Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zakłócenia kamer HD hikvision,bcs

rpce 13 Oct 2015 21:15 9138 11
 • #1
  rpce
  Level 10  
  Witam

  Zakłócenia kamer HD hikvision,bcs


  Są trzy instalacje monitoringu. Dwie HDTVI jedna HDCVI. W dwóch transmisja po skrętce 5e, w jednej utp cat6. Zasilanie puszczone skrętką tą samą co video. Odległości śmieszne od rejestratora od 10 do 30m.

  W dwóch punktach zasilacze buforowe pulsara i atte zasilacz transformatorowy. W jednym zasilacz liniowy pulsara (trafo,diody,przetwornica i kondensatory).
  Jedno z lokalizacji to w zasadzie busz i nie ma mowy o zakłóceniach zewnętrznych.

  We wszystkich tych przypadkach praktycznie identyczne zakłócenia. Pionowe pasy, które są widoczne nocą a w dzień prawie lub w ogóle nie ma. Są pasywne lub przesuwają się w wolno w prawo lub lewo. Zakłócenia nie dotyczą wszystkich kamer są jakby przypadkowe. Bywa tak, że pojawia się raz na jednej raz na drugiej kamerze. W zasadzie na tych najdalszych.

  Nasze próby to zmiana par w przewodzie, zmiana zasilacza na inny, zmiana transformatorków, odizolowanie kamery od podłoża, zasilanie DVR przez przetwornicę galwaniczną atte. W jednym miejscu pomógł oddzielny kabel zasilający.

  I teraz pytanie czy w standardzie HDCVI,HDTVI można puszczać tą samą skrętką zasilanie ? Czy trzeba ciągnąć drugi kabel zasilający ? Jeśli tak to po kiego grzyba transmisja po skrętce przecież można użyć kabla koncentrycznego z zasilaniem.
  Przyznam szczerze nigdy na analogu czy IP takich hocków nie było.

  Pozdrawiam
 • #2
  Alberciak
  Level 23  
  Z moich doświadczeń z Hikiem wynika, że zdecydowanie lepiej działa to na koncentryku. Prawie za każdym razem gdy używaliśmy skrętki były jakieś drobne zakłócenia. Na koncentryku nigdy nie było problemu.
 • #3
  jpl
  Level 34  
  Jakimi parami puszczasz wizje? Czy kabel cat 6 jest ekranowany ?

  Jakie stosujesz transformatory do przesyłania tej wizji ?

  Generalnie w systemadh HD czy to HDTVI czy HDCCI czy AHD pojawiają sietakie same problemy jak w systemach analogowych - czyli falowania obrazu .... jako że są to systemy z wyższą rozdzielczością, t takie falowanie orazu widoczne jest jeszcze bardziej (sprawa wyższej rozdzielczości).

  Moje rozwiązania:
  -Inne balunki
  -Izolatory galwaniczne z filtrami (są już na rynku do AHD 1080p - które w 99% rozwiązują problem jakichkolwiek zakłóceń poprzez odseparowanie masy i zyły gorącej)
  - szukanie kamer z oddzieloną masą zasilania od masy wizyjnej (na rynku pierwsze firmy to wprowadzają)
 • #4
  rpce
  Level 10  
  Zastosowane kamery:
  DS-2CE56D5T-AVPIR3
  DS-2CE56C2T-VFIR3(B)
  ZZVOSPU1HD2C Konwerter pasywny wideo
  Kamera MSE-HD-7017IRZ
  Transformator CMR chyba 920 jakoś tak pisało teraz nie pamiętam

  Pary to biało niebieska, próbowane biało zielona, zasilanie biało/czerwona bądź biało/czerwona+biało/brązowa

  Co to za izolatory galwaniczne - poproszę o model.

  Kable zdecydowanie nieekranowane, to nie są środowiska z zakłóceniami. UTP CAT6 digitusa c certyfikacji pozostało. Domek drewniak w głuszy i nie ma mowy o zakłóceniach, żadnych jarzeniówek, etc. Drugi obiekt ma przewody poprowadzone pod blachodachówką i też zdecydowanie daleko od jakichkolwiek źródeł zasilania. Trzeci to jest tylko 10m przewodu w ziemi żelowanego na słupa od zasilacza a potem przedłużony o następne 15m do rejestratora. Kamera odizolowana od słupa poliamidem, zasilacz lokalny pulsara liniowy. Sprawdzane na próbę było w akcie desperacji odłączenie uziomu na chwilę z zasilacza ale to nie to.

  Jakie polecacie transformatorki do HD ?
  Tak jak pisałem znamy analog i IP ale HD to nowość i nie spodziewaliśmy się takich i to pionowych zakłóceń.

  Ile w skrętce (bez zasilania same video) można puścić obrazów HD ? Też 4 na skrętkę ? Będą zakłócenia ?

  Acha zasilanie centralne w dwóch lokalizacjach bo zasilacz buforowy, w jednej oddzielne zasilacze. Zakłócenia w sumie identyczne nasilające się nocą.
  Na próbę odłaczony prąd w zasilaczach buforowych czyli zasilanie szło z akumulatora przez zasilacz i te same zakłócenia powstawały.
 • #5
  jpl
  Level 34  
  W sumie to wszystko powinno hulać... nie masz problemów z masami.... odległości też nie są jakieś szalone. No ale tak bywa ze skrętką ;(. Jeden system poleci, inny nie... bywa.

  Co do skrętki spróbuj zrobić tak ;) - prześlij sygnał dwoma parami - (między trafami) - + wizji prześlij biało pomarańcz + biało zielony, - wizji prześlij, pomarańcz, zielony.
  Zasilanie puść + niebieski, niebiesko biały,
  - biło brązowy, brązowy

  Mi kiedyś to pomogło :) - zlikwidowało całkowicie zakłócenia.

  rpce wrote:
  Transformator CMR chyba 920

  To jak ty to robisz? bo rozumiem że używasz traf ZZVO... i tych traf CMR? Które do których kamer podłączasz?

  rpce wrote:
  Ile w skrętce (bez zasilania same video) można puścić obrazów HD ? Też 4 na skrętkę ? Będą zakłócenia ?

  Też, ale wtedy nie masz gwarancji że nie będzie zakłóceń. Czasami uda się że wszystko działa ok, czasami wyskakują zakłócenia.

  rpce wrote:
  Co to za izolatory galwaniczne - poproszę o model.

  To już ostateczność - jak nie pomogą inne sposoby
  Obecnie jedyna firma która ma działające separatory galwaniczne z sygnałami HD - to AHDMX-F-IG-BNC (mają też w wersji z transformatorem)
 • #6
  rpce
  Level 10  
  jpl wrote:
  ...
  Co do skrętki spróbuj zrobić tak ;) - prześlij sygnał dwoma parami - (między trafami) - + wizji prześlij biało pomarańcz + biało zielony, - wizji prześlij, pomarańcz, zielony.
  Zasilanie puść + niebieski, niebiesko biały,
  - biło brązowy, brązowy

  Sprawdzę dzięki
  Generalnie zawsze robiłem tak, że w zależności od odległości łączyłem jedną,dwie czy trzy pary białe - i kolory +

  jpl wrote:

  rpce wrote:
  Transformator CMR chyba 920

  To jak ty to robisz? bo rozumiem że używasz traf ZZVO... i tych traf CMR? Które do których kamer podłączasz?

  Pisałem o trzech instalacjach. HDTVI puszczone na ZZVO bo to kierunkowe transformatorki a jedna HDCVI na CMR

  jpl wrote:

  rpce wrote:
  Co to za izolatory galwaniczne - poproszę o model.

  To już ostateczność - jak nie pomogą inne sposoby
  Obecnie jedyna firma która ma działające separatory galwaniczne z sygnałami HD - to AHDMX-F-IG-BNC (mają też w wersji z transformatorem)


  Mam jedną kamerę odizolowaną ewidentnie nadającą się na separator video. Zakłócenia typowe poziome. Z ciekawości próbowałem separatorów od analoga ale lipa była obraz bez zakłóceń ale wycięta część pasma i obraz czarno biały.


  Jeszcze napiszę dwie ciekawostki.
  Jedna to taka, że jak miałem otwartą obudowę i kamera wisiała na transformatorku i skrętce to było ok. Jak zamknąłem kamerę wandaloodporną i schowałem transformatorek to była kiszka. Pasy pionowe i dropy. W sumie położyliśmy kabel zasilający i jest ok.
  Druga to taka, że tam gdzie są zakłócenia na 30metrach bywało tak, że w dzień przesłona się nie podniosła i obraz był czarno biały. Odpada spadek napięcia bo mierzyłem przy włączonych IR. Dzieje się sporadycznie. Zamieniłem kamerę i sytuacja identyczna - czyli nie wina kamery. Pewnie zakłócenia ten efekt powodują.
 • #7
  todaks
  Level 19  
  W większości naszych instalacji zasilanie idzie po tej samej skrętce ( para niebieska i brązowa) . Twoje uwagi dotyczące przesuwania się filtra wskazują jednoznacznie na kłopoty z zasilaniem . Ty twierdzisz że mierzyłeś napięcie - nieśmiało zapytam, przy kamerze czy przy zasilaczu? Wiem ze możesz się poczuć nieswojo, ale to częsty przypadek gdy instalator mierzy napięcie na wyjściu zasilacza. Warto też sprawdzić jaką rezystancję ma stosowany przez Ciebie przewód. Być może w nim jest problem. Generalnie przy takich odległościach nie mamy problemów o których piszesz. Stosuję zabezpieczenia przepięciowe i elementy transmisji z firmy Ewimar.
 • #8
  rpce
  Level 10  
  Przy kamerze mierzone przy zakrytym czujniku światła gwoli ścisłości i nie obrażę się bez obawy :)
  Poza tym z zasilacza wychodzi więcej jak 12V czyli 13.20V przy takiej odległości bez przesady z za małym zasilaniem.

  Tak się zastanawiam ale wychodzi na to, że to może problem par. My zawsze wykorzystywaliśmy parę czerwoną brązową do zasilania a na wideo niebieską lub zieloną. Z tego co widzę, wykorzystujecie inne pary może to jest problemem. Na pewno temat do sprawdzenia.

  No i po prawdzie też zastanawiam się czy to nie wina przewodu ale w tej innej instalacji pojechałem po bandzie z ciekawości i co cat6 digitusa za cienki ? Coś mi się nie widzi. W sumie w każdym miejscu instalacji miałem inny przewód zastosowany.
 • #9
  todaks
  Level 19  
  Typowa żyła 0,5mm na odcinku 100m daje w parze 18Ω rezystancji. Przy 50 metrach mamy 9Ω a przy podwojonej żyle 4,5Ω. Kamery Turbo-HD mają większy pobór prądu - średnio 0,7A co daje spadek 3.15V. W tym przypadku kamera pracuje na granicy parametrów zasilania (13,2V-3,15=10,05V) i mogą dziać się cuda. Warto o tym pamiętać. Jeszcze gorsza sytuacja jest przy zemście chińczyka czyli skrętce miedziowanej którą sprzedają hurtownie elektryczne. Cały czas uważam że Twój przypadek jest spowodowany przez przewód. Twierdzisz że napięcie jest prawidłowe. Trzeba sprawdzić rezystancję kabla, przejść sygnałem na parę zieloną. Przy odległościach do 50 metrów musi działać prawidłowo. Na marginesie dobrym rozwiązaniem jest stosowanie zasilaczy buforowych 27,8V i przetwornic redukujących przy każdej kamerze. Odpada problem spadków napięcia - ale rozwiązanie droższe.
 • #10
  rpce
  Level 10  
  Wszystko się zgadza ale jak pisałem są 3 instalacje każda inna i innym kablem robiona. Co do sprawy kamery której przesłona nie chciała się podnieść zastosowałem prostą zasadę. pierwsza kamera(10m) jest zasilana na jednej parze, druga na dwóch a trzecia po trzech parach (ok.30m)
  Przy 13.2V zasilania spadek musiałby być 15% aby coś się zadziało nie tak czyli ok. 1.98V.

  I tak dla 30m do kamery (60m bo w tę i z powrotem) dla 0.7A i 3 par na zasilanie
  http://www.pulsar.pl/pl/panel.php?lang=PL&m1=10&m2=1
  mamy spadek 0.86V.
  I jak mierzyłem tak cirka było.
  Oczywiście zachodzi pytanie czy to jest prawdziwe 0.5 ale różnie to bywa.

  W sumie to nie mam problemu mogę podbić napięcie zasilające na zasilaczu i pomierzyć przy obciążeniu przy kamerze jeszcze raz co i jak.

  Ale masz rację zmierzę oporność przewodu bo w tej sytuacji w 100% nie jestem jego pewny. Zaś w pozostałych przypadkach jestem pewien, że przewód jest dobry a zakłócenia mają bardzo podobny charakter występujący nawet w dzień. Pomogło pociągnięcie drugiego kabla. Czy przewód z certyfikacji cat6 digitusa to zły ?
 • #11
  debillos
  Level 2  
  Witam!
  Z mojego doświadczenie a zamontowaliśmy kamer Hika już naprawdę dużo sytuacja wygląda następująco.
  Niestety kamery te śmiem twierdzić maja wadę fabryczna a zakłócenia idą po masie.
  Najprostsze rozwiązanie to niestety kilka zasilaczy (nie jest ono idealne ale działa)
  Jeżeli chodzi o kable: skrętka powoduje dużo więcej problemów niż koncentryk i nie ważne czy jednym kablem zasilanie a drugim wizja czy wszystko jedną skrętką. Nie mają znaczenia również transmitery dedykowane czy nie!!! A żeby nie było tak różowo to dodam iż mieliśmy instalacje na których zakłócenia były również na koncentryku (dużo mniej ale jednak).
  Aha najgorszy kabel jaki możecie zastosować to skrętka ekranowana wtedy to juz pozostaje rzucic się z mostu!!!!
  Separatory galwaniczne - od analogów pogarszają sytuacje obraz robi sie mega blady a dedykowane raz działają raz nie.

  Reasumując:
  Każda instalacja to loteria - albo będą zakłócenia albo nie. Najgorsza instalacja jaką pamiętam to 16 kamer turbo hd po wielu próbach testach wymianach kabli itd. obraz albo miał tęcze albo cienie. Niestety jedynm rozwiązaniem w tamtej instalacji było zamontowanie przy każdej kamerze zasilacza. A dodam iż było to na wsi w szczerym polu gdzie nawet zasięgu nie było wiec nie mam mowy o jakiś zakłóceniach zew. Sytuacja była na tyle kuriozalna że nawet uziemienia odłączaliśmy w gniazdkach bo było podejrzenie ze coś po tym idzie.
  Aaaa również nie ma znaczenia czy sa same turbo hd czy mieszane z analogami
  Jedyne co mogę powiedzieć to powodzenia przeszedłem na ip
 • #12
  rpce
  Level 10  
  Witam
  Generalnie co zauważyłem. Puszczenie na HD po więcej jak jednej parze właśnie takie zakłócenia powoduje.Jak tylko zszedłem na jedną parę to nie było takich pasów. Za to problem występuje ze spadkami ale o tym wszyscy wiemy.

  Co do mojego problemu. W jednym przypadku wystarczyło zamienić kamery miejscami i jak ręką odjął.
  W drugim przeszedłem na parę video biało zieloną a zasilanie na biało/czerwonym bądź biało brązowym.
  W trzecim przypadku musiałem położyć dodatkowy przewód. Jednakże był to dziwny przypadek. Jak transformatorek wisiał i kamera DS-2CE56D5T-AVPIR3 nie była zamknięta to było dobrze jak obudowę zamknąłem było źle. Ewidentnie jakimś cudem w kamerze się coś indukowało i nie wiem czy ze skrętki czy z transformatorka (choć różne sprawdzałem) no i te 10metrów przewodu. Po prostu dałem sobie spokój.

  Temat można zamknąć.