Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Konkurs: Pokaż swoje biurko lub stanowisko pracy

gulson 08 Nov 2015 12:10 37152 41
Optex
 • #31
  msb
  Level 15  
  Witam. Mój warsztat to zaadoptowana piwnica w czteropiętrowym bloku . Wejście zabezpieczone alarmem z powiadomieniem do mieszkania , chyba skutecznie bo nie było próby włamania :-). instalacja 230V podłączona z mieszkania ( w piwnicy 24V). Na panelu umieściłem kilka zasilaczy : +-5V/1A (7805,7905 ,+- 12V/5A(LM350) , 3-18V/1,5A(LM317,LM337) mierniki mojej konstrukcji na atmega 8 z nastawianym programowo z zewnątrz prądem wyłączenia zasilacza. Dwa zasilacze wzorowane na elektronic-slab z przełączanymi uzwojeniami z możliwością pracy symetrycznej i równoległej. Miernik analogowy (pomiar prądu i napięcia) ustój z starego miernika produkcji NRD.Miernik na atmego 8 -4 wejścia wspólna masa . Generator funkcyjny mojej konstrukcji na icl8038. Miernik fcl ze strony http://henwyd.republika.pl. Tester elementów Markusa F).Stacja lutownicza mojej konstrukcji ( kolba sterowana PWM). Nie zabrakło komputera ze złączem LPT, naprawiona matryca monitora 21cali , obudowy nie udało się ocalić :-) .Większość zasilaczy posiada transformatory z odzysku.Wkrętarka akumulatorowa przerobiona na zasilanie stałe podłączona na kablu zwijanym ze starego odkurzacza . Nad warsztatem lampa LED z uszkodzonego reflektora.Na drzwiach wejściowych przykręcony "rezerwuar" części (płyty główne ) .Klawiatura wisi na drzwiczkach szafy żeby nie zajmowała miejsca ,oczywiście można ją zdejmować .Na regałach w pudełkach schowane są większe części, transformatory itp. Ogrzewanie farelką . Na ostatnim zdjęciu pierwotny wygląd piwnicy

  Konkurs: Pokaż swoje biurko lub stanowisko pracy Konkurs: Pokaż swoje biurko lub stanowisko pracy Konkurs: Pokaż swoje biurko lub stanowisko pracy Konkurs: Pokaż swoje biurko lub stanowisko pracy Konkurs: Pokaż swoje biurko lub stanowisko pracy Konkurs: Pokaż swoje biurko lub stanowisko pracy Konkurs: Pokaż swoje biurko lub stanowisko pracy Konkurs: Pokaż swoje biurko lub stanowisko pracy
 • Optex
 • #32
  ecc88
  Level 8  
  Witam :)

  Na wstępie podkreślam .

  "Do administracji: proszę mojego stanowiska nie traktować jako stanowiska konkursowego, zaprezentowałem tylko sposób urządzenia, może komuś się spodoba"

  :)

  Skromne stanowisko konstrukcyjno badawcze :D .
  Za bazą posłużyło stare biurko i odrobina płyty z szafy .
  Całość zbytnio nie straszy a i spełnia oczekiwania .


  Od lewej stacja lutownicza PT-803 już sędziwa co prawda .
  Ale dobrze się sprawuje i w zupełność wystarcza .
  Następny oscyloskop analogowy dwukanałowy.
  Pasmo 20 MHz w zupełności wystarcza do rozwijania się i podstawowych pomiarów .
  :)
  Kolejny "klocek" to zasilacz regulowany .
  Złożony z 6 lat temu do dziś bez awaryjny :) .
  (Kiedyś przedstawie go bliżej na forum )

  Parametry to napięcie 0 do 24V a prąd 0 - 10A

  Z prawej " młodszy brat " zasilacza w trakcie realizacji .

  Jak to często bywa mały bałagan w szufladzie i na biurku.
  Tu akurat odbiornik Lena 2 w trakcie przestrojenia.
  Bazę danych stanowi laptop Dell latitude e6400 .
  Oraz dodatkowy monitor philipsa .

  W projektowaniu pomaga znany każdemu KiCad :)
  Pod spodem pochwaliłem sie kilkoma projektami .
  W nim wykonanymi .

  Na szafce obok wypełni sprawny i zregenerowany odbiornik lampowy .
  Klawesyn .

  Koniem roboczym czy tez przyjacielem każdego elektronika .
  Stanowi multimetr nie śmiertelny MG890 UNI-T.


  Na koniec moja konstrukcja czyli AZG Maja 1 już na podstawkach i z transformatorem w środku :)

  Jak i model w stali 1do10 nowych kolumny aktywnych.
  Katarzyna S2 .
 • #33
  Przjaciel
  Level 10  
  Witam!

  Postanowiłem też, w ramach konkursu, przedstawić i zaprezentować swoje przestrzenie robocze i biurka które posiadam. Może nie ma tu zbytniego szału, ale zawsze to coś. :D

  1) Pierwsze moje stanowisko, a nawet dwa mieszczą się na wsi. Jestem tak głównie w czasie wakacji i ferii zimowych.
  Pierwsze z nich to zespół stołów adoptowanych głównie do zajmowania się elektroniką.
  Konkurs: Pokaż swoje biurko lub stanowisko pracy
  Od lewej:
  - Dodatkowy blat (głównie jako dodatkowy składnik projektów w trakcie) zrobiony z szafki z szufladami w których posegregowałem różne rzeczy elektroniczne.
  - Biurko komputerowe. Na razie komputer w naprawie. Szlak trafił HDD i wszystkie pobrane za punkty z elektrody rzeczy...
  - Stolik z oscyloskopem i zasilaczami
  - Główna ława, służąca zarówno do użytku codziennego, jak i elektroniki.
  Co do utrzymania porządku to na skraju zdjęcia po prawej załapał się domowej roboty odkurzacz (wiaderko po śmietanie z plastikowym wężem od pralki z dorobioną końcówką i tuningowanym silnikiem od suszarki do włosów), służący do prostego sprzątania powierzchni blatów.

  Z tyłu jest jeszcze małe stanowisko.
  Konkurs: Pokaż swoje biurko lub stanowisko pracy
  Służy do szybkiego podlutowania jakiegoś drobiazgu, lub jako stanowiska dla drugiej osoby do lutowania.
  Można je szybko złożyć i rozłożyć, w zależności od potrzeby. Na dole znajduje się szafka z małym zapasem złomu elektronicznego. Z dodatkowych rzeczy które się tam znajdują to listwa zasilająca po prawej stronie przykręcona do boku na górnej półce i oświetlenie linijką ledową (na zdjęciu nie włączona).

  2) Drugie stanowisko również mieści na wsi, tyle że w budynku gospodarczym. Z racji jego umiejscowienia może służyć tylko latem, więc w okresie zimowym służy za dodatkową przestrzeń magazynową (zdjęcie niestety z tego okresu). Zasilane jest ono po części z energii odnawialnej, dlatego w lecie głównie ono jest w użytku.
  Konkurs: Pokaż swoje biurko lub stanowisko pracy Konkurs: Pokaż swoje biurko lub stanowisko pracy

  W tym też budynku znajduje się mój magazyn elektronicznych dawców organów.
  Konkurs: Pokaż swoje biurko lub stanowisko pracy
  Cała przestrzeń w szafach, pudelkach i pod plandekami jest wypełniona elektronicznymi dawcami organów. Są to głównie płytki drukowane, tylko część to są kawałki obudów.

  3) Dodatkowe miejsce na wsi to oddzielny budynek 4X6X3m w którym zlokalizowany jest warsztat z końcikiem spawalniczym. Znajduje się też tak szlifierko-przecinarka stołowa i tokarka.
  Warsztat ten współdziele z dziadkiem, który niestety nie zgodził się na publikacje zdjęć. :/

  4) No i wreszcie. Moje stanowisko zorganizowane w domu, gdzie przez większość czasu przebywam. Jest ono zorganizowane dosyć ściśle, z racji metrażu mieszkania.

  Wszystko jest kulturalnie zasłaniane kiedy nie jest potrzebne.
  Konkurs: Pokaż swoje biurko lub stanowisko pracy

  W środku znajduje się cała przestrzeń robocza wraz z podstawowymi narzędziami.
  Konkurs: Pokaż swoje biurko lub stanowisko pracy Konkurs: Pokaż swoje biurko lub stanowisko pracy Konkurs: Pokaż swoje biurko lub stanowisko pracy

  Sama powierzchnia robocza zabezpieczona jest płachtą gumolitu PCV (ten co wygląda jak blacha) i grubszy filc, który zabezpiecza powierzchnie podczas lutowania.
  Konkurs: Pokaż swoje biurko lub stanowisko pracy

  Na górze znajdują się półki z podręcznymi rzeczami, rozpuszczalnikami, przyborami do trawienia płytek, itp. i szufladki z podręcznym zapasem elementów elektronicznych.
  Konkurs: Pokaż swoje biurko lub stanowisko pracy Konkurs: Pokaż swoje biurko lub stanowisko pracy

  Blat dla wygody można wysunąć na 30cm. Pozwala to na wygodniejszą pracę, oraz mniejsze wymiary zewnętrzne całości gdy nie jest używany. Dodatkowo z tyłu umiejscowione są dodatkowe schowki na różne przedmioty.
  Konkurs: Pokaż swoje biurko lub stanowisko pracy Konkurs: Pokaż swoje biurko lub stanowisko pracy

  Na dole po prawej umiejscowiona jest część szafki z szufladami (druga połowa tej co mam na wsi po lewej) w której rozmieszczone są posegregowane elementy elektroniczne. Po lewej umiejscowiona jest szafka w której znajduje się zapas przewodów, pozostałe 8 mierników, w tym 2 w pełni analogowe, zapasowe przewody i końcówki do mierników, wzmacniacz testowy, mini oscyloskop zrobiony z telewizorka bańkowego 5", itd. Na górze leżą wszelaniego rodzaju elektronarzędzia.
  Konkurs: Pokaż swoje biurko lub stanowisko pracy Konkurs: Pokaż swoje biurko lub stanowisko pracy

  Na prawo pod ręką stoją większych gabarytów rzeczy, które nie zmieściły się w szafce.
  Konkurs: Pokaż swoje biurko lub stanowisko pracy
  W tym momencie mini szlifierka, nagrzewniczka indukcyjna 300W i stary, ale jary oscyloskop.

  Na lewo od warsztatu umiejscowione jest stanowisko, które rozkładam tymczasowo.
  Najpierw jest miejsce na będące w trakcie projekty, i w temacie i elektroniki i kolumn.
  Konkurs: Pokaż swoje biurko lub stanowisko pracy

  No i na koniec, dalej na lewo, stół kuchenny, na którym w razie potrzeby, rozkładam się z robotą. Tyczy się to głównie sortowania elektroniki i regeneracji głośników.
  Konkurs: Pokaż swoje biurko lub stanowisko pracy

  Po domu są też poukładane w kilku miejscach takie rzeczy jak klucze, śrubokręty, wiertła, dykta, laminat, bakelit, blacha, przewody (w tym też instalacyjne), rzeczy komputerowe, itd. itp. U mnie w pokoju znajduje się główny skład akustyczny.
  Pozotałe rzeczy umiejscowione są w piwnicy. Są to głównie graty mało używane, większa akustyka (np estrada), i materiały konstrukcyjne typu drewno, dykta, blacha, kąowniki, itd. Stacjonuje tam też, jak nie jest używany, statyw pionowy pod wiertarkę. Jest tam jeszcze więcej gratów, ale długo by wymieniać. Większa część to zmagazynowane rzeczy czekające na naprawę oraz elektroniczni dawcy organów. Jest tam też skład moich płyt paździerzowych z których wycinam kolumny, w jednym z box-ów piwnicznych.
  Do tej ostatniej części nie robiłem zdjęć, bo szkoda zapychać elektrodę moją wszechobecną graciarnią. :D , a obiektów piwnicznych nie mogę publikować, z powodu regulaminu wewnętrznego spółdzielni... :/ .

  Wszystkie pytania i uwagi prosił bym kierować na priw.

  Pozdrawiam Michał.
 • #34
  bertolbaleron
  Level 15  
  Witam wszystkich serdecznie :) Prezentuje moją "norę", w której spędzam większość wolnego czasu. Jak widać na załączonych zdjęciach jestem fanem polskiego sprzętu zarówno RTV jak i laboratoryjnego. Posiadam jeszcze drugie pomieszczenie wystawowe z odbiornikami radiowymi itp.

  Zdjęcia:
  Konkurs: Pokaż swoje biurko lub stanowisko pracy Konkurs: Pokaż swoje biurko lub stanowisko pracy Konkurs: Pokaż swoje biurko lub stanowisko pracy
  Konkurs: Pokaż swoje biurko lub stanowisko pracy Konkurs: Pokaż swoje biurko lub stanowisko pracy Konkurs: Pokaż swoje biurko lub stanowisko pracy

  Pracę umila między innymi Neptun 171 - aktualnie leci "Kingsajz" ;) Jeśli ktoś chciałby zobaczyć więcej zakamarków i to co powstaje w moim warsztacie to zapraszam: https://www.youtube.com/user/bertolbaleron/videos

  Co do rozwiązań ułatwiających życie. Jakiś czas temu dorobiłem półkę na wysokości blatu biurka i nad nim co znacznie powiększyło blat roboczy.


  Pozdrawiam, SM!
 • Optex
 • #35
  Eufor
  Level 17  
  Oto mój pokój, zdjęcia z przestrzeni 3 lat, powoli coś się zmieniało ; ) Biurko zrobione własnoręcznie z desek ze starego biurka oraz blatu kuchennego żeby mieć dużą przestrzeń do pracy. W pokoju jest zainstalowany system mojego autorstwa nazwany HomeSter, pozwala na sterowanie całym pokojem z poziomu telefonu tabletu i ogólnie każdego urządzenia posiadajacego dostęp do internetu oraz przeglądarkę. Mogę dołaczyć filmiki dla chętnych a tymczasem udostępnie bliźniaczy projekt, który był opisany w gazecie przy okazji konkursy szkolnego w technikum ; ) http://zielonagora.wyborcza.pl/zielonagora/56,89421,15750366,konstruktorzy-robotow,,2.html
  Konkurs: Pokaż swoje biurko lub stanowisko pracy Konkurs: Pokaż swoje biurko lub stanowisko pracy Konkurs: Pokaż swoje biurko lub stanowisko pracy Konkurs: Pokaż swoje biurko lub stanowisko pracy Konkurs: Pokaż swoje biurko lub stanowisko pracy Konkurs: Pokaż swoje biurko lub stanowisko pracy Konkurs: Pokaż swoje biurko lub stanowisko pracy

  Jeśli chodzi o filmiki to wygrzebałem stare:

  1.Jedna z wstępnych faz sterowania pokojem online:


  2.Testowanie sterowania głosowego poprzez słuchawkę bluetooth:


  3.Oświetlenie LED w rytm muzyki z uwzględnieniem zmian kolorów w trakcie grania muzyki:


  Moją inspiracją zawsze był Jarvis z IronMana, polecam, bardzo dobra zajawka ; )
 • #36
  żarówka rtęciowa
  Level 37  
  Witam

  Oto moje stanowisko pracy. :D

  Znajduje się toto w garażu i służy do napraw elektroniki i rowerów jednośladowych. Na przestrzeni 4 lat powstał chaos, który trzeba było ogarnąć przed zrobieniem zdjęć. Na zdjęciach nie widać tutaj mierników, zostały one w domu.

  Na pierwszym planie lampowo-tranzystorowy odbiornik UKF FM, który niekiedy umila czas.

  Konkurs: Pokaż swoje biurko lub stanowisko pracy

  Mały stolik, przy którym głównie lutuję lutownicą transformatorową.

  Konkurs: Pokaż swoje biurko lub stanowisko pracy
 • #37
  bolszoy26
  Level 12  
  Mój warsztacik to mały pokoik, który był kotłownią. Ponieważ kotłownia /nowa/ została dobudowana na zewnątrz domu, to pozwoliłem sobie zaadoptować to pomieszczenie. Mam większość niezbędnych narzędzi /mierniki, zasilacze, oscyloskop, itp./. Czystość w moim warsztaciku jest utrzymywana zawsze, ponieważ nie lubię bałaganu. Na podłodze są płytki, przez co zmiecenie podłogi twa chwilkę. Na stole zawsze leży tylko to co robię, i tylko te narzędzia których w danym momencie używam. Wszelkie kabelki też wiszą na wieszaku, dzięki temu się nie plączą, i są dobrze widoczne.
  A w barku mam wino domowej roboty. Takie pocieszenie kiedy coś nie wychodzi :).


  Konkurs: Pokaż swoje biurko lub stanowisko pracy Konkurs: Pokaż swoje biurko lub stanowisko pracy Konkurs: Pokaż swoje biurko lub stanowisko pracy Konkurs: Pokaż swoje biurko lub stanowisko pracy Konkurs: Pokaż swoje biurko lub stanowisko pracy Konkurs: Pokaż swoje biurko lub stanowisko pracy
 • #38
  igor1516
  Level 23  
  Witam.
  Chciałbym przedstawić swoje stanowisko pracy.
  Jest to kącik w piwnicy :D .
  Konkurs: Pokaż swoje biurko lub stanowisko pracy

  Najczęściej tu naprawiam elektronikę wszelkiego rodzaju, czasem tworzę coś od siebie.
  Jest tam ciepło dzięki piecu, który znajduje się nieopodal więc mogę bez przeszkód pracować w zimie.
  Oczywiście lubię w czasie pracy słuchać muzyki więc w moim warsztacie nie zabrakło też nagłośnienia.
  Wzmacniacz to samoróbka 20W. Skleciłem go kiedyś w wolnej chwili.
  Konkurs: Pokaż swoje biurko lub stanowisko pracy

  Kolumny są firmy JVC 30W kupione za grosze na rynku.
  Konkurs: Pokaż swoje biurko lub stanowisko pracy
  Muszę powiedzieć, że zestaw ten mimo niewielkiej mocy gra całkiem nieźle :D

  Oto kilka zdjęć warsztatu:
  Konkurs: Pokaż swoje biurko lub stanowisko pracy

  Konkurs: Pokaż swoje biurko lub stanowisko pracy

  Konkurs: Pokaż swoje biurko lub stanowisko pracy

  DIY :D
  Konkurs: Pokaż swoje biurko lub stanowisko pracy

  Jako zasilacz służy mi stary przerabiany ATX więc wolałem tego "cuda" nie umieszczać na zdjęciu.
  Konkurs: Pokaż swoje biurko lub stanowisko pracy

  Z racji tego, że nie jestem elektronikiem na co dzień to wypadałoby umieścić zdjęcie mojego najważniejszego stanowiska pracy
  Konkurs: Pokaż swoje biurko lub stanowisko pracy
  :D
 • #39
  aleksandero1
  Level 1  
  Witam.

  To i ja dodam kilka zdjęć z mojej ''pieczary'' - małe pomieszczenie więc wszystko upchane jak się dało. Całość w ciągłej rozbudowie. W wolnej chwili można pograć na oscyloskopie :-P
  Jako, że bawię się w audio to mierniki mam w stereo.

  Konkurs: Pokaż swoje biurko lub stanowisko pracy
  Konkurs: Pokaż swoje biurko lub stanowisko pracy Konkurs: Pokaż swoje biurko lub stanowisko pracy Konkurs: Pokaż swoje biurko lub stanowisko pracy Konkurs: Pokaż swoje biurko lub stanowisko pracy Konkurs: Pokaż swoje biurko lub stanowisko pracy Konkurs: Pokaż swoje biurko lub stanowisko pracy Konkurs: Pokaż swoje biurko lub stanowisko pracy Konkurs: Pokaż swoje biurko lub stanowisko pracy
 • #40
  kyller
  Level 12  
  Witam
  Jako ze w chwili obecnej mieszkam w malym dwupokojowym mieszkaniu ciezko bylo wygospodarowac miejsce na jakikolwiek warsztacik. Jedynym mozliwym rozwiazaniem bylo wykorzystanie szafy wnekowej w waskim przedpokoju/korytarzyku. Konkurs: Pokaż swoje biurko lub stanowisko pracy Konkurs: Pokaż swoje biurko lub stanowisko pracy
  Wneka ma szerokosc ok 130 i glebokosc ok. 60 cm. Zabudowane zostaly w niej polki i wysuwany blat. Zabudowe zrobilem z zakupionego okazyjnie za 1 £ w IKEI "wood trolley" czyli wozka wypelnionego przeroznymi elementami rozebranych mebli.
  Na prawych drzwiach prosty wieszak do czesciej uzywanych przewodow testowych i sond, ponizej listwa magnetyczna na narzedzia. Na fragmencie wewnetrznej scianki jak widac czesciej uzywane szczypce + wieszka do wiekszych srubokretow wykonany z kawalka plastikowej listwy.
  Konkurs: Pokaż swoje biurko lub stanowisko pracy
  Na lewych drzwiach przykrecona jest poleczka plastykowa wyciagnieta ze starej lodowki. Konkurs: Pokaż swoje biurko lub stanowisko pracy (jeszcze dwie czekaja na przykrecenie ). Wewnatrz wneki widac dwa przelaczniki ktore zalaczaja napiecie na zespolach gniazd oznaczonych na niebiesko i zolto (calosc moge obciazyc 25 A bo takie mam zabezpieczenie na gniazdkach).
  Pod blatem polki na narzedzia i czesciej wykorzystywane podzespody testowe.
  Wiekszosc elementow elektronicznych kupuje w polsce bo sa 2-4 razy tansze. Szczegolnie jak sie kupuje w malych ilosciach i przerzucam jedna duza paczka do UK raz w miesiacu. Czasami kupuje w TME
  Wiekszosc sprzetu pomiarowego widocznego na polkach zostala kupiona w stanie niedzialjacym i doprowadzona do uzytku. Poza ta wneka zaanektowalem jeszcze czesc szafy w sypialni na magazyn elementow i przestrzen pod lozkiem :-) gdzie trzymam duze zasilacze Z-5001 i woltomierze lampowe.
  Konkurs: Pokaż swoje biurko lub stanowisko pracy
 • #41
  gulson
  System Administrator
  W pierwszej wiadomości opublikowano już wyniki z głosowań przez użytkowników.