Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

HP Designjet T770 - Klepsydra przy ładowaniu się zatrzymuje i cisza

Dariusz Kucharczyk 12 Oct 2015 11:50 1029 6
    Dariusz Kucharczyk
    Level 12  
    Witam
    Mam problem z ploterem jak w temacie.
    Komplikacje zaczęły się od tego, że podczas plotowania papier podwinął się i karetka z głowicami zablokowała się, papier się pozwijał i stop. Pojawił się na wyświetlaczu jakiś kod błędu (teraz żałuję, że nie zapamiętałem jaki) usunąłem papier i zresetowałem ploter. Było ok, drukowanie bez problemu. Aż w następnym dniu zauważyłem bez przyczyny konkretnej kod błędu (znowu nie pamiętam jaki). Po wyłączeniu wtyczki z prądu i ponownym podłączeniu na wyświetlaczu widać tylko komunikat "Initialising. Please wait." i obrazek pozostającej w jednej pozycji klepsydry. Żadnych ruchów głowic od załączenia napięcia nie było tylko dźwięk zasysania tuszy. Można tak czekać długo i nic się nie dzieje. Proszę o pomoc.
    Dodam, że miga dioda pod przyciskiem ON/OFF na panelu głównym z częstotliwością co 1s.
    Bitels85
    Level 25  
    Rada na przyszłość - zawsze spisuj kody błędów.

Włącz ploter trzymając wciśnięte razem UP i OK. Trzymaj aż pokaże się logo HP, wtedy puść. Powinno się pojawić menu testów serwisowych. Wybierz Electronics module i wciśnij ok, Wykonaj testy dla każdego elementu po kolei:

●Power Supply
    ● Formatter
    ● Engine Board
    ● Plotter Information.

Za każdym Razem po zakończeniu testu ploter się zrestartuje.
    Jeśli będzie ok to ok, jeśli wywali błąd ZAPISZ go i podaj :)

W tym menu możesz przetestować wszystkie podzespoły po kolei, jedyne czego potrzebujesz to morze cierpliwości z powodu ponownych uruchomień

Powodzenia
    Dariusz Kucharczyk
    Level 12  
    Przy próbie wykonania testu z działu "Scan Axis"
    1. "Star Wheel Lifter" pojawia się komunikat o błędzie 21:13.
    2. Test "PRS" daje taki sam efekt - błąd 21:13.
    3. Test "Scan Axis" informuje
    "Diagnostic result: FAIL
    Error: 86:01
    Paper jam/Scan length error
    Press OK to continue"
    Niestety wciskanie klawisza OK nic nie daje.
    Wyłączę z prądu i będę wykonywał testy innych podzespołów
    Bitels85
    Level 25  
    86:01 to komunikat o możliwym zacięciu papieru, nie jest on istotny, bo papieru z pewnością nie ma. Komunikat pojawia się bo mechanizmy są zablokowane,

21:13 zablokowana jest stacja serwisowa lub porusza się ze zbyt dużym oporem. Wykonaj service station test. Jeśli komunikat się powtórzy masz do wymiany stację serwisową.

Ważne: po wymianie wejdź na stronę pobierania sterowników do tego modelu zaktualizuj firmware maszyny, który eliminuje kilka istotnych błędów.
    Dariusz Kucharczyk
    Level 12  
    Niestety
    Po teście "Service Station"
    Diagnostic result: FAIL
    Error: 21:13
    Failed to perform movement
    Press OK to shut down

Co w takim razie mi pozostaje?
    Nie mogę znaleźć firmware'u dla mojego modelu T770 24-in with hard disc :(
  • Helpful post
    Bitels85
    Level 25  
    Czyli jak wyżej - czeka cię wymiana stacji serwisowej.

Napisz jeszcze tylko czy ELECTRONICS MODULE TEST wypada pomyślnie.
    Dariusz Kucharczyk
    Level 12  
    Electronics test
    Diagnostic test: OK

Za to cały czas sprawdza głowice drukujące i: "Printhead alignment error: Paper too small"

Wystarczyło po tych testach i sprawdzaniu głowic, ponownie uruchomić i jest już wszystko ok.

Wielkie dzięki za zainteresowanie tematem i cenne rady, daję duży PLUS dla Bitels85