Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z TP-Link TL-WR740N/ND - Pobieranie gry powoduje rozłączanie internetu

hellsmash 12 Paź 2015 11:24 618 8
  • #1 12 Paź 2015 11:24
    hellsmash
    Poziom 8  

Witam, posiadam router TP-Link TL-WR740N/ND v1 z wgranym Gargoyle 1.5.11.1 (r38462). Do tej pory nie sprawiał problemów, są podłączone do niego komputery zarówno kablem ethernet, jak i za pośrednictwem wifi.

Opis problemu:
    Podczas próby instalacji gry przerywa połączenie internetowe. Jednak tylko na komputerach podłączonych kablem, wifi dalej działa bez zarzutów.

Jest to gra, która podczas instalacji pobiera się za pośrednictwem launchera, całość zajmuje 30 gb. Wydaje mi się, że pobiera się na zasadzie podobnej jak torrent, gdyż podczas pobierania połączenia z launchera idą na bardzo wiele rożnych adresów IP. Pobieranie trwa ok 1-2 minut, po czym jak wspomniałem przerywa połączenie, wyświetla się znajomy żółty trójkącik z wykrzyknikiem przy ikonce obrazującej połączenie internetowe. Restart routera skutkuje przywróceniem połączenia, jednak gdy launcher znowu zacznie pobierać grę cały schemat się powtarza.

Gdy launcher gry nie jest włączony wszystko działa poprawnie. Parę dni temu instalowałem inną grę, która również pobierała się przez launcher, i zajmowała ponad 20gb i nie było z tym problemów, tak samo z pobieraniem przez uTorrent.

Jedyne co przychodzi mi na myśl, to zbyt duża liczba połączeń na różne adresy, której nie wytrzymuje router (gra ma od dzisiaj open beta testy, zatem zapewne bardzo duża liczba ludzi próbuje ją pobrać)

Oprogramowanie routera jest dosyć rozbudowane, czy jest jakiś sposób na rozwiązanie tego problemu?

0 8
  • #2 12 Paź 2015 13:05
    hermes-80
    Poziom 43  

Jaką przepustowość internetu od ISP masz?

0
  • #3 12 Paź 2015 13:20
    hellsmash
    Poziom 8  

Czy chodzi o wartości w speed-teście? Jeżeli tak to download ~20Mb/s oraz upload ~1,6 Mb/s

0
  • Pomocny post
    #4 12 Paź 2015 13:26
    hermes-80
    Poziom 43  

Zaktualizuj Gargoyle.

0
  • #5 12 Paź 2015 18:17
    hellsmash
    Poziom 8  

Zaktualizowałem gargoyle do najnowszej wersji, podziałało trochę dłużej jednak koniec końców znowu połączenie padło. Tak się zastanawiam, czy nie jest to może wina tych ustawień:

Problem z TP-Link TL-WR740N/ND - Pobieranie gry powoduje rozłączanie internetu

0
  • Pomocny post
    #6 13 Paź 2015 09:29
    bresio
    Poziom 19  

Zanim coś zmienisz, sprawdź ile masz sesji podczas pobierania gry.

0
  • #7 13 Paź 2015 15:47
    hellsmash
    Poziom 8  

W kulminacyjnym momencie było aktywnych 435 połączeń wychodzących, liczba rosła bardzo szybko, pewnie urosła by bardziej, ale zerwało połączenie.

Zatem może ograniczyć liczbę połączeń na routerze, lub skrócić czas ich żywotności na czas pobierania?

0
  • #8 13 Paź 2015 15:51
    bresio
    Poziom 19  

435 połączeń nie jest jakimś spektakularnym wynikiem.
    Możesz ograniczyć TCP Timeout o jedno zero i sprawdzić wynik.

Masz tam włączone jeszcze jakieś funkcjonalności? QoS itp.?

0
  • #9 13 Paź 2015 16:07
    hellsmash
    Poziom 8  

435 połączeń tylko na moim komputerze, z wifi korzystają jeszcze 4 laptopy i 5 smartfonów :) Ograniczyłem połączenia do 200 i leci aż miło.

Temat do zamknięcia, dziękuje serdecznie wszystkim za pomoc :)

0