Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Briggs&Stratton 18HP Intek twin - dymi przy gwałtownym zwiększeniu obrotów

Lisu83.11 12 Paź 2015 12:34 1692 5
  • #1 12 Paź 2015 12:34
    Lisu83.11
    Poziom 2  

Witam. Mam traktorek z silnikiem B&S 18 HP Intek twin OHV. Problem polega na tym, że podczas odpalenia na ssaniu zadymi na czarno i gdy szybko zwiększam obroty to też zadymi na czarno i go przydusi zanim wkręci się ta maksymalne obroty. Z jednej rury wydechowej, która wchodzi do tłumika wypływa jakby niespalone paliwo (niewielka ilość pomieszana z sadzą). Czy to jakiś poważny problem czy po prostu świece do wymiany? Proszę o pomoc.pozdrawiam.

0 5
  • #2 12 Paź 2015 15:18
    Czyżycki
    Poziom 17  

Musisz zadać sobie trud wykręcenia i wyczyszczenia świec - wtedy sam uzyskasz częściową lub pełną odpowiedź. Następnym ewentualnym krokiem będzie ocena stanu filtrów powietrza (łącznie z przedfiltrami). Można to zrobić wzrokowo lub odpalić silnik bez nich i ocenić "czerń" spalin.

0
  • #3 12 Paź 2015 16:54
    Lisu83.11
    Poziom 2  

Świece już wykręcałem i czyściłem, bez powodzenia. Filtr zdejmowałem i sprawdzałem bez, również bez poprawy. Wymieniłem filtr paliwa, też nie pomogło. Zamówiłem nowe świece i nowy filtr powietrza, jak je przetestuje to napisze czy poskutkowało. Chyba że macie inne podejrzenia, chętnie wysłucham.

0
  • Pomocny post
    #4 13 Paź 2015 11:58
    Czyżycki
    Poziom 17  

Do sprawdzenia luzy zaworów. W Inteku po 0,10-0,15 mm na wydechu i ssaniu.

2
  • #5 18 Paź 2015 18:59
    Lisu83.11
    Poziom 2  

Wymieniłem filtr i świece, ustawiłem zaworki i jest już oki. Dzięki za podpowiedzi. Temat uznaje za zamknięty. Jeszcze jedno pytanie, ma ktoś namiar na sklep gdzie mogę dokupić klocki hamulcowe Murray Sentinel 13/102, bo tam gdzie ja się zaopatruje w części nie mają.
    Pozdrawiam.

0