Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Eltrox Hurton
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Konkurs: Pokaż swoje biurko lub stanowisko pracy

gulson 14 Oct 2015 10:01 36225 41
  • Pochwal się swoim stanowiskiem pracy. W szczególności pokaż i opisz pomysły związane z sposobami utrzymania porządku lub organizacją pracy.

Czy Wasze stanowisko pracy wygląda tak? :)
    * Przykład pracowni Jima Williamsa popularnego projektanta układów analogowych, źródło.

Zalogowani (tylko zalogowani) użytkownicy będą mogli głosować za pomocą +/-

Trzy osoby, które otrzymają największą ilość głosów otrzymają:
    1 miejsce. pendrive 32GB + miernik UT10A + zestaw gadżetów elektroda + moduł STM ufundowany przez firmę Rutronik
    2 miejsce. pendrive 32GB + miernik UT10A + zestaw gadżetów elektroda
    3 miejsce. pendrive 32GB + zestaw gadżetów elektroda

Dodatkowo jury wybierze najlepszy pomysł, zawierający praktyczne rozwiązania dotyczące utrzymania porządku, praca zostanie nagrodzona dodatkową nagrodą:
    Zasilacz laboratoryjny programowalny DPS-305BM lub podobny o zbliżonych parametrach (wartość nagrody do 300zł)

Zainspiruj lub rozbaw innych zdjęciem swojego miejsca pracy. Poza zdjęciami możecie umieścić także film.

1. Aby zamieścić materiały wystarczy odpowiedzieć na ten temat.
    2. W celach weryfikacyjnych, że nie jest to zdjęcie ściągnięte gotowe z Internetu, prosiłbym o zamieszczenie przy zdjęciu kartki z napisem "elektroda.pl 2015" lub swoim nickiem na forum.
    3. Zgłoszenia do Konkursu będą przyjmowane do dnia 30.11.2015r.
    4. Głosowanie trwa od momentu zamieszczenia materiału do 07.12.2015 roku.

===========
    Wyniki z dnia 7 grudzień:
    1 miejsce: KubioQ +53 https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=15073980#15073980
    2 miejsce: ciasteczkowypotwor +45 https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=15077393#15077393
    3 miejsce: zster +30 https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=15102424#15102424

Trwa wybór nagrody głównej, osoby, które wygrały w głosowaniu również są brane pod uwagę do nagrody głównej.

====
    Wyniki z dnia 14 grudzień:
    Jury wybrało prawie jednogłośnie miejsce pracy zster:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=15102424#15102424

Gratulujemy!
    Can you write similar article? Send message to me and you will get SD card 64GB.
    About Author
    gulson
    System Administrator
    Twórca portalu elektroda.pl od roku 1999. Zajmuje się opieką portalu, od czasu do czasu publikując tutaj ciekawostki i felietony. Interesuje się wszystkim, co jest związane z nowymi technologiami. Z wykształcenia technik elektronik, inżynier i magister informatyki po Politechnice Łódzkiej.
    gulson wrote 21028 posts with rating 2148, helped 70 times. Been with us since 2001 year.
  • Eltrox Hurton
    Uzytkowinik19
    Level 38  
    Stanowisko pracy ze względu na to, iż znajduje się w pokoju, w którym normalnie egzystuje nie jest jakoś specjalnie wyszukane

Główne miejsce pracy to biurko o o wymiarach blatu 70x130, 24 calowy monitor do wyświetlania dokumentacji, lampa kreślarska z 23W żarówką dająca białe zimne światło, mi się akurat przy takim dobrze pracuje, w szufladzie biurka wszystkie niezbędne śrubokręty, obcinaczki, pęsety itp, w szafce oscyloskop

Do tego fragment segmentu meblowego na wszystkie elementy elektroniczne, górna szafka zawiera wszelkie elementy półprzewodnikowe

Organizery zawierają gotowe pocięte termokurczki o różnych średnicach na odcinki 3-5cm (bardzo rzadko jest potrzeba zastosowania dłuższych odcinków, wtedy tnę koszulkę z metra) kondensatory elektrolityczne od 1 do 1000uF posegregowane w organizerze, tak samo z bezpiecznikami, wszelkimi gniazdami, diodami LED, złączami, konektorami itp

Organizer z szufladkami zawiera większość rezystorów posegregowanych wg. rezystancji, diody Zenera, prostownicze oraz mostki, cewki oraz dławiki, zworki

Miejsce na tym segmencie znajdują również wszelka chemia stosowana w elektronice, wiertła, laminaty PCB, radiatory, transformatory, zasilacze, przewody z metra cięte

W szufladzie reszta sprzętu pomiarowego, multimetry, mostek RLC, chiński miernik do pomiaru ESR, wszelkie przewody pomiarowe, sprzęt do lutowania

Z uwagi na miejsce do napraw elektroniki, cały sprzęt zostaje rozłożony gdy zachodzi taka potrzeba, jakoś szczególnie nie jest to uciążliwe jakby ktoś o to zapytał.
    Konkurs: Pokaż swoje biurko lub stanowisko pracy Konkurs: Pokaż swoje biurko lub stanowisko pracy Konkurs: Pokaż swoje biurko lub stanowisko pracy
    Oraz kilka zdjęć podczas pracy
    Konkurs: Pokaż swoje biurko lub stanowisko pracy Konkurs: Pokaż swoje biurko lub stanowisko pracy Konkurs: Pokaż swoje biurko lub stanowisko pracy Konkurs: Pokaż swoje biurko lub stanowisko pracy Konkurs: Pokaż swoje biurko lub stanowisko pracy
    v-cu
    Level 11  
    Ja ze względu na to, że warsztacik swój mam w piwnicy to mam trochę ciasno.

Główny stół jest zrobiony z blatów kuchennych oraz dorobionych drewnianych nóg.
    Są zrobione dwa stanowiska dla np. dwóch osób. Siedzenie to taboret, oczywiście z poduchą aby było miękko :) W przyszłości może jakiś mały fotel na kółkach. Miejsce pracy oświetla mi jarzeniówka o mocy 36W. Wszystkie elementy elektroniczne początkowo były na drewnianych płytach w woreczkach foliowych ale w końcu dorobiłem się plastikowych organizerów i jest super wygoda. Pod dużym organizerem są półki na różne narzędzia i również części. Główne miejsce narzędzi jest na drewnianych płytach z gwózdkami wiszących nad stołem, lecz nie są to wszystkie bo w innym miejscu mam warsztat stolarski. Po lewej Ecoboxy też na różne większe części, nad nimi kalendarz na który sam osobiście rzadko zerkam, czasami jak ktoś z domowników przechodzi i zauważy to przeżuci na dany miesiąc ;). Obok różne kabelki połączeniowe, multiszlifierka i pistolet do kleju. Pod spodem na ziemi stoi karton z przeróżnymi kablami a obok pod stołem skrzynki z różnymi starymi układami elektronicznymi. Jak widać jest jeszcze wgłębienie w ścianie gdzie znajduje się oczywiście niezbędne radio które jest zasilane z akumulatora, a akumulator jest podładowywany przez transformator który się załącza wraz z załączeniem oświetlenia. Trochę się rozpisałem, ale wszystko widać na zdjęciach :)

Pozdrawiam.

Konkurs: Pokaż swoje biurko lub stanowisko pracy Konkurs: Pokaż swoje biurko lub stanowisko pracy Konkurs: Pokaż swoje biurko lub stanowisko pracy Konkurs: Pokaż swoje biurko lub stanowisko pracy Konkurs: Pokaż swoje biurko lub stanowisko pracy Konkurs: Pokaż swoje biurko lub stanowisko pracy Konkurs: Pokaż swoje biurko lub stanowisko pracy Konkurs: Pokaż swoje biurko lub stanowisko pracy Konkurs: Pokaż swoje biurko lub stanowisko pracy Konkurs: Pokaż swoje biurko lub stanowisko pracy
    KubioQ
    Level 10  
    Ja wykorzystałem starą stajnie :P zrobiony generalny remont - wylewka, regipsy, ocieplenie, instalacja elektryczna.

Pomieszczenie 2m x 6m, korzystając z remontu w domu, zabrałem parę półek, biurko, 2 szafy, żeby to wszystko miało ręce i nogi :)

Konkurs: Pokaż swoje biurko lub stanowisko pracy Konkurs: Pokaż swoje biurko lub stanowisko pracy

Doprowadziłem sobie z domu przewód UTP gdyż Wi-Fi mi nie łapie, a internet musi być, bo co mam robotę, to potrzebuje znaleźć jakiś schemat, albo dane katalogowe.

Oświetlenie wybrałem LED-owe w oprawach świetlówkowych. Nad biurkiem mam 10W 600 lumenów a na ścianie są zamontowane 2x20W 1200lumenów. Dodatkowo mam lampkę na biurko "ruszaną" o mocy 30W. Także na brak światła nie narzekam :D

Konkurs: Pokaż swoje biurko lub stanowisko pracy Konkurs: Pokaż swoje biurko lub stanowisko pracy

Jak na dzień dzisiejszy to mam jeszcze sporo wolnych szafek i szuflad, więc nie ma problemu z chowaniem narzędzi. Jeśli będę potrzebował to mogę dokupić organizery na ścianę bo miejsca mam jeszcze dużo :)

W zimę ogrzewam pomieszczenie termowentylatorem o mocy 1500W. 10 minut i już mam cieplutko bo styropian trzyma :)

Do tego w biurku mam gniazda : USB 1A oraz USB 2.1 A oraz samochodowe 12V bo dużo rzeczy mam do naprawy tego typu właśnie, a dzięki zamontowaniu czegoś takiego nie muszę podpinać krokodylkami lub jakoś kombinować.

Nagłośnienie w pomieszczeniu rozwiązałem dzięki zrobionemu kiedyś do szkoły wzmacniaczu 2x30W oraz głośnikach 110W 8Ohm, które wystarczają spokojnie :)

Zajmuje się głównie elektroniką cyfrową, ale jak ktoś potrzebuje pomocy to nie odmówię :)

Oto reszta zdjęć z warsztatu oraz sprzęt , już nie będę się rozpisywał bo i tak już za dużo naprodukowałem :P

Konkurs: Pokaż swoje biurko lub stanowisko pracy Konkurs: Pokaż swoje biurko lub stanowisko pracy Konkurs: Pokaż swoje biurko lub stanowisko pracy Konkurs: Pokaż swoje biurko lub stanowisko pracy Konkurs: Pokaż swoje biurko lub stanowisko pracy Konkurs: Pokaż swoje biurko lub stanowisko pracy Konkurs: Pokaż swoje biurko lub stanowisko pracy Konkurs: Pokaż swoje biurko lub stanowisko pracy Konkurs: Pokaż swoje biurko lub stanowisko pracy Konkurs: Pokaż swoje biurko lub stanowisko pracy Konkurs: Pokaż swoje biurko lub stanowisko pracy Konkurs: Pokaż swoje biurko lub stanowisko pracy Konkurs: Pokaż swoje biurko lub stanowisko pracy

Dodam kilka zdjęć aktualnych, gdyż doszło mi parę gratów, oraz sposób na przechowywanie podzespołów :) :

Konkurs: Pokaż swoje biurko lub stanowisko pracy Konkurs: Pokaż swoje biurko lub stanowisko pracy Konkurs: Pokaż swoje biurko lub stanowisko pracy Konkurs: Pokaż swoje biurko lub stanowisko pracy Konkurs: Pokaż swoje biurko lub stanowisko pracy Konkurs: Pokaż swoje biurko lub stanowisko pracy Konkurs: Pokaż swoje biurko lub stanowisko pracy

Myślę, że się wam podoba :) osobiście uważam, że wyszło bardzo dobrze jak na dawną stajnie :P haha

Pozdrawiam
    Kuba
    xpawkox
    Level 12  
    Witam wszystkich elektroników! :D

Jako że zajmuję się wieloma rzeczami na raz i mam wiele hobby to moje stanowisko pracy jest połączeniem wszystkiego co tylko się da....najwięcej jest oczywiście elektroniki. Każdy inaczej rozumie porządek a dla mnie on wygląda właśnie tak. Na biurku bywało gorzej i właśnie takie stany nazwałbym bałaganem :D Każda rzecz na biurku ma swoje wyznaczone miejsce a ja zawsze wiem gdzie jej szukać....a no i taki plus że mam wszystko zawsze pod ręką :D

PS: Właśnie posprzątałem więc mam nadzieję że wynagrodzicie mój trud drodzy forumowicze :D

Pozdrawiam i życzę wszystkim porządku na stanowiskach pracy :D
  • Eltrox Hurton
    Radzio M.

Level 34  
    Witam kolegów.
    Przedstawiam pracownie, w której działamy z bratem. Jest to wyodrębnione pomieszczenie w garażu. Latem temperaturę mamy przyjazną ;) do godziny 16, w zimie dogrzewamy przez piecyk opałowy umieszczony w garażu. Na wyposażeniu mamy oscyloskop RIGOL, zestaw NDN, multimetry UNIT, 2 lutownice kolbowe, stacje lutowniczą WEP, wkrętarki oraz resztę niezbędnych narzędzi. Jak widać drobne elementy RLC, diody czy też układy scalone umieszczone są w oryginalnym organizerze. Komputer stacjonarny PC wykorzystywany jest tu do projektowanie PCB, programowania pamięci, mikrokontrolerów oraz do przeglądania elektrody :D
    Na regale można zobaczyć małą ilość przewodów, głównie do zestawu NDN, jakaś ładowarka, przewody USB czy też 230VAC ( a w rogu cenzurowana Pani, przez obudowę od świetlówki ;)

Konkurs: Pokaż swoje biurko lub stanowisko pracy Konkurs: Pokaż swoje biurko lub stanowisko pracy Konkurs: Pokaż swoje biurko lub stanowisko pracy Konkurs: Pokaż swoje biurko lub stanowisko pracy Konkurs: Pokaż swoje biurko lub stanowisko pracy Konkurs: Pokaż swoje biurko lub stanowisko pracy Konkurs: Pokaż swoje biurko lub stanowisko pracy Konkurs: Pokaż swoje biurko lub stanowisko pracy Konkurs: Pokaż swoje biurko lub stanowisko pracy ).
    raddeon
    Level 19  
    To i ja się dołączę miejscem gdzie spędzam większość swego żywota ;)
    Co do dobrych rad dotyczących porządku w naszych pracowniach:
    1. Każdy przyrząd i narzędzia maja swoje miejsce i po pracy a nawet w jej trakcie wracają na swoje miejsca.
    2. W pracach serwisowych zajmujemy się niejednokrotnie wieloma naprawami na raz i dobrym rozwiązaniem są regały najczęściej metalowe z wieloma pułkami na których możemy rozkładać naprawiane sprzęty które czekają np na części by nasze główne stanowisko pracy było "zawsze" wolne.
    3. Dobrym nawykiem jest stosowanie spisu stanu magazynowego by wiedzieć jakie podzespoły posiadamy by ich nie zamawiać niepotrzebnie i nie zwiększać oczekiwania na naprawiany sprzęt. Oczywiście posiadanie magazynów szufladkowych jest jak najbardziej wskazane.

Konkurs: Pokaż swoje biurko lub stanowisko pracy Konkurs: Pokaż swoje biurko lub stanowisko pracy Konkurs: Pokaż swoje biurko lub stanowisko pracy Konkurs: Pokaż swoje biurko lub stanowisko pracy Konkurs: Pokaż swoje biurko lub stanowisko pracy Konkurs: Pokaż swoje biurko lub stanowisko pracy
    Motywatory ;)

Nie jest to może film HD a i miejsca mało ale... przy okazji posprzątałem :D
    romeok01
    Level 35  
    Moje stanowisko hobby znajduje się na poddaszu w małym wydzielonym pomieszczeniu odgrodzonym ścianką działową G-K od pokoju dziennego użytkowego. Stanowisko mieści się na niewielkiej powierzchni 1,65 m x 1,90 m. Biurko jest oświetlone światłem dziennym skośnym oknem.

Z lewej strony stoi mała wąska szafka z szufladami, a niej skrzynki z narzędziami.

Z prawej strony stoi większa komoda z szufladami i drzwiczkami oraz na biurku półki, aby zmieścić jak najwięcej rzeczy.

Moja kolekcja modeli RC
    Konkurs: Pokaż swoje biurko lub stanowisko pracy Konkurs: Pokaż swoje biurko lub stanowisko pracy Konkurs: Pokaż swoje biurko lub stanowisko pracy Konkurs: Pokaż swoje biurko lub stanowisko pracy

Na biurku stoi stacja lutownicza oraz niezbędne radyjko :)

Nad biurkiem z lewej strony znajduje się wisząca szafka, na niej zasilacz do ładowarki wykonany z starego zasilacza ATX.

Większość rzeczy trzymam w plastikowych zamykanych skrzyneczkach, aby w miarę utrzymać porządek.

Do siedzenia mam wygodne krzesło obrotowe na kółkach.

Pod blatem biurka mam dwie wysuwane półki, na tej z lewej trzymam wszelkie wydruki schematów i dokumentacji, a na środkowej rzeczy do lutowania.

Po prawej stronie pod biurkiem musi być oczywiście kosz na śmieci.

To by było na tyle mojego stanowiska hobby :)

Zdjęcie weryfikacyjne
    morswin89
    Level 23  
    Tak wygląda moje stanowisko :) Biurko razem z szafkami i uchwytem na monitory są moim projektem na wymiar oraz w 100% wykonaniem prze zemnie. W zasięgu ręki jest praktycznie wszytko co potrzeba. Większe elementy trzymam w gotowych szufladkach ze sklepu budowlanego natomiast na elementy SMD skleiłem sam klastery z pudełek po zapałkach i używa się je według mnie bardzo wygodnie.
    W szufladzie po ręką mam najpotrzebniejsze narzędzia.

Konkurs: Pokaż swoje biurko lub stanowisko pracy Konkurs: Pokaż swoje biurko lub stanowisko pracy Konkurs: Pokaż swoje biurko lub stanowisko pracy Konkurs: Pokaż swoje biurko lub stanowisko pracy Konkurs: Pokaż swoje biurko lub stanowisko pracy Konkurs: Pokaż swoje biurko lub stanowisko pracy Konkurs: Pokaż swoje biurko lub stanowisko pracy Konkurs: Pokaż swoje biurko lub stanowisko pracy Konkurs: Pokaż swoje biurko lub stanowisko pracy Konkurs: Pokaż swoje biurko lub stanowisko pracy
    ciasteczkowypotwor
    Level 41  
    Witam,
    Może moja pracownia nie wygląda jak u Jima Wiliamsa, od którego niejeden z nas mógłby się uczyć. A jeszcze więcej mu zawdzięczamy.

Moja pracownia wykorzystuje jedno niewielkie pomieszczenie, jedna strona to biurko z dość sporym blatem i narzędzia, druga to "magazynek" części i urządzeń oczekujących na naprawę.

Wyposażenie jest dość zróżnicowane, z uwagi na zainteresowania, można tu znaleźć analizatory widma i sieciowe dla RF, jak i typowe uradzenia audio, generatory czy analizatory zniekształceń. Są i zasilacze regulowane, stare klasyki, żadna chińszczyzna, o dziwo są tańsze. Ale są to głównie naprawy analogowych sprzętów.
    Bazuje głownie na naprawianych przez siebie miernikach. Co znacząco obniża ich koszty.
    Mierniki często rotują, te mniej używane wędrują gdzieś na bok, czy do magazynku. Gdzieś tam w czeluściach magazynków, piwnic, itp. znajduje się tez sporo ładnych lampowych mierników które zbieram.

Można też znaleźć kilka rarytasów w bieżącym użyciu - można wskazywać na zdjęciu które to :)

Zdjęcie pracowni

Oraz typowego sposobu przechowywania elementów.

Widok biurka roboczego z matą ESD.

Oraz urządzeń oczekujących na naprawę i już naprawionych.

Kolejne zdjęcie urządzeń po i przed naprawą.

Dla niedowiarka z painta.
    zdzisiek1979
    Level 38  
    To i ja się ujawnię :D
    Ale na początek muszę wyjaśnić mój warsztacik znajduje się poza mieszkaniem.
    Niestety z braku miejsca postanowiłem zrobić sobie małe centrum od stresowania na daczy. Jeden pokoik miałem wolny więc zagospodarowałem go.
    Nie jestem elektronikiem konstruktorem tylko hobbistą więc nie jestem nastawiony na konstrukcje własne lub cudze do budowy a na naprawy sprzętu jaki ma być kamieniem węgielnym mojej skromnej kolekcji. Nie mam doświadczenia w projektowaniu. A lubię lutować.
    Niestety takie rozwiązanie poza domem ma wadę. <10min na spokojnie autem w jedną stronę lub godzinka z parakulosa. Najgorzej mam zimą. Niestety zimą ograniczam hobby do minimum.

Dodam że warsztat będzie przebudowany i lekko rozbudowany, ale w przyszłym roku. Może będzie mi dane się pochwalić.

Obecnie nie mam szufladek zaś części kupuje na bieżąco i przechowuję w opakowaniach handlowych. Nie trudno się domyślić gdzie się zaopatruję.

Więc przejdźmy do mojego małego świata.

Centrum wszystkiego to biurko i o dziwo wygodne krzesło.

Wada biurka, niestety nadstawka. Przez to jest mało miejsca, ale amplituner się mieści. Mata co prawda jest i nawet system ESD, ale mata tylko dla wygody a skoro jest anty to czemu nie dorobić reszty ochrony to tylko 15zł. Lepiej mieć niż nie mieć. Na ścianie nakleiłem haczyki kuchenne na przewody pomiarowe.
    Nad biurkiem mam dwie półki z metra cięte w przyszłości planuję belkę oświetleniową, ale to za ....

Obok zdobycz z wystawki bo jedno biurko to niestety za mało. Konkurs: Pokaż swoje biurko lub stanowisko pracy

Jest jeszcze regał stalowy, ale to tylko by jak najwięcej zmagazynować na jak najmniejszej powierzchni. Fotel do odpoczynku i nie dokończone projekty Konkurs: Pokaż swoje biurko lub stanowisko pracy Konkurs: Pokaż swoje biurko lub stanowisko pracy
    Czasem się zdarzy że się znajdzie jakiegoś dawcę części i trzeba gdzieś upchnąć.

A gdy jest za zimno no cóż trzeba się dogrzać Konkurs: Pokaż swoje biurko lub stanowisko pracy

Mam jeszcze część mieszkalno gościnną, ale muszę umeblować bo na razie to stary PRL w rozsypce.
    Ale skoro się chwalę to się pochwalę zbiorem jako elektryk czasem gdzieś coś wyniucham i zachowam dla potomnych.
    Radia i miernik wygrzebałem ... i zachowałem z sentymentu.
    heniek222
    Level 12  
    A tak wgląda moja jaskinia :) Z racji tego iż bardziej zajmuje się naprawą komputerów i laptopów moje biurko różni się nie co wyposażeniem od biurek pozostałych elektrodowiczów :)
    Biurko zostało wykonane na zamówienie, projekt jest mój, a stolarz zrobił to co chciałem.

Konkurs: Pokaż swoje biurko lub stanowisko pracy Konkurs: Pokaż swoje biurko lub stanowisko pracy Konkurs: Pokaż swoje biurko lub stanowisko pracy Konkurs: Pokaż swoje biurko lub stanowisko pracy

Pracownia powstała niedawno, brakuje wielu rzeczy, jednak stopniowo zamierzam ją doposażyć chociaż by w wytrawiarkę i zasilacz warsztatowy jednak ze względu na prowadzony remont generalny domu muszę na razię zadowolić się tym co mam.
    P.S. Lubię porządek i na biurku po skończonej pracy jest zawsze tak czysto :D
    Braczekx94x
    Level 1  
    Witam:)
    Moje stanowisko pracy czyli miejsce gdzie majsterkuję znajduje się w piwnicy .Zagospodarowałem sobie tam kawałek narożnika.Jak widać na zdjęciach znajduje się tam stół na którym jest bardzo dużo miejsca ,a na ścianie jest płyta na której znajdują się najpotrzebniejsze narzędzia.Wszystko jest po uwieszane i zawsze pod ręką .Każde narzędzie ma swoje miejsce.W wolnych chwilach zajmuję się prawie wszystkim od elektroniki.elektryki po stolarstwo i majsterkowanie przy samochodzie a widać to ponieważ wśród moich narzędzi znajdują się takie sprzęty jak piła,prostownik.miernik wiertarka .itp.całe stanowisko jest odpowiednio oświetlone jarzeniówką.W Pracach cięższych idealnie przydaje się imadło zamontowane do stołu.:)Skrzynka Jest też dobrze wyposażona i niezastąpiona gdy tylko trzeba się gdzieś udać aby coś naprawić np. Gniazdko:).Oczywiscie znalazło się tam tez miejsce na radio:)Lecz nie widać go na zdj:)Wszystkie warunki konkursu spełnione stanowisko jest na zdjęciach i kartka z nickiem .Pozdrawiam i liczę na wasze głosy:)
    andrzej123456
    Level 13  
    Na początku było hobby. Po kilku latach stało się drugim zawodem i pozwoliło przetrwać ciężki okres 1985 rok.Przez wiele lat działalem w serwisie rtv i zawsze twierdziłem że właściwe miejsce pracy to podstawa sukcesu.
    Najważniejszy wniosek z tego okresu-wszystkie przyrządy muszą pracować w dowolnej chwili w dowolnej konfiguracjii bez zmiany ich miejsca przechowywania czyli krótko muwiąc przychodzisz włączasz i pracujesz .Poza przyrządami na warsztacie elektronicznym najważniejsze są środki ułatwiajace dokładną obserwację podczas pracy:lampy warsztatowe,lupa podświetlana,okulary stereoskopowe, mikroskop dalekosiężny.
    Nie oszukuj się w tej branży siedzenie na krześle to chleb dnia codziennego i powinno
    być bardzo wygodne.2004 rok to koniec serwisu rtv i lekka zmiana branży-elektromechanika co podyktowało nowe wyposażenie warsztatowe i zejście do "podziemii" czyli piwnicy.Wniosek z tego okresu-jeśli poważnie myślisz o własnych konstrukcjach to musisz mieć proste stanowisko do obróbki metalu bo zajadą cię ceniami na samym starcie i będzie klapa.Dziś to już tylko hobby i tak historia kołem się toczy.Jak rozpoczynałem przygodę z elektroniką to czułem ciepło lamp w odbiorniku a obecnie grzeją się procki.
    And!
    Admin of Design group
    Konkurs rozkręca się na dobre, dodałem temat do swobodnych rozmów gdzie można podpytać o widoczne na zdjęciach rozwiązania oraz sprzęt:
    Rozmowy około konkursowe - Konkurs: "pokaż swoje biurko lub stanowisko pracy"
    hubsat
    Level 9  
    Oto mój warsztacik CB RADIO SERWIS Września oraz Serwis RTV adaptacja w własnym domku w garażu, oprócz tego potężnej mocy nagłośnienie i oświetlenie to moja pasja dźwięki, tak przy okazji , kto u mnie był potwierdzi wszystko związane z nagłośnieniem budowałem od podstaw na gotowych skrzynkach firmy ELTAX , oczywiście był to zakup budulca do budowy zestawu zasilanym koncówką mocy 320 Wat .na kanał wszystkie głośniki zwłaszcza basowe oparłem na obwodach magnetycznych Tonsilowskich typu kobalt,co oczywiście dało bardzo dużą sprawność ,oraz wytrzymałość mocową
    MajsterMłotPL
    Pupil
    Cześć. Mam 14 lat, i jestem początkującym elektronikiem :) Mój mały "Warsztat" jest w moim pokoju na poddaszu a dokładniej na starej ławie :D Może mój zbiór narzędzi i podzespołów nie jest duży, a cały czas się powiększa. Oto parę fotek i krótki film.

=HarnaS=
    Level 13  
    Oto moje miejsce pracy. Mam pod ręką wszystko co potrzebne, czyli zasilacz, miernik FLUKE, oscyloskop, lutownica quick 202d, podgrzewaczka, stacja hot air, myjka ultra dźwiękowa. Całe stanowisko to własny projekt a blaty i półki docinane na zamówienie w Obi :) Do ścian przykręcone są listwy zasilające na oddzielnym bezpieczniku. Lampy z regulowaną wysokością na łańcuchach. Jeśli chodzi o rezystory SMD to można kupić takie gotowe klasery jak na zdjęciu. Taka mała baza dowodzenia :). Serwisuję głównie RTG i przeróżny sprzęt medyczny (autorefraktometry, analizatory biochemiczne, USG, oraz urządzenia do litotrypsji itp...) . W chwili kiedy nie ma zleceń zajmuję się naprawą komputerów Apple więc 2 monitory są idealne do pracy przy wyświetlaniu boardview i schematu jednocześnie.

Konkurs: Pokaż swoje biurko lub stanowisko pracy Konkurs: Pokaż swoje biurko lub stanowisko pracy Konkurs: Pokaż swoje biurko lub stanowisko pracy Konkurs: Pokaż swoje biurko lub stanowisko pracy Konkurs: Pokaż swoje biurko lub stanowisko pracy
    porywacz_zwlok
    Level 12  
    Moje stanowisko pracy dotyczy walki na froncie, więc wieczny chaos w którym tylko ja się odnajduję.

mysterdominik
    Level 10  
    Witam, chciałbym pokazać swój warsztacik;)
    zster

Level 28  
    Witam serdecznie!

W szybkim skrócie wizualnym jak i opisowym przedstawiam Wam swoje miejsce pracy. Jest ono stosunkowo niewielkie jednak póki co nie narzekam na brak miejsca. Pracownia nie jest jeszcze ukończona - brakuje choćby posadzki ( w tym tygodniu do wylania czerwona posadzka epoksydowa ), listew wykończeniowych, parapetu, wieszaków na kable i przewody a także kilku dodatkowych półek oraz szuflad pod blatami. Póki co brak także oznaczeń na szufladach elementów - chroniczny brak czasu daje się we znaki...
    Wszystkie blaty oraz półki wykonałem sam z płyt MDF. Konstrukcja blatów roboczych została pospawana z profili zamkniętych 40x28mm i przykręcona do ściany co zapewnia jej praktycznie "samonośniość" choć dla pewności przód został podparty 4 nogami. Same blaty to płyta MDF 30mm. Wymiary to 400c m x 90 cm oraz 200 cm x 80 cm . Półki zostały wykonane z płyty o grubości 22mm .
    Instalacja elektryczna podtynkowa, została przemyślana i wykonana tak, by w żadnym miejscu nie korzystać z listew zasilających i przedłużaczy - w sumie 24 podwójne gniazda wtykowe z czego większość znajduje się pod blatami by wyeliminować plątaninę kabli w przestrzeni roboczej. Oświetlenie podzielone także na strefy - mogę osobno włączać poszczególne segmenty oświetlenia LEDowego a także przełączać recznie lub automatycznie ich zasilanie z sieciowego na fotovoltaiczne.
    Większość obwodów jest odcinana za stycznikiem 4 polowym 25A, sterowanym zdalnie lub włącznikiem usytuowanym przy drzwiach. W ten sposób, opuszczając pracownię, nie muszę się martwić o wyłączanie wszystkich urządzeń. Na jednym ze zdjęć widać także mały switch ethernet ( TP LINK - do zmiany w przyszłości ) - switch ten zapewnia połączenie internetowe z modemu VDSL znajdującego się piętro wyżej a także integruje komputer PC, laptop, zasilacz, oscyloskop oraz uniwersalny sterownik mojego pomysłu wraz z alarmem.
    Pracownia została "podzielona" na strefy : strefa lutowania wraz ze stacją lutowniczą, małym piecem rozpływowym, automatycznym dozownikiem pasty lutowniczej, prostym zasilaczem labolatoryjnym, lampą LED ze szkłem powiększającym oraz wszelkimi niezbędnymi do lutowania akcesoriami. Nad nią znajduje się "strefa" pomiarowa, zawierająca większość urządzeń mierniczych - te, których używam rzadziej, znajdują się w swoich walizkach i etui na półkach. Ponad tą półką znajduje się część szafek z podzespołami oraz rozdzielnica elektryczna. Widoczne na niej przełączniki oraz mierniki panelowe pokazują aktualne napięcia uzyskiwane z przetwornicy zasilanej 2 panelami fotovoltaicznymi o łącznej mocy maksymalnej 180W. Panele zasilają całość oświetlenia LEDowego ( sufitowe oraz pod półkami ).
    Na lewo znajduje się kolejny zasilacz labolatoryjny oraz część " biurowo-projektowa" z zestawem komputerowym, laserowym urządzeniem wielofunkcyjnym oraz składem czasopism, not katalogowych i tymczasowych dokumentów.
    W kolejnej strefie znajduje się wanna ultradźwiękowa do czyszczenia PCB oraz narzędzia do obróbki - uniwersalny Dremel, wkrętarka, wiertarka oraz mała ( pole robocze 30 x 40 cm ) frezarka CNC wraz ze sterownikiem i laptopem sterującym. Frezarka służy mi także do automatycznego nakładania pastu lutowniczej ( w połączeniu z dyspenserem ). Nad nią znajdują się wszelkie drobne narzędzia ręczne a pod nią, kompresor tzw. "stomatologiczny" oraz odkurzacz przemysłowy.
    Utrzymanie czystości i porządku w pracowni jest sprawą kluczową - na bieżąco staram się sprzątać i odkładać na miejsce wszelkie narzędzia i podzespoły. W utrzymaniu porządku pomagają : samodyscyplina, odkurzasz przemysłowy oraz ręczny ( akumulatorowy ) kompresor, dostateczna ilość szafek i szufladek na drobne elementy oraz urządzenie filtrujące i jonizujące powietrze z filtrem HEPA , dla którego wykonałem także pod blatami układ cyrkulacji powietrza w całej pracowni. Dzięki temu kurzu i oparów praktycznie brak.
    Bezpieczeństwa pracowni strzegą dwa niezależne systemy alarmowe - jeden fabryczny, drugi własnego projektu oraz całodobowy monitoring z kilkoma kamerami, również na zewnątrz.
    Pracę umila skromne nagłośnienie widoczne na zdjęciach a ciepło zapewnia grzejnik elektryczny 500W oraz fakt, że za jedną ze ścian znajduje się "gorący" komin odprowadzający spaliny z kotła.
    Dziękuję za poświęcenie czasu i zapraszam do obejrzenia zdjęć ( część wykonana ok 2 miesięcy temu ) :

Konkurs: Pokaż swoje biurko lub stanowisko pracy Konkurs: Pokaż swoje biurko lub stanowisko pracy Konkurs: Pokaż swoje biurko lub stanowisko pracy

PS - dodaję także krótki filmik z nietypowym wykorzystaniem mojej frezarki ;) :
    miszagrom
    Level 21  
    Witam, u mnie skromnie póki co jeden pokój poświęcony na pracownie. Miejsca coraz mniej a pracy coraz więcej. Przepraszam za mały nieład artystyczny ale jestem w ferworze walki więc porządek póki co nie wskazany. Zdjęcie miejsca pracy, reszta niestety jest ocenzurowana :)
    kaczofan33
    Level 11  
    Cześć,
    ja też postanowiłem zaprezentować swoje stanowisko pracy. Nie jestem zawodowym elektronikiem, mój "warsztat" to zwykłe biurko, a pokój, w którym się znajduje pełni również funkcję suszarki na pranie i składowiska różnych przedmiotów (od soczewek po zepsute urządzenia, które w wolnych chwilach próbuję naprawić/wykorzystać) :D. Jak widać na zdjęciach na biurku mają swoje miejsce dwa chyba najczęściej używane przeze mnie urządzenia - lutownica i pistolet na klej. Jeśli chodzi o podzespoły elektroniczne to część z nich (np. rezystory, kondensatory, tranzystory) trzymam w zrobionym przeze mnie klaserze z przegródkami (zwykły klaser z koszulkami na dokumenty, które mają kieszonki zgrzane za pomocą lutownicą). Dzięki temu kiedy potrzebuję np. rezystora o konkretnej wartości nie muszę przeszukiwać całego warsztatu :D. Przyznam, że wykonanie wymaga dopracowania (elementy łatwo wylatują z kieszonek) ale myślę, że pomysł jest dobry. Inne elementy (np. diody LED i różne nietypowe) mają swoje miejsce w pudełku-organizerze lub foliowej torebce. Różne przydatne urządzenia trzymam w pułkach, skrzynce na narzędzia, w koszyku czy obok biurka, tak, żeby nie zajmowały powierzchni roboczej. Po prawej stronie jest też listwa zasilająca z bezpiecznikiem. Oprócz zasilania narzędzi takich jak lutownica, wiertarka czy pistolet na klej używam jej też do testowania naprawianych urządzeń. Jest to dosyć wygodne ponieważ ma ona swój włącznik. Dołączam film, który pokazuje mniej więcej jak wygląda praca w moim warsztacie :D.
    FastProject
    Level 28  
    Witam,
    moje stanowisko pracy i mały magazyn:
    - biurko i regalik na drukarki wykonane na podstawie własnego pomysłu
    - podobnie cały regał dopasowany do wielkości małego pokoiku przeznaczonego na warsztacik
    - tam gdzie szafki z elementami z braku czasu nie wszystkie elementy są porozkładane więc cześć w woreczkach i małych kontenerkach

- biurko z obu stron ma przymocowane listwy zasilające (jedna z wyłącznikami)
    - na biurku symetrycznie rozmieszczone półki z regulowaną wysokością na rurkach, po lewej zasilacz, po prawej lutownice, hot-air
    - w biurku po lewej szuflada z najczęściej wykorzystywanymi narzędziami
    - na dużym regale stanowisko do prac manualnych (wiertarki, mała frezareczka, w szufladzie pod ręką większe narzędzia)
    - osobny regał pod drukarki z szufladą i szafką na materiały papiernicze

DENY2
    Level 15  
    Witam wszystkich.
    Ze względu na różnorodność wykonywanych prac warsztat podzieliłem na dwie części. W pierwszej wykonuję prace mechaniczne i ślusarskie a także można wjechać autem jeśli trzeba. Znajduje się tam też mały piec którym ogrzewam w chłodne dni oba pomieszczenia.

W drugiej części "królestwa" naprawiam i buduję urządzenia elektroniczne i elektromechaniczne.
    Zapraszam do oceniania.
    Pozdrawiam
    Daniel.
    misiupan
    Level 35  
    Stanowisko składa się z grubego blatu zamontowanego na podporach do ściany. Na blacie wykonana z płyty meblowej nadbudowa w której po prawej stronie umieściłem stację lutowniczą i uchwyt na hot air po zewnętrznej stronie. Nieco wyżej prosty zasilacz z podłączonymi na stałe przewodami z najbardziej powszechnymi wtyczkami do laptopów. Żeby kabel z wtykami się nie plątał po podłodze to na zewnętrznej krawędzi blatu przykręciłem magnes z popsutego dysku i taki sam magnes zamontowałem na wiązce idącej z zasilacza. Idealna sprawa bo nie trzeba się skupiać zbytnio na szukaniu haczyka, wystarczy zbliżyć przewód i cyk kable wiszą. Nad zasilaczem zgromadziłem materiały do lutowania takie jak topnik, plecionka, kulki bga, sita. Najwyższe piętro zajmuje monitor służący do kontroli naprawianych płyt. Stanowisko oświetlają dwie lampy led zamontowane na stałe nad blatem i jedna ruchoma na wysięgniku. Środkowa część budowli to głównie magazynek z drobiazgami które powinny być pod ręką i narzędzia w jednej z szufladek. Na ściance wiszą taśmy kaptonowe, słuchawki do sprawdzania gniazd, lekko zakurzony otwieracz do piwa :D Do pomiarów służy fluke, stary model ale wystarcza do tego co naprawiam. Dodatkowo na blacie mam drugi mini blat podparty filcowymi plastrami, mogę na niego kapać cyną czy przypalić bez obawy o zniszczenie głównego blatu. Po lewej wyciąg do oparów i na blacie stacja do wymiany BGA. Stanowisko jest tak wykombinowane że wszystko mam na wyciągnięcie ręki i nie muszę latać po całym pomieszczeniu, obracam się na fotelu i po lewej mam komputer ze schematami, za plecami kartony na regałach gdzie trzymam części, pod blatem leżą ,,gabaryty" no i nagłośnienie, bo bez muzyki źle się pracuje. Zdjęcia są aktualne z przed kilku dni.

Do administracji: proszę mojego stanowiska nie traktować jako stanowiska konkursowego, zaprezentowałem tylko sposób urządzenia, może komuś się spodoba. Szczegóły w wątku nt. konkursu.

mancioch
    Level 12  
    Witajcie.
    Na co dzień zajmuje się od 4 lat elektromechanika samochodową.Pracuje w pojedynkę w miejscu oddalonym o kilka kilometrów od miejsca zamieszkania. Jest to nieruchomość dawno nie zamieszkała a pomieszczenie warsztatu było zamieszkiwane przez popularne na wsi zwierzęta hodowlane.
    Stanowisko wyposażyłem w większość potrzebnych mi narzędzi, w miarę moich możliwości
    Oto kilka zdjęć zrobionych po pracy.
    Pozdrawiam..
    kazel05
    Level 16  
    No więc i ja się pochwalę.

Na warsztat przystosowany nieużywany pokój na poddaszu. Warsztat wielozadaniowy, o czym później.

Tak to wygląda jak się wchodzi przez drzwi:

Od razu po lewej stronie mamy pierwszy magazyn rzeczy mniej bieżących i makulatury z czasów technikum. Na samej górze pudełka po zasilaczach ATX w których trzymam różnego rodzaju przydasie.

Następnie powierzchnia robocza, od lewej część do lutowania wiercenia, i niszczenia powierzchni blatu :) następnie kawałek do prac mniej niszczących stół i na końcu biurko z komputerem do prac "nieinwazyjnych"

I kolejno zbliżenia:

Widać tu podstawowe narzędzia i urządzenia potrzebne zazwyczaj na co dzień czyli zasilacz ATX z wyprowadzonymi gniazdami na najczęściej potrzebne napięcia, multimetr lutownica (stacja przykręcona od spodu blatu dla oszczędności miejsca, i samoróbka polerki do grotów, na ścianie zaczepione na wkrętach różne szczypczyki a wyżej na kuchennej listwie magnetycznej do noży wszelkie wkrętaczki. Stół oświetlony taśma LED podczepioną od spodu do półki, czasem jak potrzeba więcej światłą uruchamiam dodatkowo lampkę widoczną z lewej strony. Na samej półce trochę chemii, w pudełeczku cyna pasty i topniki a obok rzeczy "w miarę bierzące", nad półką widać szufladki na drobnicę elektroniczną z opisami

Następna część: pudełeczko z różnymi narzędziami myjka ultradźwiękowa, i ostatni nabytek laptop ze stacją dokującą kupiony w celach programowania i diagnostyki, aktualnie służy też do wyświetlania schematów i wszelkich rzeczy potrzebnych przy elektronice.

Następnie kącik z komputerem, i wszelkie gadżety z nim związane. Przy oknie wystaje gitarka - czasem dla relaksu się brzdąka i kapslownica własnej roboty. I tu pojawia się drugie zadanie mojej pracowni czyli fermentownia i rozlewnia piwka domowej roboty :D

Na ścianie na przeciwko drzwi kolejna szafka z półkami. Na niej wszelka aparatura która nie mieści się na stole lub jest rzadko wykorzystywana: oscyloskop, generator, żelazko do termotransferu, kuweta z wytrawiaczem laminator w takcie przerabiania i masa rzeczy innego zastosowania w tym lampowy wzmacniacz do gitary własnej konstrukcji

I na koniec ostatnia ściana słabo wykorzystywana z racji na to, że to poddasze. Ogólnie służy jako miejsce na wszelkie klamoty. Na zdjęciu widać jeszcze baniaczki z pracującym piwem i winem już niebawem rozlew :D. Bardziej z prawej stary tapczan. Zazwyczaj zarzucony jest gratami. Czasem jak przyjeżdża teściowa to na nim śpi :D Przy tapczanie jeszcze jedna szafeczka a tam papiery do drukarki i termotransferu, szpargały komputerowe w szafce chemia a w szufladach wszelkie ścinki kabli i przewodów oraz przybory do piwa. Gdzieś na środku stoi zazwyczaj jeszcze suszarka z praniem ale na potrzeby zdjęć ją wyniosłem :P

Jakość zdjęć niestety marna, oświetlenie jest jakie jest a pod ręką tylko aparat w telefonie.