Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Audi A3 - odpala i gaśnie - Immobiliser?

14 Paź 2015 11:31 3447 11
  • Poziom 9  
    Witam,
    Posiadam Audi A3 8p 1,9 TDI z 2009 roku.
    Od kilku dni mam problemy z jego odpaleniem. Samochód odpala, po czym gaśnie. Za 10-tym, może 15-tym razem, po dodaniu gazu samochód w końcu odpala. Nie ma żadnego spadku mocy ani podwyższonych obrotów, po odpaleniu silnik pracuje tak jak powinien. Czytałem na forach, i wiele osób twierdzi, że to immobiliser, ale czy samochód wtedy by odpalił? Byłem u znajomego mechanika, podłączył komputer i pokazało mu błąd czujnika położenia wału, tyle, że on w ogóle nie uruchomił silnika. Bardzo proszę o jakieś porady.
  • Poziom 9  
    W przypadku nie wykrywania immo na zegarze po przekręceniu kluczyka miga kontrolka z kluczykiem
  • Poziom 42  
    damian93r napisał:
    Bardzo proszę o jakieś porady.

Oddaj do naprawy, bo zaraz dojdzie też naprawa rozrusznika i wymiana akumulatora...
  • Poziom 10  
    Posprawdzaj wszystkie wężyki doprowadzajace paliwo z baku do pompy wtryskowej, zacznij i głównie skup sie na tym co jest widoczne pod maską - szukaj miejsc gdzie mogło by sie dostawać powietrze do paliwa (uszkodzenia mechaniczne lub wszystkei złączki, przejściówki. Może np przy filtrze paliwa którać złącza jest luźna lub rurki paliwowe mają już popękaną gumę? Kiedy był filtr paliwa zmieniany?

Jeżeli to nie jest problem z zapowietrzaniem sie układu paliwowego przed pompą lub poprostu cofaniem paliwa to raczej trzeba będzie oddać pompę do sprawdzenia na stole probierczym i prawdopodobnie naprawy (jeżeli to jest pompa, to może (ale nie musi) pojawić sie błąd w komputerze - jeżeli masz kogoś z interfejsem OBD KKL to za pomocą VAGCOMa można to sprawdzić).

Jeżeli jesteś z KRK lub okolic to mam kabel.
  • Poziom 9  
    Tak jak pisałem, byłem u mechanika, komputer pokazał błąd czujnika położenia wału. Nie, żadna kontrolka z kluczykiem się nie świeci. Dziś jade do kolejnego, zobaczymy co on mi powie.
  • Poziom 10  
    damian93r napisał:
    Tak jak pisałem, byłem u mechanika, komputer pokazał błąd czujnika położenia wału. Nie, żadna kontrolka z kluczykiem się nie świeci. Dziś jade do kolejnego, zobaczymy co on mi powie.

Jeżeli po wykasowaniu błędu z czujnikiem położenia wału błąd pojawi sie odrazu po włączeniu zapłonu (nawet jeżeli nie zakrecisz) to posprawdzaj wtyczkę do czujnika i sam czujnik (odpowiednio w zależności czy to jest czujnik indukcyjny czy halla).

Jeżeli błąd sie pojawia po próbie uruchomienia silnika to problem może leżeć w kilku miejscach:
    - zabrudzony czujnik jakimiś opiłkami metalu (z rozrusznika, sprzęgła, koła zamachowego)
    - czujnik słabo zbiera punkt położenia (ukruszony magnes jeżeli t jest czujnik halla lub niedokręcony, wysuniety czujnik
    - jest rozjazd wskazania obrotów między czujnikiem położenia wału i czujnikiem położenia wałka rozrzdu (jeden z czujników ma powyższy problem lub jest uszkodzony)
    - też może to byc zwiazane z przerwa w obwodzie czujnika

Poza samymi błędam interfejsem możecie też zmonitorować parametry czujnika i tym da sie dokładnie powteirdzić czy czujnik położenia wału poprawnie zbiera obroty silnika (RPM) czy nie
  • Poziom 9  
    U drugiego mechanika inna diagnoza. Podłączył komputer i pokazało "Czujnik położenia wałka rozrządu" i myślę ze to może być to, tyle że aby wymienić czujnik, trzeba zdemontować cały rozrząd.
  • Poziom 42  
    I od razu ten rozrząd wymień nie ruszając czujnika. Oczywiście żaden garaż i ustawianie na marker. Tylko dedykowane blokadki i markowy zestaw paska. Problem ustąpi.
  • Poziom 9  
    Rozrząd wymieniony w kwietniu, po kupnie samochodu, pół roku jeździł bez żadnych problemów.
  • Poziom 9  
    Czujnik został wymieniony, auto już nie gaśnie, teraz pojawił sie problem z samym odpaleniem, silnik długo kreci i odpala, mechanik podłączył kompa i stwierdził że kąt wtrysku i początkowa dawka paliwa są złe. Myślicie że to może być to?
  • Poziom 42  
    damian93r napisał:
    Myślicie że to może być to?

Oddałeś do mechanika i on nic nie wie tylko czyta kody???, chyba nas okłamujesz...pewnie z kolegą robicie na podwórku "podpierając" się vagcomem z allegro...
  • Admin grupy Samochody
    damian93r napisał:
    mechanik podłączył kompa i stwierdził że kąt wtrysku i początkowa dawka paliwa są złe. Myślicie że to może być to?
    Myślimy że mechanik się myli.