Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Astra G 98 - Brak świateł stopu L/P Górne działa

14 Paź 2015 15:01 7377 12
  • Poziom 13  
    Witam,
    Mam problem z bocznymi światłami Stopu w Opel Astra 98
    Przy wciśnięciu stop zapala się jedynie długie światło które jest przymocowane na tylnej szybie. Boczne światła Lewe/Prawe nie działają.

Wymieniłem żarówki, sprawdziłem bezpieczniki, przeczyściłem połaczenia.
    Co może być nie tak?
    Zauważyłem jeszcze że po zdjęciu obu lamp, mam luźny czerwony kabel po prawej stronie, ktory idzie mi wzdłóż na drugą stronę (od prawej do lewej lampy) i jest przymocowany do grubego brązowego przewodu, który z kolei jest przymocowany do obudowy auta.
  • Poziom 15  
    A automat przy pedale hamulca?
  • Poziom 13  
    Witam,
    Sprawdzilem wszystkie kable dochodzadze do lamp z tylu tzn. do kazdego przewodu dochodzi okolo 12V OPRÓCZ swiatel Stopu! Zarówki zamieniłem na chwilkę z żarówkami migaczy żeby sprawdzić czy się nie mylę, więc żarówki, bezpiecznik i mechanizm pod poedałem są OK.

Co dalej :/ ma ktos moze jakis schemat gdzie ida te kable albo gdzie sa jakies wazniejsze polaczenia? Zauważyłem, że do lamy dochodzi 6 kabli ale pod pedałem są tylko 4 (z czego chyba dwa aktywne)...
  • Poziom 16  
    Przewody zasilania sygnalizacji hamulca jeden idzie do deski drugi na tył jak zdejmiesz pokrywki w bagażniku to masz tam calu splot. Idzie on na listwie podłogowej do przodu pod kolumnę kierownicza i wychodzi przy dźwigni.
  • Moderator Samochody
    Przewody to czarne z żółtym paskiem. Jak nie ma modułu kontroli żarówek to wszystkie stopy są połączone równolegle, jak ma to każdy osobno.
  • Poziom 13  
    Witam,
    Postanowiłem dodać dziś rano zdjecia bo mało sie orientuje gdzie czego szukać.
    Opel Astra G 98 - Brak świateł stopu L/P Górne działa Opel Astra G 98 - Brak świateł stopu L/P Górne działa Opel Astra G 98 - Brak świateł stopu L/P Górne działa

Więc po kolei:
    - czarno-żółty jest pod kierownicą koło stopu
    - do obu lamp dochodzi czarno-niebieski (pierwszy z góry)
    - pozostałe żarówki (migacze, cofania, mgielne) są OK, więc nie działa tylko jeden kabel
    - górne światło Stopu działa! ale nie mogę dopatrzeć się jakie kable i którędy do niego idą.

Zastanawia mnie też ten lekko zwisający czerwony przewód. Wydaje mi się że gdzieś go trzeba podpiąć ;) Jak widać na zdjęciach 1) oraz 2) jest on podłączony do masy i przechodzi wzdłóż bagażnika od lewej do prawej strony. Nie zwracałem uwagi na niego prędzej bo nigdy nie miałem problemy z żarówkami.
    Auto ma kierownicę z Prawej strony (UK).
  • Moderator Samochody
    adnet.ag napisał:
    - do obu lamp dochodzi czarno-niebieski (pierwszy z góry)

Co z tego? Przecież to przeciwmgłowe. Napisałem przecież które są od stopu.
    adnet.ag napisał:
    górne światło Stopu działa! ale nie mogę dopatrzeć się jakie kable i którędy do niego idą.

Takie same. Brązowy masa, czarny z żółtym plus.
    Pokaż jaki masz wyświetlacz na kokpicie. Jak MID to moduł kontroli żarówek, tzw Check Control, też gdzieś będzie i tam możesz szukać usterki.
  • Poziom 13  
    Opel Astra G 98 - Brak świateł stopu L/P Górne działa Opel Astra G 98 - Brak świateł stopu L/P Górne działa

Nie znam się, nie wiem co to MID więc dodaje kolejne zdjęcia.
  • Moderator Samochody
    Jest tylko TID na pierwszym zdjęciu, więc CC odpada.
  • Poziom 13  
    yhm... :/
    Wiec co mam dalej robic?
  • Poziom 13  
    Auto zawiozłem do warsztatu. Tam naprawili ale nie chcieli powiedzieć jak, więc pewnie była to jakaś pierdoła. Dziękuję za pomoc.