Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung i9305 - Odrzucona reklamacja - rzekomo zalana płyta główna.

Rzukson 13 Paź 2015 19:25 819 3
  • #1 13 Paź 2015 19:25
    Rzukson
    Poziom 6  

Witam, kilka miesięcy temu mój telefon (Samsung i9305 S3 LTE) przestał funkcjonować prawidłowo, mianowicie: na początku były problemy z ładowaniem, musiałem dociskać kabel, ruszać nim, odłączać i podłączać ponownie. Następnie nie ładował się wcale, jedyną ładowarką która była wstanie dostarczyć prądu do baterii była ładowarka z zegarka Gear 2 Neo, naprawdę próbowałem kilkanaście różnych ładowarek a działała tylko ta, cóż, jakoś dawałem radę. Po kilku tygodniach coś złego stało się z wyświetlaczem, najpierw były to drobne artefakty, paski wzdłuż ekranu, czerwona poświata itd., aż po całkowity brak obrazu. Kiedy wyświetlacz w ogóle przestał świecić oddałem telefon na gwarancje w oficjalnym serwisie Samsunga u mnie w Rybniku. Już po godzinie dostałem sms'a, że telefon gotowy do odbioru. Gwarancja odrzucona. Opinia? Ślady wilgoci na płycie głównej. Zdziwiłem się bardzo, ponieważ telefonu nigdy nawet nie zamoczyłem. Serwisant pokazał mi zdjęcia i rzeczywiście, jakiś osad na układach scalonych. Olałem sprawę aż do teraz, kiedy znajomy powiedział, że kupi ode mnie kilka części ale musi sprawdzić czy działają. Rozebraliśmy nasze telefony, a tam identyczne płyty główne, praktycznie żadnych oznak zniszczenia czy zalania, jedynie na dole widoczne jakieś fusy które dostały się prawdopodobnie przez port USB, także w obu telefonach. Nie potrafiliśmy odróżnić mojej płyty od jego. Na moje oko papierki lakmusowe także wyglądają prawidłowo. Nie znam się na elektronice więc zanim podejmę kolejne kroki chciałem zasięgnąć waszej opinii. Co o tym sądzicie? Zostałem oszukany czy płyta rzeczywiście mogła zostać zalana?

Samsung i9305 - Odrzucona reklamacja - rzekomo zalana płyta główna. Samsung i9305 - Odrzucona reklamacja - rzekomo zalana płyta główna. Samsung i9305 - Odrzucona reklamacja - rzekomo zalana płyta główna. Samsung i9305 - Odrzucona reklamacja - rzekomo zalana płyta główna. Samsung i9305 - Odrzucona reklamacja - rzekomo zalana płyta główna.

• #2 13 Paź 2015 21:09
    tino2003
    Admin grupy GSM

Faktycznie wygląda to na jakiś małe zawilgocenie.

• #3 13 Paź 2015 21:20
    Rzukson
    Poziom 6  

Czyli dać sobie spokój? Nic nie ugram?

• #4 13 Paź 2015 21:28
    grubas
    Poziom 40  

Dokładnie tak. Nic nie ugrasz :-)

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo