Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zepsuty włącznik "power" da się naprawić?

13 Paź 2015 23:14 2265 4
  • Poziom 7  
    Dzisiaj przy normalnym użytkowaniu tableta (GoClever Orion70) nagle przycisk power/wygaszania przestał działać, nie było charakterystycznego kliknięcia, po prostu się wciskał. Otworzyłam tylną obudowę, myśląc, że po prostu się zaciął....no ale okazało się, że przycisk microswitch, po prostu sobie lata w tę i tamtą, tak luźno, że sam się wciska, sam wyłącza i włącza tablet......i tu moje pytanie....czy taki przycisk można naprawić czy potrzebny nowy?
    P.S. nie wiem czemu ale od tego momentu, gdy podłączę wyłączony tablet, to zamiast się normalnie ładować, włącza się - ale ładuje....wina przycisku?
  • Poziom 39  
    Nowy, 1zł + wymiana 100zł ;) (żart).
    Wziął i sam się zepsuł, nagle, hie hie ;p
    Sama tablet rozkręciłaś, i znowu kłamiesz ;p
    Jak klient kłamie to wymiana 150zł ;)
    Najpierw piszesz że nie działa później że jednak sam lata i włącza/wyłącza, znowu kłamiesz ;p, to nie klika czy nie działa ?
    Wprowadzanie serwisanta w błąd 200zł ;)

No, to po rabatach myślę że kilka dych w pierwszym lepszym serwisie.
    Każdy tablet "się włącza" po podłączeniu ładowarki, zależy co masz na myśli.
  • Poziom 7  
    Hm czy sam...jakby nie patrzeć to przycisk używany codziennie od ponad roku. Przycisk home np nieużywany wcale.
    Tableta nie rozkręcałam tylko zdjęłam obudowę (na zatrzaski). :)
    Działa jak chce, czyli można powiedzieć że nie działa (najbardziej upierdliwe, wyłącza tablet sam - co chwilę komunikat czy wyłączyć - jakby był dłużej przytrzymany a potem off).
    Więc nie klika tylko se luźno lata, po prostu chyba coś się urwało/wyrobiło nie wiem.
    moje pytanie było czy można samemu naprawić (są tam jakieś blaszki czy coś innego i wystarczy to naprostować?)
    Nie wyjmowałam płyty głównej więc nie wiem jak w całości to wygląda.
    Że nowy kosztuje 1-2zł to wiem, ale jeśli trzeba przylutowac to nie mam takiego sprzętu niestety...
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    Nie naprawia się bo tam nie ma co "rozkręcać" a nawet gdyby (ktoś był masochistą ze skalpelem) to czas stracony z lupą i pensetą będzie droższy od niego samego - a czas i tak zmarnowany bo część jest rozsypana lub wytarta, niestety nie sprzedaje się switchy w wersji "puzzle" dla masochistów.

Zgadza się, jak będzie latać bez 'klika' to będzie sobie włączał i wyłączał zależnie od aktualnej pozycji tableta.
  • Poziom 7  
    ok, dzięki za odpowiedź, pozdrawiam :)