Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki telewizor do salonu?

11 Paź 2015 11:51 1479 15
  • Poziom 18  
    Nadszedł czas na zakup jakiegoś dobrego telewizora do salonu, tak więc proszę o pomoc w wyborze.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor?

18m² salon

2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora?

3,8m

3. Ile osób zasiada przed telewizorem?

1-2

4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu?

Na wprost

5. Telewizor ma stać czy ma wisieć?

Ma stać

6. Jak słońce świeci w pokoju?

Okno z zasłonami i firanami jest od północnego zachodu, słońce nigdy bezpośrednio nie świeci. Wpada tylko odbite rozproszone.

7. Jaki masz obecnie telewizor?

Mam LG 27" (27MA73D-PZ)

8. Co chcemy aby telewizor posiadał?

Chciałbym, aby telewizor miał dobre (ciągłe) podświetlenie matrycy. Samsung w moinitoro-telewizorach ma funkcję No Flicker, jasność diod nie jest regulowana PWMem i podświetlenie nie miga. Na tym zależy mi najbardziej. Chcę też żeby matryca była dobra z dobrym odświeżaniem.

Nie zależy mi na internecie w telewizorze czy innych bajerach typu gry itp. Telewizor ma spełniać funkcję telewizora, mieć możliwość aktualizacji softu, bo już mój LG ma problem z audio niektórych plików mkv.

9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora?

Głównie kablówka, kanały HD, filmy z dysku czy pendrive. W przyszłości może blu-ray.

10 .Jakie urządzenia?

Kablówka Vectry, Blu-ray w przyszłości, pendrive.

11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor?

3-4

12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą?

Wolałbym matową, ale jeśli błyszczące mają lepszą jakość to w ostateczności może być błyszcząca.

13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej?

Różnie, głównie filmy.

14. Czy zamierzasz serfować po internecie?

Raczej nie.

15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie?

Raczej nie.

16. Preferencje co do marki?

Wszystko mi jedno nie mam uprzedzeń, byleby był dobry.

17. Preferencje co do wielkości?

Nie wiem, nie miałem tak dużego telewizora jeszcze, ale pewnie okolice 50".

18. Co Cię denerwuje w telewizorach?

Zbyt głęboka czerń, w ciemnych scenach na moim LG czasami nic praktycznie nie widać. Na innych z tego co widziałem jest podobnie, a moim zdaniem nie ma się czym zachwycać.

19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień?

Najwięcej wieczorami, ale w ciągu dnia również.

20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup?

Myślę, że 5 tysięcy, ale jak trzeba będzie dołożyć to dołożę.

21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne?

Niekoniecznie, jakoś mnie to nie kręci. To co teraz nosi miano 3D to jest jak oglądanie obrazów z kilku przeźroczystych wyświetlaczy na raz ustawionych jeden za drugim w odległości kilku centymetrów.
  • Poziom 1  
  • Poziom 18  
    Przejrzałem parametry pierwszych trzech zaproponowanych modeli. Ostatniej Toshiby nie znalazłem po tym numerku. W specyfikacji technicznej tych telewizorów nie znalazłem informacji na temat podświetlania matrycy i mam wrażenie, że prawdopodobnie wszystkie mają podświetlanie z PWMem a tego najbardziej nie chcę. Przynajmniej Samsung chwali się swoim No Flicker.
  • Poziom 1  
  • Poziom 18  
    Znalazłem już wcześniej ten telewizor po kilku pierwszych znakach z nazwy. To dość stary model, niedługo stuknie mu 2 lata. Do tego z tego co czytałem niedawno były problemy z aktualizacjami. Po aktualizacji przestały działać jakieś funkcje a i z samymi telewizorami są problemy ze smużeniem obrazu przy szybkich ruchach. Albo z podwójnymi konturami.

I niestety gwoździem do trumny jest gwarancja tylko 12-sto miesięczna. Co przy takim produkcie i cenie dyskwalifikuje go z miejsca według mnie.
  • Poziom 1  
  • Poziom 18  
    Proszę jeszcze innych o poradę, nie mogę opierać się na opinii jednej osoby.
  • Poziom 1  
  • Poziom 18  
    @LOCOLOCO jaki duży wybór? Podałeś cztery sztuki telewizorów, z których w zasadzie żaden mnie nie satysfakcjonuje. Toshiba odpada, za duże problemy po aktualizacji softu, Panasonic jest tylko w jednym sklepie, a to daje do myślenia, Philips się często zawiesza, a o tym Sony za wiele znaleźć nie mogę.

Gdy mam wydać takie pieniądze, to wybacz ale kota w worku nie kupię bo Ty tak piszesz. Coś jeszcze chcesz mi zaproponować?
  • Poziom 1  
  • Poziom 18  
    Nie rozumiem jednego, to, że mogę dopłacić nie oznacza, że wydam bezsensownie pieniądze na telewizor 4K dysponując co najwyżej sygnałem FHD. Polecasz mi produkty dostępne w sklepie, w którym pracujesz? Czy polecasz mi produkty dopasowane do moich potrzeb/wymagań?
  • Poziom 1  
  • Poziom 18  
    LOCOLOCO napisał:
    Polecam Ci modele na rynku , godne polecenia !
    Takie które grają w klasach rewelacyjnie.
    Z których ludzie czerpią moc radości.

Pierwsze cztery modele, które poleciłeś raczej nie są zbyt popularne. Ja odrabiam pracę domową i przeglądam testy i czytam opinię innych ludzi o tym co mi polecałeś.

Te nowe 4K, które poleciłeś są dla mnie bez sensu bo nie będę miał na nich ładnego obrazu dysponując tylko źródłem HD. Nie wmówisz mi, że skalowanie w tych telewizorach działa cuda i z sygnału HD zrobi mi piękny obraz 4K i będę w skowronkach jak go zobaczę.
  • Poziom 17  
    Do podanych warunków w pierwszym poście wystarczą panele FHD. Jak oglądane będzie na wprost, to najlepiej by było z matrycą VA ma lepszy kontrast niż matryce IPS, i z odświeżaniem 120 HZ (do sportu i scen dynamicznych)

LG 50LF652V ('55 jest na IPS-e)
    Samsung 60J6200 (bez 3D)
    Sony 55W755C (bez 3D) lub W809C (z 3D)
    Philips 55PFT6650/12

Wszystkie modele 2015 r.
  • Poziom 1  
  • Poziom 18  
    Temat do zamknięcia, telewizor kupiłem inny niż polecaliście.