Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wzmacniacz Peiying PY-2000 - jakie prawidłowe napięcia za przetwornicą

nyquist 13 Paź 2015 22:20 693 1
  • #1 13 Paź 2015 22:20
    nyquist
    Poziom 24  

Pacjent: wzmacniacz samochodowy Peiying PY-2000. Niestety nie dysponuję schematem. Moja prośba: Jeżeli ktoś ma możliwość sprawdzenia, byłbym bardzo wdzięczny za informację jakie powinny być prawidłowe napięcia bezpośrednio za przetwornicą.

Pytam, ponieważ wydaje mi się, że napięcia te mogą być zbyt niskie. Na wyjściu przetwornicy mam +/-25V, przy czym po pierwsze: zastosowane kondensatory filtrujące są na napięcie 50V, podczas, gdy spokojnie wystarczyłyby w wersji 35V (tym bardziej, że dziś wszystkie elementy dobiera się "na styk", więc ten zapas jest podejrzany). Ponadto: za stabilizatorami szeregowymi na diodach Zenera 15V mam tylko +12 i -10V, odpowiednio dla dodatniej i ujemnej gałęzi zasilania, gdzie powinny one być zbliżone do +/-15V. Objawem dodatkowym, z powodu którego wzmacniacz trafił do mnie, jest fakt, że przy większym obciążeniu nawet tylko pojedynczego kanału, napięcie spada do tego stopnia, że urządzenie się wyłącza. Po przebadaniu oscyloskopem zauważyłem, że przetwornica, be względu na obciążenie pracuje z blisko 100% wypełnieniem impulsu, co tłumaczyłoby "siadanie" napięcia pod obciążeniem. Dlatego będę wdzięczny za informację, o którą proszę. Z góry dziękuję.

0 1
  Szukaj w 5mln produktów