Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

t-con- 40/46/52hhc6lv3.3 tv samsung-LE46f86bd

13 Paź 2015 19:28 1803 18
  • Poziom 8  
    Witam serdecznie wszystkich.
    Mam problem ponieważ, w moim tv j/w 46 " padł t-con pół obrazu pionowe kolorowe paski, kupiłem drugi lecz nie działa był wyciągnięty z 40 calowego samsunga po zwarciu, czarny ekran jest samo podświetlenie. W obydwóch przypadkach t-con maja te same oznaczenia płyty 40/46/52hhc6lv3.3 lecz lekko różnią się elementami np. układ smd na jednej pisze samsung 740 na drugiej 746 w moim tv 46 siedział 740 . Układ graficzny Wise viev w moim AMLCD LMU4148T1 B-N0R99 H0737 w tym co kupiłem AMLCD LMU4148T1 B-N0W1WA H0746. Moje pytanie brzmi czy muszę kupić identyczny, czy ten co kupiłem jest uszkodzony??

Dziekuje wszystkim za kazda podpowiedz. Pozdrawiam
  • Poziom 15  
    Wg mnie jeśli ten co kupiłeś był sprawny to powinien ruszyć. Tam dużej różnicy między tymi T-CONami nie ma. Ten samsung co miał zwarcie prawdopodobnie uszkodził kilka podzespołów. Hmm. piszesz że masz pionowe kolorowe paski na pół matrycy? Z kąd ta pewność że uszkodzony jest T-CON?
  • Poziom 8  
    Stojac tylem do tv ostatni flex z matrycy po prawo jak zapne to ekran jest calkowicie w paskach kolorowych(przewaga koloru niebieskiego,blekitnego) pionowych i poziomych , jak odepne automatycznie pol obrazu jest ok druga polowka ma tylko pionowe paski jak flexem delikatnie ruszam przy t-con utrafiam punkt gdzie obraz jest idelany. T-con ten co kupilem jest po zwarciu i prawdopodobnie jest uszkodzony.
  • Poziom 15  
    Dobrze kombinujesz
    kreatyna6 napisał:
    jak flexem delikatnie ruszam przy t-con utrafiam punkt gdzie obraz jest idelany. T-con ten co kupilem jest po zwarciu i prawdopodobnie jest uszkodzony.

Gdzieś Ci się fleksa odkleja -albo od matrycy albo od Drivera. Spróbuj ją czymś na stałe docisnąć. W takim wypadku innej rady nie ma. Uszkodzony T-Con to nie paski tylko nieostry obraz itp.
  • Poziom 8  
    Zaraz wrzuce fotki jak to wyglada

Ku mojemu zdziwieniu po włożeniu t-cona przed chwila, obraz sie poprawił lecz teraz jest lewa strona ciemniejsza i podczas oglądania filmu jest tak jakby odświeżanie ekranu spowolnione i rozmazane np z plamami na twarzy,dodatkowo kreski,linie poziome szare, poniżej foto.
  • Poziom 15  
    Za wiele Ci nie powiem z tego zdjęcia. Zrób zdjęcie z obrazem z jakiegoś programu.

Dodano po 40 [sekundy]:

sorki niezauważyłem że wcześniej takie dałeś :D

Dodano po 3 [minuty]:

Poziome linie na 3 zdjęciu wskazują na flexę, zaś 1 zdjęcia ma rozmazany obraz i wskazuje na TCON. Zrób zdjęcie TCONa i gdzie dotykasz tej flexy że obraz robi C isię idealny, zaznacz to na zdjęciu to pomyślimy co dalej
  • Poziom 8  
    Jezeli jest wypieta czwarta flex obraz sie robi jak na drugim foto po wpieciu ja foto wyzej, przy bardzo delikatnym uginaniu flexy pojawia sie obraz idealny bardzo ciezko jest wyczuc ten moment ale da sie.

Ps. Dzieki Wielkie za każdą poradę, jesteś jedyna osoba która się zainteresowała tematem :)
  • Poziom 15  
    Z tego wynika że TCON masz w porządku. Spróbuj podłożyć jakąś gumę w to miejsce (na tej taśmie co jak dotykasz jest ok) żeby chwycił obraz i dokręć delikatnie tą płytkę co osłania TCON. Musisz popróbować trochę.
  • Poziom 15  
    Nie poddawaj się ;) Jak Ci się uda to masz naprawiony TV i to za free :D
    Mnie się udało podobną usterkę naprawić więc myślę że dasz radę :D
  • Poziom 8  
    Przelecialem czesciowo t-cona hot airem bo przy mocniejszym docisku uslyszalem brzeczenie tak jak by gdzies byl zimny lut teraz wedruje do wanienki ultradzwiekowej po wysuszeniu sprawdze czy cos sie zmienilo
  • Pomocny post
    Poziom 15  
    Spróbuj jeszcze przeczyścić styki na taśmie i na TCONie
  • Poziom 8  
    Juz psikalem contact-em cx-80 czekam na myjke obsusze i zobaczymy

Dodano po 29 [minuty]:

Zauwazylem na flexach pod lupa ze niektore piny nie trzymaja sie dobrze tasmy kilka sztuk jest odklejona, niestety czeka mnie zakup nowych flexow i przy okazji kupie t-cona
  • Poziom 15  
    Z tym TConem poczekaj może bo może się okazać że nie potrzebnie zakupisz nowy.
  • Poziom 8  
    Jestem w niemczech patrze na ebay.de ale nie moge znalesc tych flexow :/ , chyba czeka mnie lutowanie czego bym nie chcial dziesiatki kabelkow :( .
  • Poziom 15  
    A nie dało by się go troszke skrócić i zdjąć izolację?
  • Poziom 8  
    Na chwile obecna wrzucilem do szafy musi odczekac moje nerwy. Pojechalem kupilem lg smarta 3d 42 i ten narazie sobie odpuszczam. Dzieki sliczne za kazda rade i pomoc. Pozdrawiam