Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

8 level wrp-300 - polaczenie z interfejsem repeatera

13 Paź 2015 18:05 1344 11
  • Poziom 1  
    Zakupilam 8 level WRP-300 jako wzmocnienie do internetu, w ktorym mialam slaby zasieg. Podlaczylam, ale nie moge zalogowac sie na strone 192.168.1.254 ktora podali w instrukcji. Czym to jest spowodowane?
  • Poziom 43  
    Pokaż wynik z cmd komendy: ipconfig /all z kompa którego chcesz się zalogować.
  • Poziom 43  
    Dlaczego masz jednocześnie podłączone wifi i eth do routera?
    Dlatego się nie możesz dostać ponieważ podsieć na jakiej pracujesz to 192.168.0.0, a interfejs repeatera jest w podsieci 192.168.1.0 - należy zmienić sieć główną na podsieć repeatera lub z palca ustawić na karcie eth IP z podsieci repeatera np 192.168.1.10 i wtedy przestawić mu IP na IP podsieci głównej.
  • Poziom 7  
    Na codzień nie mam podłączonego kabla ethernet tylko cały czas korzystam z wifi, podłączyłam go zgodnie z instrukcją żeby to wogole skonfigurować i nie wiem jak nam to zrobić bo instrukcja nie przewidziała takiego podłączenia z jakiego ja korzystam. Na początku jest mowa o tym żeby ustawić pobieranie ip automatycznie i teraz nie wiem jak się zabrać do tego od nowa. Normalnie radzę sobie sama z ustawieniami internetowymi ale tego nie kumam. :-(
  • Poziom 43  
    Model routera brzegowego?
  • Poziom 7  
    cisco epc3928 z vectry
  • Poziom 43  
    To musisz przekonfigurować ten router na podsieć 192.168.1.1 na LAN-ie.
  • Poziom 7  
    Próbowałam teraz ale chyba nic z tego. Jestem w sumie laikiem w tych sprawach i pewnie gdzieś coś pomijam. Skonfigurowalam na takie ip i próbowałam się połączyć z 8levelm przez kabel a rozlaczylam z głównym routerem ale pokazuje mi ze protokół DHCP nie jest włączony dla karty sieciowej na połączenie lokalne i ni chol...y nie wiem jak to zmienić. W ustawieniach ten protokół mam na "automatyczne". Nie będę Ci zawracać głowy bo chyba musiałabym to mieć rozpisane jak rasowa blondynka. :-(
  • Poziom 43  
    Zmieniasz cisco IP na LAN-ie, zmieniasz mu pule adresową DCHP na 192.168.1.10 - 192.168.1.100. Rozłączasz repeatera i powtórnie łączysz z wifi i wtedy powinnaś dostać IP z DHCP. Tak to bywa z tymi repeaterami, zenie wszystko działa jak trzeba.
  • Poziom 7  
    Ok spróbuję jutro jeszcze raz. Dzięki za wskazówki.
  • Poziom 7  
    udało się! :D dzięki hermes-80 jesteś WIELKI!!!