Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

dobór tranzystora do tego konkretnego układu układu.

13 Paź 2015 19:53 672 7
  • Poziom 6  
    Witam, muszę dobrać podzespoły i rezystancje do poniższego układu, usiadłem zacząłem przeglądać tme.eu i nagle "zonk".
    Na diodzie LED powinienem mieć około 20mA ale w katalogu wszystkie tranzystory mos typu p mają albo kosmiczną wartość tego prądu(rzędu 1A!) albo jakieś kosmiczne napięcia.

dobór tranzystora do tego konkretnego układu układu.

Edytuj

LEDA wybrałem takiego czyli ma 20 mA więc potrzebuję jakiś tranzystor który będzie miał podobny prąd drenu.

Znalazłem coś takiego
    i się przeraziłem...
    Napięcie dren -źródło 300V...
    Prąd drenu 1 A...
    Czy to są maksymalne parametry czy typowe(minimalne do nasycenia go) dla tego tranzystora?...

Jestem wdzięczny za każdą pomoc!
  • Poziom 6  
    Z N-MOSEM przepływ prądu przy tej polaryzacji diodek się nie będzie zgadzał a to jest już zatwierdzony projekt który muszę wykonać, generalnie to ma działać tak że:

Kiedy świeci światło do D1 przewodzi(bo to fotodioda) wtedy T1 przewodzi czyli T2 nie przewodzi czyli jest ciemno ale kiedy zasłonimy D1 to LED zaczyna świecić.
  • Poziom 27  
    Zastosuj BSS84: Uds=-50V, Id=-130mA, Vgson=-0,8-2V
  • Specjalista - urządzenia lampowe
    piterrrek napisał:
    ale z N-MOSEM przepływ prądu przy tej polaryzacji diodek się nie będzie zgadzaał

Trzeba więc poodwracać "diodki" i zasilanie.

piterrrek napisał:
    a to jest już zatwierdzony projekt który muszę wykonać,

Zatwierdzający albo ma niewielkie pojęcie o wyobrażeniu albo perfidnie postanowił udowodnić że niedociągnięcia na etapie prokektu potrafią się wrednie zemscić w etapie realizacji.
    Podpowiem że szukac musisz tranzystorów Logic Level.
  • Poziom 6  
    ale czy parametry podane w specyfikacji tego tranzystora podanego przeze mnie są to parametry max czy parametry minimalne czy zalecane?
  • Pomocny post
    Poziom 27  
    Podane parametry to maksymalne, przy jakich może pracować. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby napięcia/prądy były mniejsze.