Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

siemens gigaset 100- sluchawka pika i nie loguje sie

07 Cze 2005 22:47 2331 13
  • Poziom 16  
    telefon działał bez zarzutów przez około 3 lata, ostatnio po włożeniu słuchawki do bazy pikał co jakis czas ale po za tym działał normalnie. teraz nie loguje się z bazą, po włożeniu go do bazy wydaje z siebie jeden krótki i jeden dłuższy dzwięk po czym jest 1,5 sekundowa przerwa i znowu to samo, po kilku powtórzeniach zamilka, wyjęty z bazy nie pika ani nic nie wyświetla. myślalem ze to wina zużytych akumulatorków i podlaczylem mu zewnetrzne zasilanie 3,8V (znamionowe akumulatorków 3,6V) i pikał ale nie logowal sie. co to moze być? czy sa jakieś schematy jak zdjąc obudowe bo nie moge sie dopatrzeć zadnych sróbek i nie wiem jak to rozkręcić?
  • Pomocny dla użytkowników
    Spróbuj go na nowo zalogować według instrukcji. Na wszelki wypadek przypomnę procedurę logowania: wyłączyć zasilacz z prądu, ustawić słuchawkę na bazie (jak do ładowania), włączyć zasilacz do prądu i nie zdejmować słuchawki przez 90 sekund.
  • Poziom 16  
    poskutkowało ale tylko na chwile. tzn sluchawak sie zalogowałą, podnioslem ja i "odebrałem" zeby sprawdzic czy jest sygnał i po chwili sygnal zamilkł i zapipala i zupelnie zgasla.
    Zmień akumulatorki lub chociaż zmierz ich napięcie pod obciążeniem.
  • Poziom 15  
    Masz rozładowany/uszkodzony akumulator.Słuchawka nie ma "mocy" aby zasilić radiówkę. Proponuję zacząć od wymiany aku na nowy.
  • Poziom 16  
    napięcie akumulatorków pod obciążeniem 3,14V, bez obciązenia 3,27V. odpiąłem akumulatorki i podłączyłem 3,8V z zasilacza i sluchawka tez dziwnie sie zachowywala wiec akumulatorki chyba mozna wykluczyc?
  • Poziom 15  
    Akumulator musi mieć ponad 3,6V na luzie. Wg mnie to aku - decyzja należy do Ciebie.
  • Poziom 16  
    widziałem na allegro akululatorki do tego telefonu po 12zl wiec duzy wydatek to nie bedzie i sie chyba skusze ale nie wiem czy jest sens skoro podlaczalem z zasilacza 3,8V i sluchawka podobnie sie zachowywala?
    Masz na 100% słabe akumulatorki, gdyż zbyt "siadają" pod obciążeniem. Jeżeli chodzi o zasilacz to może mieć słabą wydajność prądową. Spróbuj dłużej ładować akumulatorki i wtedy zobaczysz czy cokolwiek się zmieniło, choćby o parę minut.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 15  
    Witam,
    przed kupnem nowych akumulatorków, które również mogą być przyczyną w/w problemów proponuję sprawdzić styki od ładowania w słuchawce i w bazie. Bardzo często ulegają zabrudzeniu, lub zciera się złocenie i pokrywają się tlenkami, uniemożliwiając poprawne ładowanie aku.. w przypadku konieczności wyczyszczenia proponuję użyć jakiegoś środka a nie czyścić mechanicznie z uwagi na fakt iż można łatwo zetrzeć złocnie jeśli jeszcze jest a wtedy problem będzie dość często powracał. Jeślito będzie ok, to nie pozostanie nic innego jak wymiana akumulatorków na nowe.
    Pozdrawiam,
    hubert.
  • Poziom 16  
    przemylem styki i rzeczywiscie jest lepiej ale nie zawsze lapią bo sa już troszke wytarte, jest jakis patent aby to poprawic?
  • Poziom 15  
    Jeśli się wytarły to poprrostu trzeba je dobrze wyczyścic, ewentualnie te w bazie mogły jeszcze sie odgiąć troszkę do dołu i trzeba by to w razie potrzeby poprawić, powinno działać normalnie, jedyny problem z tym wytarciem to taki, że częściej trzeba będzie je czyścić, niestety mimo, że problem jest bardzo powszechny, to jakiegoś patentuna to nie ma, no chyba poza wymianą blaszek na nowe :) .
    pozdrawiam,
    hubert
    W innym gigasecie musiałem przylutować kabelki kilkucentymetrowe(linkę) i połączyć trwale przez lutowanie wspomniane blaszki i płytkę drukowaną. Problem zniknął raz na zawsze.