Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung GE107L - wyłącza się po chwili działania

szemka 13 Paź 2015 14:06 492 0
 • #1
  szemka
  Poziom 2  
  Witam, poszukuję pomysłu na to co może dolegać mojej mikrofali - Samsung GE107L. Przez wiele lat (7) działała bez zarzutu, natomiast ostatnio zaczęła odmawiać posłuszeństwa. Po ustawieniu dowolnego programu kuchenka zaczyna działać, po czym zatrzymuje się, zegar się zeruje i kuchenka wygląda tak jakby ktoś na chwilę odłączył jej prąd. Oczywiście tak dzieje się tylko czasami, nie przy każdym użyciu, natomiast ostatnio coraz częściej. W zależności od humoru kuchenki po ponownym włączeniu albo zaczyna działać normalnie, albo scenariusz powtarza się kilkukrotnie.
  Natomiast ostatnio kuchenka nie tylko się zresetowała, ale zupełnie zgasł jej wyświetlacz. Dopływ prądu jest, bo po otwarciu drzwiczek świeci się lampka, natomiast bez odłączenia od prądu i ponownego podłączenia nie było żadnej reakcji.
  Wygląda na to, że kuchenka ma się coraz gorzej, bo 3 dni temu odłączenie od prądu nie pomogło. Dziś z ciekawości podłączyłam kuchenkę ponownie i normalnie się uruchomiła.
  Co może być przyczyną takiego zachowania? Czy samodzielnie można próbować coś naprawiać? Jeśli tak, to czy mogłabym prosić o jakieś wskazówki / instrukcje / schematy?
  Z góry dzięki.