Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nowa płyta główna + sterownik Realtek - głośniki nie grają tak jak kiedyś

PchlaW81 10 Paź 2015 22:56 723 9
  • #1 10 Paź 2015 22:56
    PchlaW81
    Poziom 17  

Wymieniłem komputer, niestety nie dopatrzyłem i nowa płyta główna tj: MSI H81M-P33, H81, DualDDR3-1600, SATA3, DVI, mATX (H81M-P33) z tyłu zamiast sześciu wyjść tak jak miałem na poprzedniej płycie, ma trzy wyjścia audio. Mam głośniki Genius Home Theatre, 5.1 tj. dwa przód, dwa tył, centralny i subufer. Żeby to grało doradzono mi sterownik Realtek HD Audio i rzeczywiście pomimo, że już myślałem, że płyta do zmiany bo tych głośników pod nią nie podepne to ten sterownik załatwił sprawę bo grają. Problem w tym, ze na testach grają wszystkie, a jak włączę yt, radio, czy cokolwiek to centralny nie gra, a na starej płycie grał, da się jeszcze to zmienić jakoś żeby i On grał nie tylko podczas TESTU audio? Jeszcze dodam, że czasem się zdarzy, że niektóre filmy na yt w ogóle są wyciszone, nie wiem czemu nic nie słychać u mnie w głośnikach jak w komentarzach do filmu nikt nie pisze, że coś jest nie tak, a u mnie cicho np. tu: https://www.youtube.com/watch?v=YaNttiwcLe4 totalna cisza, klikne inny film i dzwięk jest

Nowa płyta główna + sterownik Realtek - głośniki nie grają tak jak kiedyś

System to Windows 7

0 9
  • Pomocny post
    #2 11 Paź 2015 01:01
    kafus6
    Poziom 14  

Proponuję kupić jakąś dodatkową kartę muzyczną. W tanich płytach zamieszczają 'pseudokilkukanałowe' karty wbudowane. Żaden sterownik nie zapewni tego, że przy beznadziejnej karcie muzycznej będzie 5 kanałów.
    Masz porządne głośniki to musisz mieć porządną kartę muzyczną.

0
  • #3 11 Paź 2015 13:53
    PchlaW81
    Poziom 17  

No właśnie chodzi o to, że ta płyta jest goła, karty już nie wcisne, bo nie ma slotu, taką mi doradzono, że się nada, dopiero po fakcie doczytałem i zobaczyłem, ze lipa, ale sciągłem sterownik i zaczęła grac, więc się wstrzymałem z oddawaniem, no i ten centralny nie gra, może jednak spróbuje ją oddać skoro lipa z tego będzie. Głośniki wcale nie dobre, ale dawniej wszystko grało jak należy

0
  • Pomocny post
    #4 11 Paź 2015 14:44
    kafus6
    Poziom 14  

Są też karty muzyczne zewnętrzne(USB). Chyba tylko to Ci zostało oprócz oddawania. :(

0
  • #5 11 Paź 2015 16:37
    PchlaW81
    Poziom 17  

Ciekawa opcja, ciekawe czy lepiej obecna karte za 150zł oddac i wziąć taka za 220scia na przyklad czy lepsza ta karta dzwiekowa na usb za 50zł, bo mi w zasadzie potrzeba tylko te 6eść wyjsc z tylu a nie trzy, wolne sloty na cos innego mi nie potrzebne

0
  • Pomocny post
    #6 11 Paź 2015 16:46
    kafus6
    Poziom 14  

płyta główna za 150zł prawie niczym nie różni się od tej za 220 zł, a na pewno nie kartą dźwiękową :) to już lepiej wydać różnicę na zewnętrzną kartę dźwiękową.

0
  • #7 11 Paź 2015 16:53
    PchlaW81
    Poziom 17  

Nie znam się bardzo, ale wg mnie różni się np. slotami, ja mam tylko sloty na RAM czy karte graficzną, a jakbym wydał na płyte 200 czy 250zł to pewnie zamiast dwóch slotów na ram były by cztery, oprócz slotu na k.graficzna były by jeszcze ze dwa sloty na np. karte dzwiekowa i telewizyjna, tu jest tylko różnica? karta dzwiękowa wygladajaca jak pendrive będzie lepsza jak zamiana płyty tylko na taką ktora ma 6 wyjsc zamiast 3 z tyłu komputera? Nie znam się dlatego pytam, a wydaje mi się ze przez USB jakos nie będzie tak dobrze to funkcjonować jakby miało być wbudowane w płyte badz jakby mialo byc chyba pod P-CIE

0
  • #8 11 Paź 2015 17:04
    kafus6
    Poziom 14  

Chodzi o to, że płyta za 150zł ma podobne osiągi co płyta za 220-250zł. To są płyty tej samej klasy i jeśli płacisz za coś to właśnie za sloty czy może jakiś dupsik, który nieznacznie coś ulepszy. różnica jest widoczna przy 500zł za płytę.
    Jeśli chodzi o kartę muzyczną na usb to sam miałem taką za ok. 80zł ze sterownikiem, którym mogłem ściszać, zgłaśniać(1,5m dodatkowego kabelka z usb). Miałem jakieś tanie głośniki z Manty i kupiłem tą kartę po to, żeby mi działał centralny głośnik bo głośniki 5.1 wówczas były nowością i wypasem :)
    Ps. Tylko nie kupuj takiej 'profesjonalnej' karty za 9 zł ;)

0
  • #9 11 Paź 2015 17:23
    PchlaW81
    Poziom 17  

Nie za 9zł, tylko tak się rozpisuje bo skoro nie mam tych 6ściu wyjść, nie mam też slotu na kartę dzwiękową osobną to może faktycznie najlepszym wyjściem gdzie nie będę musiał demontować obecnej płyty głownej i jej oddawać lub sprzedawać po taniości będzie kupienie za około 50zł osobnej karty dźwiękowej. Tylko czy to są produkty takie same jakbym kupił karte pod PCIe? Czy gdzieś jeszcze jest haczyk, że musi być usb 3 albo jeszcze cos innego? Zebym sie nie wpakował z deszczu pod rynne ze zostaje z ta płytą i kartą dzwiekowa bo cos nie wspolgra i dalej bedzie lipa.

0
  • #10 11 Paź 2015 17:39
    kafus6
    Poziom 14  

Musisz poczytać w specyfikacji samej karty dźwiękowej- są nowsze i są starsze :) są pod USB 3 i są pod USB2 itd.
    Porównywalni są pod UBS czy PCIe w tej cenie. Generalnie pod USB są ze specjalną dedykacją pod laptopy, żebyś mógł poszaleć jak pojedziesz pod namiot, tyle.

0