Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung i8260 - Odzyskanie danych

Mleczyk89 11 Oct 2015 11:06 1800 4
    Mleczyk89
    Level 34  
    Witam

Dostałem od szwagierki telefon celem odzyskania kontaktów.
    Telefon po mocnych przejściach. Uszkodzony dotyk i LCD, odkształcona obudowa i płyta główna.

LCD się nawet nie podświetla więc sądzę ze płycie w okolicy gniazda wyświetlacza się oberwało.Po podłączeniu z zewnątrz podświetlania LCD brak treści.

Telefon na stocku bez roota.
    Blokada ekranu (wzór znam)
    Debugowanie USB wyłączone
    Dostęp z recovery po przez adb shell mam.

Moje pytanie , jak uruchomić debugowanie usb z pozycji shella, abym miał możliwość podglądu ekranu na PC.

MHL w tym modelu niestety nie działa.

Ewentualnie czy przez shella można wyciągnąć plik z kontaktami.

Samsung i8260 - Odzyskanie danych Samsung i8260 - Odzyskanie danych Samsung i8260 - Odzyskanie danych
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    blahfff
    Level 38  
    Wgraj jakiegos CWM/TWRP tak zebys mial dostep do roota spod recovery. Potem zamontuj sobie partycje /data z "adb shell" i skopiuj gdzies plik contacts2.db (powinien byc w /data/data/com.android.providers.contacts/databases/contacts2.db), najlepiej wrzuc go gdzies /sdcard i potem poprzez "adb pull" pobierz na komp, ew od razu "adb pull data/data/com.android.providers.contacts/databases/contacts2.db", ale to nie zawsze dziala.
    Ten plik to baza danych sqlite, a w necie mozna znalezc kilka skryptow, ktore wyciagna ci z niej kontakty i zapisza jako wizytowka .vcf.
    Mleczyk89
    Level 34  
    Ok, plik udało się wyciągnąć.

Kwestia jak to teraz rozkodować.

Posiedziałem godzinę w sieci lecz nie znalazłem ostatecznego rozwiązania.
    przy podglądzie przez SQLstudio widzę nazwy kontaktów, lecz jak to w całości wyeksportować?

[EDIT]
    Ostatecznie poradziłem sobie w inny sposób.
    Uruchomiłem debugowanie USB dodając liniki do
    build.prop oraz default.prop

persist.service.adb.enable=1
    persist.service.debuggable=1
    persist.sys.usb.config=mtp,adb

po przez push pull

później root przez Kingo ROOT

usunięcie hasła dotykowego przez shell`a

adb shell
    cd data/system
    su
    rm *.key

Posiłkowałem się Droid@Screen`em do podglądu ekranu i odblokowania (były problemy z narysowaniem znaku odblokowania, stąd konieczność roota i usunięcia hasła).
    W ten sposób mogłem zrzucić już dane z telefonu, oraz mieć komunikacje w KIES`ie
    blahfff
    Level 38  
    Mleczyk89 wrote:
    Ok, plik udało się wyciągnąć.

Kwestia jak to teraz rozkodować.

Posiedziałem godzinę w sieci lecz nie znalazłem ostatecznego rozwiązania.
    przy podglądzie przez SQLstudio widzę nazwy kontaktów, lecz jak to w całości wyeksportować?

Na przyszlosc:
    http://thydzik.com/export-android-contacts-contacts2-db-to-vcard-vcf-on-windows/ albo https://github.com/stachre/dump-contacts2db (z tego sam korzystam choc wymaga to dowolnego Linuksa i kilku bibliotek w perlu). Na dluzsza mete, taka konwersja jest szybsza niz zabawa z aktywowaniem debugowania, zwlaszcza na nowszych Androidach (4.3+) gdzie i tak musisz dodatkowo autoryzowac komputer.

Wazne jednak, ze sie udalo.
    Mleczyk89
    Level 34  
    Jak wcześniej, temat rozwiązano