Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toshiba TLP-X2000 - Wyłącza się po 10 s, lampa działa, wyświetla piktogram went.

11 Paź 2015 11:53 1398 3
  • Poziom 10  
    Witam, mam taki problem z projektorem Toshiba TLP-X2000. Projektor się włącza, lampa świeci, pokazuje obraz z laptopa bez przekłamań, jednak po około 10 sekundach pojawia się piktogram wentylatora w lewym górnym rogu (wentylatory zaczynają działać na maxa) i projektor się wyłącza. Po wyłączeniu dioda power/standby świeci się na czerwono a dioda temp miga na zielono. Projektor rozebrałem, dostałem się do czujnika temperatury przy lampie i wyjąłem go na zewnątrz projektora, żeby ciepło od lampy na niego nie działało, niestety nic to nie dało. Projektor ma 6 wentylatorów. Podaje linka do service manual. Dopiero teraz zobaczyłem, że w manualu można rozszyfrować po ilości mignięć diody temp, który to wentylator, dzisiaj policzę i napiszę, podawałem sygnał z żółtych kabli wentylatorów na inne wentylatory ale nic to nie pomogło. Prosiłbym kolegów o jakąś sugestie co z tym fantem zrobić. Pozdrawiam

http://www.go-gddq.com/upload/2013-04/13042613015221.pdf
  • Poziom 10  
    zwiecha napisał:
    Dopiero teraz zobaczyłem, że w manualu można rozszyfrować po ilości mignięć diody temp, który to wentylator, dzisiaj policzę i napiszę, podawałem sygnał z żółtych kabli wentylatorów na inne wentylatory ale nic to nie pomogło.

Witam ponownie, policzyłem ilość mignięć diody temp wyszło 3 czyli PBS FAN podłączony do CN104, ale jest dziwna sprawa ponieważ obojętnie który wentylator odłączę to projektor zachowuje się tak samo po wyłączeniu, dioda temp miga 3 razy wskazując nieprawidłowość w obwodzie PBS FAN. Może któryś z kolegów naprawiał podobny projektor i mógłby pomóc. Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Witam, faktycznie nikt nie zna tego modelu i nie jest w stanie coś doradzić ??
  • Spec od monitorów
    PBS FAN czyli ....czyli chyba problem z .... konwertery polaryzacji PBS (Polarized Beam Splitter), których działanie opiera się na konwersji różnych polaryzacji przechodzącego i odbitego strumienia świetlnego w określony sposób spolaryzowane światło.
    Może coś z polaryzatorem B (zawsze najmocniej sie grzeją)

Trochę teorii masz Link_ PBS (Polarized Beam Splitter) rys.4/5
    Wyszedłem z tego , więc tylko trochę zmiksowanej teorii i praktyki z dawnych lat
    Popatrz w SM tej Toshiby i "przetranspnuj to" na to z czego jest ten DLP zbudowany.