlać zakręty z halogenów. Dokładając to ''coś'' okaże się że albo będzie walić komunikatem spalonej żarówki, albo podłączając pod czujnik prędkości :) zacznie wariować ABS.

• #5 10 Paź 2015 21:21
    fafik86_86
    Poziom 8  

Dokładnie to co kolega zamieścił. Mówicie że mogą być takie jaja z tymi błędami?

• #6 10 Paź 2015 21:28
    Falubaz1

Specjalista grupy V.A.G.

Podłącz sprawdź :D Za zakodowanie tej funkcji zapłacił byś raptem parę złotych więcej. A to ustrojstwo nadaje się do Golfa III co by bajer pod sklepem był :)

• #7 10 Paź 2015 21:32
    fafik86_86
    Poziom 8  

Aha. No to może ktoś mi pomoże teraz z tymi kabelkami. ;)

• #8 10 Paź 2015 21:53
    Falubaz1

Specjalista grupy V.A.G.

Moduł posiada 9 przewodów które podłączamy:
    czarny : masa (-12V)
    czerwony : +12V za bezpiecznikiem 15A na stałe
    niebieski : +12V za stacyjką
    fioletowy : do żarówki lewego kierunkowskazu od strony +12V
    żółty : do żarówki prawego kierunkowskazu od strony +12V
    brązowy : wyzwalanie „coming home” przez podanie chwilowo -12V
    szary : wyjście prądowe na prawy halogen doświetlania zakrętów
    zielony : wyjście prądowe na lewy halogen doświetlania zakręt
    biały : wejście impulsów drogi /pomiar prędkości samochodu/

Miernik lub kontrolka w rękę i szukaj- wszystko znajdziesz przy sterowniku Bordnetz J519.

POMIAR PRĘDKOŚCI.
    Funkcja doświetlania zakrętu może działać w 2 trybach:
    1/ niezależnie od prędkości samochodu – w takim przypadku zworka ID musi być założona a przewód czujnika prędkości (biały) nie podłączony lub podłączony do masy.
    2/ funkcja ta może działać tylko do prędkości ustawionej przez użytkownika (40km/h lub większej).
    W takim przypadku po przekroczeniu prędkości granicznej funkcja przestaje być aktywna. By z tego skorzystać należy zdjąć zworkę ID a przewód biały podłączyć do czujnika prędkości samochodu (przy odłączonym zasilaniu modułu). Czas pomiaru prędkości samochodu i wyłączenia funkcji (w razie przekroczenia prędkości granicznej przez kierowcę) poniżej 1 sekundy - więcej w instrukcji do pobrania poniżej.

Co do opcji nr 1- Pierwszy radiowóz powinien cię za takie coś zatrzymać i zabrać dowód.
    Odnośnie opcji nr 2 - wątpię aby można 'to' było podłączyć w B6 i żeby jeszcze zadziałało ?? Mogę się mylić ;)

Jeżeli nie posiadasz miernika/kontrolki lub wiedzy oddaj do kogoś kto będzie ''chciał'' to podłączyć. Ewentualnie podaj dokładne dane pojazdu rok,kod silnika,rodzaj nadwozia.

• #9 11 Paź 2015 07:25
    fafik86_86
    Poziom 8  

Wiedzy mam troszkę na ten temat tylko chciałem iść na łatwiznę i myślałem że może ktoś takie coś podłączył do takiego samochodu. Akurat policja to mi nie straszna bo to nie mój samochód tylko sąsiada. Wymyślił sobie że coś takiego chce bo widział w moim tylko że ja mam lampy skrętne.

• #11 14 Lip 2017 12:50
    fafik86_86
    Poziom 8  

Wszystko działa. Bez żadnych błędów. Trzeba tylko diody wlutowac w instalację i wszystko gra. A co do dowodu to nie bardzo bo i seryjnie auta mają taką opcję.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME