Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Magnum mig285 igbt - mma brak regulacji prędkości podajnika drutu

mazvid 13 Paź 2015 19:58 1233 0
  • #1 13 Paź 2015 19:58
    mazvid
    Poziom 13  

Szukam schematu lub informacji na temat automatu spawalniczego Magnum mig285 igbt - mma,w którym nie działa regulacja prędkości podawania drutu.Wg mnie jest to realizowane na płytce HK-64-C5 , na której poprzedni serwisant wyciął diodę D1 co spowodowało zmniejszenie prędkości silnika od podawania drutu.Migomat jest wyposażony w dodatkowy przycisk do max prędkości podawania drutu a po jego naciśnięciu reakcja jest prawidłowa, jednak regulacja za pomocą potencjometru nie działa. Potencjometr sprawny ,układy wymienione na nowe ,transoptory również ,pozostałe półprzewodniki sprawne a układ nadal nie działa.Po wymianie płytki HK-64-C5 na nową sytuacja jest ta sama, nadal jest brak regulacji posuwu drutu, silnik obraca się z tą samą prędkością przy różnych ustawieniach potencjometru posuwu drutu, nawet przy wyjętej wtyczce ze złącza P5 do której jest podłączony potencjometr regulacji prędkości podajnika drutu
    Z powodu braku schematu lub innej dokumentacji potrzebnej przy naprawie nie jestem w stanie sprawdzić czy podłączone wtyczki do płytki są w odpowiednich miejscach po poprzednim serwisancie , złącze P7 mam wolne.

0 0