Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie głośników z wieży do komputera

jarr25 12 Paź 2015 15:34 816 10
  • #1 12 Paź 2015 15:34
    jarr25
    Poziom 12  

Witajcie, chciałbym podłączyć tą starą wieże do komputera, jak to zrobić? Chodzi oczywiście o to aby można było z komputera wybrać piosenkę, odtwarzaną na tych głośnikach. Jeśli by się dało - maksymalnie bezprzewodowo, kabli jak najmniej.

Podłączenie głośników z wieży do komputera Podłączenie głośników z wieży do komputera Podłączenie głośników z wieży do komputera

0 10
  • Pomocny post
    #2 12 Paź 2015 16:21
    imax999

Poziom 11  

Witam
    Wygląda na to, że wieża nie ma wejścia AUX. Nie ma, nie widzę na zdjęciu? Jeśli tak jest to ciężka sprawa. Bez ingerencji w urządzenie nie da rady. W przypadku użycia wzmacniacza jest to banalnie proste.
    Pozdrawiam

0
  • #3 12 Paź 2015 16:28
    jarr25
    Poziom 12  

Jakie by to były koszta w przypadku wzmacniacza? Tzn. co musi on posiadać żeby ruszyło, na co mam zwracać uwagę, i jak przebiega później proces podłączenia?
    Nie muszę wcale używać wieży, chodzi tylko o to że głośniki leżą nieużywane i może dało by się coś z nich wykombinować bo ładnie wyglądają.
    Kupuje wzmacniacz, do niego tymi kablami podłączam głośniki, a potem do gniazda wejścia kabel od kompa.

I teraz pytanie - jak to zrobić bezprzewodowo, bez utraty jakości dźwięku? Albo np. gdybym chciał głośniki postawić w ogóle innym miejscu domu, a wzmacniacz w innym, albo podłączyć bezprzewodowo więcej głośników w różnych miejscach domu.
    I ostatnie, co lepiej wychodzi na jakości dźwięku - te głośniki które mam, czy kupno takich bezprzewodowych do kompa? Podkreślam że chce zużyć te, ale jeśli cena wzmacniacza będzie taka sama jak takich bezprzewodowych głośników, a jakość dźwięku nie ulegałaby zmianie to wtedy co wybrać? Jakie możliwości daje mi takie rozwiązanie ze wzmacniaczem
    Dzięki za odpowiedź

0
  • #4 12 Paź 2015 16:56
    imax999

Poziom 11  

W przypadku wzmacniacza, wystarczy kabel "mały Jack - RCA". Jack wkładamy w wyjście audio z komputera, RCA do wzmacniacza. Trzeba dopasować poziom napięcia na wyjściu komputera. Tak aby wzmacniacz nie charczał tylko grał poprawnie. Ja dla dzieciaków podłączyłem stareńki wzmacniacz Unitry PW 8010. Mały zgrabny, 2 x 15 W. Można taki całkiem tanio kupić na serwisach aukcyjnych. Co do rozwiązań bezprzewodowych to jest np. zestaw SONOS. Niestety jest dość drogi. Ale możliwości ma ogromne. Sterowanie z tabletu i możliwość umieszczenia aktywnych kolumn w każdym pokoju:). Wszystko bezprzewodowo, serwer plików etc.
    Można też zakupić link radiowy. Widziałem takie oferty na necie. Wreszcie są przekaźniki radiowe, które umożliwiają słuchanie muzyki przez bluetooth za pomocą radia FM. Możliwości jest sporo, jednak transmisja radiowa zawsze powoduje zgubienie jakości. No tak, tę wieżę właśnie tak można podłączyć, przez przekaźnik FM z wejściem na RCA lub "małego Jacka".
    Pozdrawiam

0
  • #5 12 Paź 2015 18:52
    kortyleski
    Poziom 40  

Transmiter FM to się nazywa... I zadziała a biorąc pod uwagę jakość głośników to strata na transmisji nie ma znaczenia.

0
  • #6 12 Paź 2015 22:51
    Polon_us
    Poziom 40  

Mozna również użyć kasetę-adapter - to chyba najtańsze rozwiązanie.

Używam taką w samochodzie i w miarę się sprawuje.

Podłączenie głośników z wieży do komputera

0
  • #8 12 Paź 2015 23:49
    Polon_us
    Poziom 40  

sosarek napisał:
    @Polon_us Lub podlutować się zamiast głowicy magnetofonu

Obawiam się, że bezpośrednie wlutowanie się zamiast głowicy "zaskutkowałoby" bardzo mocnym przesterowaniem tego zestawu.
    Różnica sygnału na wyjściu głowicy a wyjściu audio komputera jest dość znaczna :)

0
  • #9 12 Paź 2015 23:52
    sosarek
    Poziom 43  

@Polon_us Owszem, lecz wystarczy się zastosować do rad dotyczących takich przeróbek w radiomagnetofonach samochodowych, których jest sporo na Forum.
    Zawsze można także podać sygnał bezpośrednio na wejścia końcówki mocy - rozwiązań jest wiele.

0
  • #10 14 Paź 2015 03:41
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Polon_us napisał:
    Mozna również użyć kasetę-adapter - to chyba najtańsze rozwiązanie.

Można - tylko jak zamkniesz kieszeń, by kaseta "wylądowała" pod głowicą magnetofonową, by można było nacisnąć przycisk, a głowica zbliżyła się "do blaszki" w tej kasecie.

0
  • #11 14 Paź 2015 05:44
    Polon_us
    Poziom 40  

KOCUREK1970 napisał:
    Można - tylko jak zamkniesz kieszeń, by kaseta "wylądowała" pod głowicą magnetofonową, by można było nacisnąć przycisk, a głowica zbliżyła się "do blaszki" w tej kasecie.

Cóż, zależy to od tego urządzenia. Może jest jakaś szczelina, która umożliwi wyprowadzenie przewodu na zewnątrz.
    Używam nadal w samochodzie, a w międzyczasie dwa "boom-boxy" bez kłopotu współpracowały z ową kasetą.

KOCUREK1970 napisał:
    "do blaszki" w tej kasecie.

"Blaszki"? W mojej kasecie wygląda to na głowicę. Kiepską co prawda, ale to jest głowica.

Ale widać, że autor tematu stracił zainteresowanie, także nie dowiemy się, jakie rozwiązanie wybrał, o ile coś zrobił w temacie.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo