Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przy lutowanie zwykłe usb do smartfona?

11 Paź 2015 23:27 606 3
  • Poziom 14  
    Da się na kablu przylutować zwykłe USB zamiast micro USB ? To już padniety telefon z rozbitym ekranem i 3 krotnie robione złącze micro USB. Więc pomyślałem na zrobienie serwerka itp. Do takiego USB mogę podłączyć myszkę,klawiaturę,dysk i zasilanie. Tylko nie wiem jak rozwiązać zasilanie? Ile taka usługa może kosztować ?
  • Poziom 2  
    Techniczne wszytko jest możliwe i możesz zrobić to sam. Przy USB należy pamiętać aby przewody były możliwe krótkie (ze względu na częstotliwość sygnałów/ czas trwania jednego bitu w transmisji) i najlepiej gdyby przewody były w pełnym ekranie i tej samej długości (przynajmniej przewody sygnałowe 2 i 3). Zasilanie można podpiąć z innego zasilacza 5V stabilizowane (np. ładowarka w zależności od mocy odbiornika) (( pewnie dioda byłaby potrzebna do zabezpieczenia przed wpłynięciem "niechcianego" prądu do telefonu)).

Tylko nasuwa się inne pytanie: czy ten telefon może być hostem dla innych urządzeń USB?
    Jeśli tak wszytko jest fajnie i powinno się dać wykonać taki adapter.
    Jeśli nie to niema żadnego sensu zawracać sobie głowy.
  • Poziom 14  
    Tak wspiera otg. Jest to lark phablet 6 więc wypas a można tak że po przylutowaniu kabla podpiąć hub aktywny? Więc miał bym zasilanie i wolne USB
  • Poziom 2  
    Myślę, że tak. Jeśli poradzi sobie z tym telefon to będzie nawet lepiej, bo taki Hub powinien zapewnić zasilanie dla podłączonych urządzeń. Teoretycznie kontroler USB powinny rozpoznać podłączony Hub, bo takie powielanie liczby portów jest zapewnione w protokole transmisji USB

Co do tego konkretnego telefonu to nic mi to nie mówi.:/