Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung i8260 - Odzyskanie danych

Mleczyk89 11 Paź 2015 11:06 1494 4
  • #1 11 Paź 2015 11:06
    Mleczyk89
    Poziom 34  

Witam

Dostałem od szwagierki telefon celem odzyskania kontaktów.
    Telefon po mocnych przejściach. Uszkodzony dotyk i LCD, odkształcona obudowa i płyta główna.

LCD się nawet nie podświetla więc sądzę ze płycie w okolicy gniazda wyświetlacza się oberwało.Po podłączeniu z zewnątrz podświetlania LCD brak treści.

Telefon na stocku bez roota.
    Blokada ekranu (wzór znam)
    Debugowanie USB wyłączone
    Dostęp z recovery po przez adb shell mam.

Moje pytanie , jak uruchomić debugowanie usb z pozycji shella, abym miał możliwość podglądu ekranu na PC.

MHL w tym modelu niestety nie działa.

Ewentualnie czy przez shella można wyciągnąć plik z kontaktami.

Samsung i8260 - Odzyskanie danych Samsung i8260 - Odzyskanie danych Samsung i8260 - Odzyskanie danych

0 4
  • #2 12 Paź 2015 10:22
    blahfff
    Poziom 28  

Wgraj jakiegos CWM/TWRP tak zebys mial dostep do roota spod recovery. Potem zamontuj sobie partycje /data z "adb shell" i skopiuj gdzies plik contacts2.db (powinien byc w /data/data/com.android.providers.contacts/databases/contacts2.db), najlepiej wrzuc go gdzies /sdcard i potem poprzez "adb pull" pobierz na komp, ew od razu "adb pull data/data/com.android.providers.contacts/databases/contacts2.db", ale to nie zawsze dziala.
    Ten plik to baza danych sqlite, a w necie mozna znalezc kilka skryptow, ktore wyciagna ci z niej kontakty i zapisza jako wizytowka .vcf.

0
  • #3 12 Paź 2015 17:53
    Mleczyk89
    Poziom 34  

Ok, plik udało się wyciągnąć.

Kwestia jak to teraz rozkodować.

Posiedziałem godzinę w sieci lecz nie znalazłem ostatecznego rozwiązania.
    przy podglądzie przez SQLstudio widzę nazwy kontaktów, lecz jak to w całości wyeksportować?

[EDIT]
    Ostatecznie poradziłem sobie w inny sposób.
    Uruchomiłem debugowanie USB dodając liniki do
    build.prop oraz default.prop

persist.service.adb.enable=1
    persist.service.debuggable=1
    persist.sys.usb.config=mtp,adb

po przez push pull

później root przez Kingo ROOT

usunięcie hasła dotykowego przez shell`a

adb shell
    cd data/system
    su
    rm *.key

Posiłkowałem się Droid@Screen`em do podglądu ekranu i odblokowania (były problemy z narysowaniem znaku odblokowania, stąd konieczność roota i usunięcia hasła).
    W ten sposób mogłem zrzucić już dane z telefonu, oraz mieć komunikacje w KIES`ie

0
  • #4 13 Paź 2015 11:46
    blahfff
    Poziom 28  

Mleczyk89 napisał:
    Ok, plik udało się wyciągnąć.

Kwestia jak to teraz rozkodować.

Posiedziałem godzinę w sieci lecz nie znalazłem ostatecznego rozwiązania.
    przy podglądzie przez SQLstudio widzę nazwy kontaktów, lecz jak to w całości wyeksportować?

Na przyszlosc:
    http://thydzik.com/export-android-contacts-contacts2-db-to-vcard-vcf-on-windows/ albo https://github.com/stachre/dump-contacts2db (z tego sam korzystam choc wymaga to dowolnego Linuksa i kilku bibliotek w perlu). Na dluzsza mete, taka konwersja jest szybsza niz zabawa z aktywowaniem debugowania, zwlaszcza na nowszych Androidach (4.3+) gdzie i tak musisz dodatkowo autoryzowac komputer.

Wazne jednak, ze sie udalo.

0
  • #5 20 Lis 2016 19:51
    Mleczyk89
    Poziom 34  

Jak wcześniej, temat rozwiązano

0
  Szukaj w 5mln produktów