Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toshiba L500 - Zintegrowana grafika uszkodzona

13 Paź 2015 22:33 705 3
  • Poziom 8  
    Witam.
    Ostatnio 'odziedziczyłem' laptop Toshiba L500.
    Posiada on niestety jeden mankament: po załadowaniu się systemu (Windows7) od razu się restartuje lub zawiesza. Myślałem, że to problem z systemem. Niestety przy XP jest to samo. Wywala się również przy próbach instalowania Ubuntu.
    Metodą prób i błędów sprawdzałem działanie na innych dyskach oraz pamięci RAM.
    Ciągle to samo. Wreszcie uruchomiłem w trybie awaryjnym i.. działa.
    To od razu podsunęło mi pomysł wyłączenia zintegrowanej karty graficznej w Menadżerze Urządzeń. Jak się okazało po wyłączeniu grafiki i włączeniu w normalnym trybie laptop działa. Nie ukrywam, że chciałbym korzystać z tej grafiki. Jest nią Mobile Intel® 4 Series Express Chipset Family.

Co może być powodem jej problemów?
    Pierwsze o czym pomyślałem to wymiana pasty, ale czy problem nie jest poważniejszy i czy da się jeszcze ten sprzęt reaktywować?
  • Poziom 30  
    Jak się dokładnie nazywa funkcja w biosie ? W 90% przypadków, jeśli się da oczywiście, to w biosie się wyłącza grafikę dyskretną, a nie zintegrowaną. Jeśli da się ustawić na grafikę intela zintegrowaną z mostem północnym, a nie potrzebujesz nic lepszego to możesz z komputera korzystać. Jeśli chcesz mieć więcej mocy obliczeniowej gpu to czeka Cię wymiana układu graficznego.
  • Poziom 8  
    Niestety zainstalowałem stery do tej grafiki oraz aktualizację biosu i teraz podczas uruchamiania trybu awaryjnego też się wysypuje po załadowaniu plików i próbie startu systemu.
    Wymiana tego to coś skomplikowanego i czy w ogóle opłacalne?

adeq4 napisał:
    Jak się dokładnie nazywa funkcja w biosie ? W 90% przypadków, jeśli się da oczywiście, to w biosie się wyłącza grafikę dyskretną, a nie zintegrowaną.

Ja to wyłączyłem pod Windowsem w Menadżerze Urządzeń.
  • Poziom 30  
    Wymiana wymaga stacji lutowniczej do układów BGA, koszt wymiany to ok 300-400zł.