Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Yamaha RX-V661 - Wyłącza się natychmiast

saper_2 11 Paź 2015 22:12 786 4
  • #1 11 Paź 2015 22:12
    saper_2
    Poziom 17  

Witam,

Trafił do mnie Amplituner Yamaha RX-V661. Po naciśnięciu przycisku zasilania, włącza się (kliknie przekaźnik(i)), zapali się na wyświetlaczu napis "MAIN ON", czasem pokaże się jeszcze nazwa zaprogramowanej stacji radiowej ("A7:Muzyczneradio") i po jakiś 2-2,5 sekundy kliknie ponownie i wyłącza się urządzenie.

Z tego co wiem, to stało się to z dnia na dzień, jednego dnia działał jeszcze, a drugiego jak właściciel chciał sobie posłuchać muzyki po pracy, zaczął się problem. Z kablami nic nie robił wcześniej (ani głośnikowymi, ani sygnałowymi przed awarią).

Znalazłem na YT filmik prezentujący podobną przypadłość ale tam RX-V661 od razu się wyłącza po włączeniu (ułamki sekund) i winna w tym wypadku jest końcówka mocy, ale w moim przypadku amplituner załącza się na znacznie dłużej, a też "raczej" wykluczam końcówkę, gdyż stało się to bez "interwencji" użytkownika :) .

Nie mam dużego doświadczenia ze sprzętem audio, głównie siedzę w cyfrówce :), więc proszę o wyrozumiałość.
    Chciałbym prosić o pomoc w identyfikacji problemu, jeżeli będzie "za dużo zachodu" to sprzęt pójdzie pod młotek :)

0 4
  • Relpol
  • #2 11 Paź 2015 23:08
    ElectroTom
    Poziom 24  

Spróbuj załączyć przy odłączonych głośnikach.

1
  • Relpol
  • #3 11 Paź 2015 23:13
    sosarek

Poziom 43  

saper_2 napisał:
    Znalazłem na YT filmik prezentujący podobną przypadłość

Rozpoczynanie napraw/diagnozy od oglądania filmików na YT przemilczę...
    Schemat dostępny jest na Forum:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=4082177#4082177

0
  • #4 12 Paź 2015 00:01
    saper_2
    Poziom 17  

Witam,

Wspomniałem, że widziałem na filmiku z YT "coś" podobnego, jak szukałem po googlach jakiegoś info co to może być. Serwisówkę mam, w menu serwisowe mogę wejść (ale nic nie robiłem przez nie (jeszcze)), jutro zahaczę go do TV po HDMI i zobaczę czy będzie menu widoczne (wygodniej niż na wyświetlaczu).

Amplituner jest bez niczego podpiętego włączany (no nie licząc przewodu-anteny wtykniętego w gniazdo antenowe :) )

Jak ktoś miałby jakieś pomysły w między czasie to proszę się nie krępować :D

0
  • #5 15 Paź 2015 20:48
    saper_2
    Poziom 17  

Witam,

Mogę wejść do menu serwisowego ale w "protection cancel mode", czyli coś powoduje zadziałanie zabezpieczenia przeciążeniowego.
    Podłączyłem go do TV przez HDMI out ale nie miałem nic na TV.

Porzucam próbę naprawy i sprzedaję jako uszkodzony (za parę dni wystawię na aledrogo).

Dziękuję za podjętą próbę pomocy przez ElektroTom i sosarek i też za poświęcenie czasu na moje wypociny :) .

0