Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Scania R 420 HPI - Błędy wyskakujące po przestoju

11 Paź 2015 21:37 1563 7
  • Poziom 20  
    Witam mam taki dziwny przypadek Scania R 420 HPI 2009r
    Gdy w samochodzie zostanie wyłączony zapłon na kilkanaście minut i ponownie się go załączy pojawia się następujący problem wywala na desce:
    -Usterka Skrzyni
    -Usterka COO
    -Usterka TCO
    -Usterka APS
    -Usterka ABS Naczepa
    Przestaje działać lewa szyba, skrzynia jak jest na dolnym pokładzie daje się przełączyć na górny pokład ale już z powrotem na dół nie przeskoczy, gdy zostanie na górnej nie zejdzie na dół.Tachograf się nie podświetla. Nie działa prędkościomierz i wskazówka leży poniżej zera taka sytuacja utrzymuje się w granicach 5 min i błędy same gasną naczepa się przesteruje i wszystko wraca do normy. W momencie kiedy problem jest auto normalnie odpala i da się jechać ale cała decha świeci.
    Tacho było na sprawdzenie nic nie znaleźli,lokalizator wypięty z szyny CAN,Can naczepy wyeliminowany nie zależnie czy naczepa jest podpięta czy nie problem występuje.
    Może ktoś przerabiał coś podobnego bo ja się spotykam z czymś takim pierwszy raz. Jak auto zjedzie z zagranicy to sprawdzę błędy komputerem bo wszystkie procedury tylko na telefon ale błędy z dechy wskazują na szynę CAN ale to wszystko strasznie ogólnie.
    Każda pomoc mile widziana z góry dzięki.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 29  
    Witam

Pierwsze dwa przekazxniki sprawdzone(lubią czasami robić numery z zasilaniem)
  • Poziom 20  
    Przekaźniki sprawdzone ten standardowy problem już w tym przypadku wykluczony.
  • Relpol przekaźniki
  • Specjalista - Samochody Ciężarowe
    Na którą szynę CAN wskazuje?? Jak na czerwoną to moim zdaniem usmażony EMS albo COO ze wskazaniem na EMS. Ja wymieniam parami bo z reguły PINcodów brak.
    Tylko ta lewa szyba mnie dziwi bo z tego co pamiętam to akurat szyby i lusterka nie mają nic wspólnego z CAN.
  • Poziom 20  
    Dokładnie tak się dzieje że szyba i pokłady skrzyni się nie przełączają dziwne ale tak właśnie to wygląda.
  • Specjalista - Samochody Ciężarowe
    Skrzynia z tego co pamiętam jest sterowana z COO więc to by pasowało ale ta szyba??
  • Poziom 9  
    Witam,

szyniu czy udało Ci się rozwiązać problem? Mam identyczna sytuacje ze scania R 2007 rocznik.

Pozdrawiam
  • Poziom 20  
    Tak problem został rozwiązany już dawno ale nic na ten temat nie pisałem więc teraz się poprawie; problemem był źle zamontowany lokalizator GPS który naruszał zasilanie coo niechlujne wpięcie w inst. samochodu i to było przyczyną problemu.