Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

nbox enigma 2 - jak obsługiwać

leszekppp 11 Oct 2015 09:12 5931 26
Computer Controls
    leszekppp
    Level 22  
    Witam, nabyłem tydzień temu nboxa przerobionego z enigma 2.Oczywiście czarna magia i same problemy :) ale czytałem że to z niewiedzy.Czy ktoś napisze mi jak go mam używać (co muszę zainstalować na kompie i co sie z czym je, ale takim językiem jak dla przedszkolaka :) .

1.Pierwszy problem to taki- po wyłączeniu na noc ,rano pojawia się napis Shłd i ni jak nie można sterować ani pilotem ani klawiszami na nboxsie.Dopiero wyłączenie z prądu i po zastartowaniu są programy.

2.brak soft cam Managera

3.podpinam pendriva i nic mi nie nagrywa.

4 co jeszcze poustawiać żeby wszystko chodziło dobrze.
  • Computer Controls
    kiko80
    Level 26  
    Skąd masz nboxa, z jakim oprogramowaniem czyli openpli pkteam itd masz.
    3. Nagrywanie jeśli masz Pkteam to naciśnij niebieski i 2x OK i tam ustaw ścieżkę do pendrive.
    4. Popraw to co nie chodzi dobrze
  • Computer Controls
    leszekppp
    Level 22  
    Nbox z allegro , a gdzie wyczytać to oprogramowanie?
    User removed account
    User removed account  
    leszekppp
    Level 22  
    Podstaw nie znam, myślałem ze mi pomożecie,a sprzedający napisał że sprzęt legalny jest jego własnością,

Dodano po 1 [godziny] 9 [minuty]:

Znalazłem takie dane: enigma 2015-05-13 trunk,ostatnia aktualizacja 2015-06-08
    simhak
    Moderator of SAT
    Masz zapewne Graterlia...
    Szukaj informacji na forum poświęconemu temu image albo zmień na inne.
    leszekppp
    Level 22  
    Tak to Graterlia .
    Największy problem to : po wyłączeniu na noc ,rano pojawia się napis Shłd i ni jak nie można sterować ani pilotem ani klawiszami na nbox .Dopiero wyłączenie z prądu i po zastartowaniu są programy.
    kiko80
    Level 26  
    Na twoim miejscu pomyślałbym nad zmianą na Pkteam wszystkie informacje masz
    Code:
    http://www.pkteam.pl/viewforum.php?f=92
    a jeśli nie podołasz to zleć to komuś.
    User removed account
    User removed account  
    leszekppp
    Level 22  
    Mihal 2002 jak nie chcesz pomóc to przynajmniej nie przeszkadzaj.Po co te Twoje posty,zajmij się może innymi.
    Może ktoś nie jest Taki jak Ty i mi pomoże.Jest wielu dobrych ludzi.Nie chciałem się użalać ale twoje przycinki mnie zmusiły.Dekoder jest dla syna niepełnosprawnego (nie chodzi) dlatego staram się dla Niego.
    Ponawiam pytanie, czy jak będę go tak wyłączał raz dziennie rano z prądu to nic nie padnie?
  • Helpful post
    simhak
    Moderator of SAT
    Graterlia to image dla kogoś kto w tym "siedzi".
    Dla zwykłego śmiertelnika lepsze jest Opli 8.3 lub 8.6.
    Zajrzyj więc na forum Graterlia albo zmień na np Opli.
    To wyłączanie co rano nie ma wpływu na sprzęt o ile został on dobrze przerobiony.
    leszekppp
    Level 22  
    Dziękuje,już trochę poczytałem ,chyba dam radę sam zmienić,może coś pomoże,chyba że to wina elektroniki bo na gg powiedział jeden gość.
  • Helpful post
    matzg
    Level 35  
    Witam , podejrzewam że masz źle ustawiony :
    Sprawdź
    Menu>Ustawienia>System>Interfejs GUI> Zachowanie po krótkim naciśnięciu Power>?
    Ma być Czuwanie
    Wyłącz Wyłącznik Czasowy
    Menu>Czuwanie/restart/>Wyłącznik czasowy

Co do nagrywania to pena musisz zainicjować (znajdziesz w menu >dysk twardy...)
    A Instalacja dodatkowych koponentów poprzez Gos Menager opkg znajdziesz tam
    enigma2-plugin-alternativesoftcammanager
    leszekppp
    Level 22  
    A mówiłem że są życzliwi i dobrzy ludzie, dziękuje Wam w imieniu mego synka,sprawdzę te ustawienia jutro bo już jestem w pracy.
    Już nawet wiem ja sobie poradzić ,a tam w ,,dysk twardy'' to jest komenda inicjowanie czy formatuj, bo już chyba tam byłem :) ale to formatowanie to się bałem że usunę coś w nboxie?
    matzg
    Level 35  
    Nic nie usuniesz poza danymi z dysku , pendriva ...
    To początek "zabawy" z dekoderem z E2 dużo nauki i zdobywania wiedzy na ten temat.
    leszekppp
    Level 22  
    Matzg miałeś rację, w opcji ,,Menu>Ustawienia>System>Interfejs GUI> Zachowanie po krótkim naciśnięciu Power>? było pokaż menu wyłączania.
    Przestawiłem na czuwanie i jest dobrze.Mądry z ciebie człowiek.
    Wszystkie rady twoje poskutkowały :_)
    Ja bardzo szybko się uczę i już dziś wiem ok 70% o tym tunerze.Nawet połączyłem się przez FTP.Dzięki serdeczne dla wszystkich pomagających ,jesteście wspaniałymi ludźmi.
    Jeszcze nie zamykam tematu ,zaglądnij czasem,może gdzieś utknę to poradzisz:-)
    leszekppp
    Level 22  
    Witam ponownie, nbox wiesza się po ok. 15minutach oglądania robię restart oscama i znów 15 min działa.
    simhak
    Moderator of SAT
    Sprecyzuj "wiesza się".
    Nadal Gratelia czy inne image?
    leszekppp
    Level 22  
    Gratelia, oglądam a po 15 minutach zanika obraz ,czasem też i głos, a na kilku kanałach jest głos bez obrazu,na tvn często i obrazu nie ma i głosu.
    simhak
    Moderator of SAT
    Karta czy uprawnienia po sieci?
    Próbowałeś zmienić Oscam na inny?
    leszekppp
    Level 22  
    karta, nie próbowałem zmieniać , a jak ewentualnie zmienić?
    Darek.S
    Level 33  
    Sugerowałbym zdjąć obudowę i zobaczyć w jakim stanie są kondensatory elektrolityczne bo to nagminna bolączka ( i przeważnie widać to "na oko" ) A co do wymiany to jak już się ktoś czuje na siłach... druk dwustronny Pb free i pewne doświadczenie wskazane...
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2529786.html
    leszekppp
    Level 22  
    kondensatory to chyba nie,nbox kupiony w październiku 2015 sprzedający zapewniał że kondensatory wymienione na najlepsze.
    charlee
    Level 19  
    leszekppp wrote:
    sprzedający zapewniał że kondensatory wymienione na najlepsze

Wiesz ile takich stwierdzeń już słyszałem?

Możesz też zacząć od wgrania systemu od nowa (czasem pomaga), ale to typowy objaw padających kondensatorów. Czasem nie widać czy jest spuchnięty, wtedy albo pomiar albo wymiana wg zaleceń.
    leszekppp
    Level 22  
    Może masz rację ,nie mam doświadczenia z tym oszukiwaniem :-),w takim razie spróbuję sprawdzić i wymienić jeśli to jest najczęstsza przyczyna.A pomiar -jakie parametry i czy sprawdzać na wlutowanym?
    Darek.S
    Level 33  
    leszekppp wrote:
    jakie parametry i czy sprawdzać na wlutowanym?

Przede wszystkim ESR. Są do tego mierniki np Atlas ESR+ model ESR70 i parametr ten mierzy dość dobrze nawet bez wylutowania z płyty. Ale kosztuje tyle, że lepiej od razu wymienić te zalecane na porzadne np Jamicon a na pewno koniecznie na LOW ESR. A przede wszystkim zobaczyć co tam jest i czy nie jest wybulone. Mogły być nawet wymieniane ( i to powinno być widać) ale właśnie czy na te najlepszej jakości. A zwykłym multimetrem kondensatora nie sprawdzisz.
    leszekppp
    Level 22  
    Rozwiązany ,jednak kondensatory.