Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Simson Sr50 - Ładowanie akumulatora

bialy958 12 Oct 2015 19:42 2196 1
    bialy958
    Level 9  
    Witam chciał bym się poradzić w sprawie elektryki simsona sr50. Od ok. tygodnia nie mam ładowania akumulatora. Akumulator jest nowy ok 6 mies. po podładowaniu prostownikiem kierunki działają. Na cewce ładowania styk 59a mierzone miernikiem prąd zmienny w zależności od obrotów było od 8V na wolnych do ok. 19V na prawie maksymalnych. Jeżeli przekręcę kluczyk w stacyjce pojawia się napiecie z akumulatora na stykach elby 49 i 49a. Dzis kupiłem nową elbe podpinam i nic ani kierunek nie mrugnął ani pyknięcia po przekręceniu kluczyka. Wpiąłem stara kierunki wróciły ale ładowania nie ma.
    Możliwe to jest żeby nowa elba była uszkodzona ? i czy dobrze zdiagnozowałem czy szukać jeszcze gdzie indziej usterki ? instalacja 6V , Zapłon na platynkach.
    bialy958
    Level 9  
    Problem rozwiązany. Oddałem nowa elbe na gwarancje mieli sprawdzać. Na następny dzień dostałem nowa po założeniu wszystko działa. Akumulator ma napięcie 6.10V po odpaleniu wskakuje na ok. 6.25V a po przygazowaniu ok. 6.42V czyli tak jak powinno być.