Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Sprzedam] Stabilizator Helix Power Station i zwrotnice Audio System

Invalid 14 Oct 2015 12:44 2985 0
 • #1
  Invalid
  Level 23  
  Sprzedam stabilizator z regulacją napięcia Helix Power Station. Urządzenie całkowicie sprawne, nienaprawiane. Wizualnie w stanie bdb - ślady montażu, na pleksie jest jeszcze oryginalna folia.
  Zasada działania jest taka, że podłącza się go do zasilania z akumulatora, a wzmacniacz(e) do Helixa. Wciskamy przycisk "Charge" i ustawiamy wyjściowe napięcie w zakresie 12,6-15,2V (nie będzie niższe niż napięcie zasilania). Od tej pory nie trzeba się martwić o spadki napięcia na wzmacniaczu. Ciągły prąd, który Helix może oddać na wzmacniacze to 100A, w impulsie 150A, maksymalny 200A. Dodatkowo posiada zabezpieczenie przed rozładowaniem akumulatora.
  Więcej informacji na stronie producenta:
  http://www.audiotec-fischer.de/lng/en/power-station-xxl.html

  W komplecie jest Helix, instrukcja obsługi i oryginalna drewniana skrzynka transportowa. Cena 1100zł + wys.  [Sprzedam] Stabilizator Helix Power Station i zwrotnice Audio System [Sprzedam] Stabilizator Helix Power Station i zwrotnice Audio System [Sprzedam] Stabilizator Helix Power Station i zwrotnice Audio System [Sprzedam] Stabilizator Helix Power Station i zwrotnice Audio System [Sprzedam] Stabilizator Helix Power Station i zwrotnice Audio System


  Do sprzedania także zwrotnice Audio System FWX-2.
  Używałem ich z zestawami Helon 165-4 i HX 165-4, identyczne są w HX 165-4 SQ oraz Dust. Wykonanie jest bardzo dobre, nic nie połamane, w 100% sprawne, wytrzymują bardzo duże moce (u mnie ~500W rms na każde drzwi), cewki powietrzne nawinięte są grubym drutem, zastosowane są też dobrej jakości kondensatory MKT. Zwrotnice posiadają bardzo dużo możliwości cięć i ustawień. Postaram się w miarę zwięźle to ująć:

  Na midwoofer są 3 opcje: 0-6-12 dB/okt, w pierwszym przypadku (zwarte są końce dolnej cewki) podawane jest całe pasmo, scena dźwiękowa idzie wtedy w nogi; 6tka - bez zwory - prąd płynie tylko przez cewkę, co daje tłumienie 6 dB/okt; ostatnia możliwość to zwora w pozycji 12 dB/okt, załącza się wtedy ten największy kondensator. Punkt odcięcia zlokalizowany jest przy około 3.5 kHz dla impedancji 2 ohmy, jeśli ma 4 ohmy, to punkt odcięcia woofera będzie w okolicach 7kHz, tyle jeśli chodzi o midwoofer.

  W torze tweetera mamy trochę więcej opcji. Nachylenie zbocza jest niezmienne - 12 dB/okt. Prąd płynie najpierw przez termistor PTC, który zabezpiecza tweetery przed uszkodzeniem, następnie przez kondensatory - te zworki na samej górze załączają poszczególne pojemności. W przypadku dwóch i więcej zwor kondensatory załączają się równolegle - pojemności się sumują - im większa tym niższy punkt odcięcia tweetera (3.5-5 kHz), częstotliwości z przedziału 4-7 kHz stają się głośniejsze i scena przesuwa się do góry, ale też więcej mocy idzie na głośnik wysokotonowy. Rezystory regulują poziom częstotliwości powyżej 7 kHz, połączone są szeregowo, jeśli nie ma założonej zwory, to przez dany rezystor płynie prąd, brak zwor - prąd płynie przez wszystkie oporniki, rezystancja się sumuje i mamy największe tłumienie; w przypadku zwarcia wszystkich - brak tłumienia.

  Konkrety pod linkiem:
  http://www.audio-system.de/dokumente/FWX_mit_RX.pdf

  Każda zwrotnica posiada 4 zwory, jeśli ktoś potrzebuje ich więcej to musi we własnym zakresie sobie zrobić np z kawałka drutu. Mi były potrzebne do zwrotnic FWHX-1, które mi wpadły w ręce, dlatego te sprzedaję. Cena 100zł + wys

  [Sprzedam] Stabilizator Helix Power Station i zwrotnice Audio System [Sprzedam] Stabilizator Helix Power Station i zwrotnice Audio System [Sprzedam] Stabilizator Helix Power Station i zwrotnice Audio System
  Contact the author of the topic by Private Message (PM icon).