Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kocioł BROTJE Heizung - ustawienia

bladee2009 13 Oct 2015 14:33 7410 5
    bladee2009
    Level 8  
    Witam,

Korzystam po raz pierwszy z kotła gazowego w nowym mieszkaniu i chciałbym prosić kogoś o analizę ustawień jakie są na piecu.

Zdjęcia w załączniku

Najważniejsze pytanie to co oznacza temperatura na zdjęciu nr. 5 (24 stopnie) - Temp. zad. - komfort?

Pozdrawiam Serdecznie
  • Helpful post
    bestboy21
    Level 40  
    Temperatura zadana w trybie komfortowym *mogą być inne (nocny, dzienny itd.)
    Tryb komfortowy może obejmować dane godziny np 18:00 - 23:00, wracasz z pracy i masz 'komfort' ;) a w nocy np. 17 a w 'dzien' 20 .

Instrukcja od modelu BBS15 ale komputer jest ten sam.
    Miłej lektury.
    bladee2009
    Level 8  
    bestboy21 wrote:
    Tryb komfortowy może obejmować dane godziny np 18:00 - 23:00, wracasz z pracy i masz 'komfort' ;) a w nocy np. 17 a w 'dzien' 20 .
    .

Więc ustawione było wczoraj na 35 stopni a ja zmieniłem na 24 stopni, czy to przypadkiem nie jest za dużo? Nie powinienem jeszcze obniżyć do 20-22 stopni?

Czy ma to wpływ na zużycie gazu skoro w domu jest regulacja na grzejnikach / sterowaniu podłogowym?
  • Helpful post
    bestboy21
    Level 40  
    bladee2009 wrote:
    bestboy21 wrote:
    .

Więc ustawione było wczoraj na 35 stopni a ja zmieniłem na 24 stopni, czy to przypadkiem nie jest za dużo? Nie powinienem jeszcze obniżyć do 20-22 stopni?

Czy ma to wpływ na zużycie gazu skoro w domu jest regulacja na grzejnikach / sterowaniu podłogowym?

Jeśli nie odda ciepła do grzejników a osiągnie temperaturę zadaną obiegu to i tak się wyłączy. Więc i ma wpływ i nie ma. Za dużo czynników ma na to wpływ.
    bladee2009
    Level 8  
    Mam jeszcze przy okazji takie pytanko odnoście regulacji przy kaloryferach.

Ile stopni celcjusza oznaczają liczby od 1 do 5 (termostat Cosmotherm)?

W internecie znalazłem tylko

"3" - 22-23 stopnie
    bladee2009
    Level 8  
    Już wszystko wiem, zadzwoniłem pod numer telefonu który był zaprogramowany w menu kotła, czyli telefon do serwisanta i facet mi wszystko wytłumaczył :)

Dziękuję za pomoc i pozdrawiam