Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Który zestaw kina domowego Yamaha lepszy i czy w ogóle opłacalny?

reddgy 12 Oct 2015 00:33 795 3
 • #1
  reddgy
  Level 2  
  Witam zastanawiam się nad zakupem kina domowego a mianowicie są dwie opcje która jest lepsza i czy za takie pieniądze się opłaca. Dodam że kompletnie się na tym nie znam.

  1 opcja

  Amplituner Yamaha RX-V440 RDS + 5 głośników Eltax Liberty 5 ( dwa boczne , dwa tylne i jeden centralny) cena : 850zl

  2 opcja

  Amplituner Yamaha HTR-6030 + 5 głośników Prism Amethyst HT150 ( dwa boczne , dwa tylne i jeden centralny) cena : 800zl

  Która opcja lepsza i czy się to w ogóle opłaca? A jeśli nie to może coś innego w tej cenie byście polecieli? Z tego co wiem to amplitunery powyżej są bez hdmi, naprawdę ten port jest taki niezastąpiony ?
 • #2
  Tomcio_12
  Level 11  
  Nie wiem ją bym wybrał opcję 2
 • #3
  reddgy
  Level 2  
  A możesz uzasadnić dlaczego akurat 2 opcja? Lepszy amplituner czy może lepsze głośniki? I czy w tej cenie da sie znalesc coś lepszego innego producenta?
 • #4
  k52
  Level 32  
  Oba amplitunery są słabe i podstawowe. Wybrałbym Zestaw 1 ma lepsze i mniej wymagające prądowo kolumny, to proste.
  Hdmi jest potrzebne jeśli chcesz mieć dobrej jakości obraz przepuszczony przez ampli, na jednym kablu z audio! Bo hdmi to kabel audi i video, wysokiej rozdzielczości. Jak w starym amplitunerze nie ma hdmi to obraz jest wypuszczany po kablu chinch max w trybie component- 3 chinch dla o razu, 2 dla audio, więc obrazowi wysłanemu z amplitunera daleko do jakości hd, czy fhd!
  Sugeruje sygnał z dvd, lub bluray puścić kablem hdmi wprost do tv by obraz był cyfrowy i hd, a audio puścić kablem cyfrowym coaxial ( większość dvd i bluray ma tak) do amplitunera, by były efekty audio, wtedy i obraz i dźwięk będą ok!

  Opłacalność jest rzeczą względną, jak jesteś spragniony to za butelkę wody oddasz i zegarek! Takie ampli warte są z 300zł i kolumny 350 zł w komplecie powinno być taniej! Za 900 zl bywają używane ampli z hdmi i to nie podstawowe modele jakiejś serii 3&&, plus jakieś tanie jak te używane kolumny 5.0, lub też sam ampli z hdmi za 500 złi tanie 5.0 za 350-400zł;)