Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Spliter HOME EDITION 150 - Clone Home Edition 150

13 Oct 2015 10:31 2559 15
  • Level 2  
    Witam,

Czy ktoś się orientuje jaki dekoder HD z nc+ zadziała z clonem home edition 150 ?

Do 1 października dzialalam na dekoderach nie HD z clonem.
    Ale od 1 października jest problem.
    Czy ktoś ma jakiś pomysł ?
    [30.03.2021, webinar elektroda] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Level 33  
    Np Ariva 103 Nbox z Enigmą i wiele innych. Kiedyś pisali, że ten splitter może pracować także z Sagemcomami ( od Cyfry) pod warunkiem , że są tylko one. Ale moje informacje ( stare) były takie , że nigdy nie działało to dobrze.
    http://satkurier.pl/news/87770/clone-aktualizacja-oprogramowania.html
    Jak jest teraz nie wiem ale zadzwonie do Pycha, bo sam jestem zainteresowany.
  • Level 2  
    Chodzi o to, żeby działało w HD.
    Do 1 października działało mi na starych dekoderach nie w HD.
    Ale teraz wyłączyli.

Spytaj jak możesz ,bo muszę coś zakupić i nie wiem czy zmieniać clona czy coś zadziała ?
  • Moderator of SAT
    Opticum HD X310 działa z Blueline, więc powinien też z Clone.
  • Level 33  
    patrycja62 wrote:

Spytaj jak możesz ,bo muszę coś zakupić i nie wiem czy zmieniać clona czy coś zadziała ?

Do Pycha nie mogę się dodzwonić. Clone to jeden z lepszych splitterów i powinien działać prawie ze wszystkimi nie parowanymi dekoderami z Seca. Jestjeszcze jedna opcja. Wziąc MR od NC+. Koszt 200zł za aktywacje głównego plus 50zł za kazdy dodatkowy jednorazowo. Do tego 10zł/mc za każdy dodatkowy. Kilku moich klientów wybrało właśnie ta opcje majac w pespektywie zakup kilku dekoderów za min 2xx z za sztukę ł i co tu nie mówić niewiadomą jak długo splittery jeszcze się utrzymają ( nowe zwierzątko z rodziny krokodylowatych o nazwie Kayman :| )
  • Level 2  
    Czyli 200 PLN + dwa dodatkowe dekodery po 50 PLN = 300 PLN jednorazowo na trzy telewizory ?
    Czy dekodery wynajmują w tej cenie ?
    I plus 10 pln miesięcznie za trzy telewizory ?
  • Level 33  
    Jak napisałem za trzy deki będzie 300 PLN jednorazowo za aktywację a miesięcznie 20zł za dzierżawę dodatkowych do obecnego abonamentu. Numer do NC+ jest na karcie lub udaj się do najbliższego APS. A kiedy Kaymany zjedza wszystkie Cameleony splittery sie skończą. Tak jak 1.10 skończyła się pewna Epoka.
  • User removed account  
  • Level 33  
    romeok01 wrote:
    Obecnie żaden dekoder z NC+ nie działa z spliterami.

Splitery są już przestarzałe, najlepiej dekodery na linuksie połączone siecią lan.

Co do pierwszego to takich sygnałów jeszcze nie miałem, żeby splittery nie działały, a gdyby to była prawda to by mi słuchawka ucho parzyła. Zgodzę, się, że nie działają na obecnie wydawanych dekoderach z NC+ (bo stare PVR-y działają). Co do drugiego to prawda. Zatem pani Patrycja miałaby sobie kupić tyle dekoderów linuxowych ile miała tych starych. Bo nie da się ich połączyć z oryginalnymi NC+
    Link
    jest przecena bo kosztował jak każdy taki dekoder w okolicach tysiąca. Są naturalnie droższe.

Alternatywą są używane Nboxy z enigmą ( na Allegro do 200PLN/szt). Abstrachuję, że trzeba je jeszcze połączyć i skonfigurować. No i czy za rok lub dwa dadzą radę Kaymanowi (nowa karta NC+)? Ale na to pytanie odpowiedź jest znana.

Pani Patrycja otrzymała już poradę i zdążyła ją przeczytać ( multirom od NC+). Koszt 300zł jednorazowo i 20zł dodatkowo miesięcznie do istniejącego abonamentu w przypadku trzech dekoderów, bo tyle potrzebuje.
  • Level 35  
    Do moderatora, napisałem zgodnie z stanem obecnym, żaden dekoder NC+ nie działa z splitterami.

Wcześniej przed połączeniem z N była Cyfra+ i za czasów Cyfry+ były wydawane dekodery Philips HD 6201 i 7201, z tymi dekoderami działają splittery, ale to była Cyfra+, a nie NC+, a to jest różnica.

Z dekoderów HD działających z splitterami zostały więc tylko Philipsy HD6201 w cenie około 500 zł na Allegro, więc bardziej opłaca się kupić VU+ Zero za 469 zł -> Link

• Level 30  
    romeok01 wrote:
    Obecnie żaden dekoder z NC+ nie działa z spliterami.

Splitery są już przestarzałe, najlepiej dekodery na linuksie połączone siecią lan.

Przestań pisać takie bzdury i ludzi wprowadzać w błąd.
    Można zastposować tuner nie na linuxie i działa.
    Oczywiście nie jest on w sprzedaży w nc+ !

patrycja62 wrote:
    Czy ktoś się orientuje jaki dekoder HD z nc+ zadziała z clonem home edition 150 ?

Działa tuner CR600, CR650 i CR 652.
    Działa i nie na Clone i na innych spliterach. Sam testowałem !!!
  • Level 33  
    Fotodetektor wrote:

Można zastposować tuner nie na linuxie i działa.
    Oczywiście nie jest on w sprzedaży w nc+ !

patrycja62 wrote:

Działa tuner CR600, CR650 i CR 652.
    Działa i nie na Clone i na innych spliterach. Sam testowałem !!!

Chodziło, że działa i na Clone i na innych :D
    "romeok01" miał na myśli, że najlepiej działają linuxowe dekodery spięte siecią Lan. I to prawda, co więcej nie potrzebują wtedy splittera ( pod warunkiem odpowiedniej konfiguracji software'owej). Dodatkowo obsługa i funkcje takich sprzętów ( naturalnie w pełni wykorzystanych) to inna jakość. Ale mając już splitter inne dekodery także działają choćby te CR czy wspomniane wcześniej Arivy. Dekodery linuxowe także współpracują ze splitterami i wtedy nie trzeba ich już spinać z siecią Lan ( i konfigurować) . Ale dobrze je podłączyc do internetu, bo wtedy możemy korzystać z takich serwisów jak "Ale kino", "Zalukaj" i innych (póki są). Osobiście więcej korzystam z takich funkcji niż z samej telewizji satelitarnej. Mało tego jeden taki zamontowałem znajomemu , który w ogóle nie miał anteny Sat :| . A że są drogie... no cóż za jakość trzeba zapłacić.
    Dla przykładu taki dekoder z najwyższej półki Dreambox 7080HD:
    Link
    Ale są też stosunkowo tanie ( Gigablue i inne)
    Nie zmienia to faktu, że z chwilą wymiany wszystkich kart na Kaymany splittery w każdej formie się skończą, ale kiedy to nastąpi to nie wiadomo. Rok, dwa właściciele splitterów mogą spać spokojnie .

• Level 30  
    Naturalnie, ale nie każdego stać wydać więcej niż 200-300 zł. Jeszcze trzeba wiedzieć co zrobić z tunerem na Linuxie.