Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sterownik ekranu przestał działać, ale odzyskał sprawność.

14 Paź 2015 15:02 1035 2
 • Poziom 1  
  Na początek powiem, że czytałem podobne tematy do tego i nie znalazłem odpowiedzi.

  Opis problemu: Podczas grania w jakąkolwiek grę, przeglądaniu stron internetowych co jakiś czas na ekranie pojawiają się,,krzaczki",,płotki",które przechodzą po ekranie. Czasami komputer się zwiesza i trzeba go zresetować a czasami wyskakuje komunikat ,,Sterownik ekranu przestał odpowiadać, ale odzyskał sprawność". Zaczęło się to dziać NA STARYM SYSTEMIE, po zainstalowaniu sterowników do karty graficznej, które wymagała fifa 16. Nie stało się to od razu, lecz po około 2 dniach grania. Usterkę zgłosiła mi moja siostra, która na komputerze nie robiła nic poza graniem w World of tanks. Z początku pomyślałem, że to jakiś wirus, bo komputer był nieźle zasyfiony i długo się włączał. Zrobiłem z tym porządek antywirusem, ale nic to nie dało. Więc nadszedł czas na format. Po zainstalowaniu nowego systemu wszystko było w porządku do ściągnięcia sterowników do karty graficznej[specyfikacja niżej] wykrytych przez program slim driver(Polecił mi go kolega). Problem wystąpił znów, a ja zrobiłem kolejnego formata i tym razem zainstalowałem starsze sterowniki z płyty. Problem występuje dalej. Dodam, że na komputerze występują czasami bluescreeny podczas mocnego obciążania go. Komputer jeszcze przed pierwszym formatem działał bez problemów za wyjątkiem tych BS, które występowały co jakiś czas.

  Podejrzenia:
  Wyczytałem, że winę mogą ponosić 3 rzeczy.

  1.Sterowniki- Tak jak już pisałem problem zaczął się od ich wgrania, ale później po formacie powróciłem do starych a problem występował nadal.

  2.Karta graficzna- Tutaj może być przyczyna mojego problemu. Dysponuję drugą kartą graficzną, którą mógłbym ewentualnie podmienić[Niżej w specyfikacji]. Nie zrobiłem tego ponieważ pomyślałem, że po włożeniu nowej karty trzeba będzie ponownie reinstalować system. Ale jeśli będzie trzeba to to zrobię.

  3.Zasilacz- Przeczytałem, że ten problem może być winą zasilacza z tak zwanej ,,czarnej listy". Coś związanego z jakimiś napięciami, szczerze mówiąc ja się na tym nie znam. Nie wiedziałem jak dokładnie sprawdzić czy mój zasilacz jest na czarnej liście więc dam niżej zdjęcie naklejki na jego boku. (Sorry za ten kurz, komputer wyczyściłem i problem występuje nadal)

  Specyfikacja komputera: (SPRAWDZANE PROGRAMEM CPU-Z)

  1. Płyta główna- MSI DKA790gx(MS-7550)

  2. Procesor- AMD Phenom X4 9950 Black Edition

  3. Pamięć ram- DDR2 4GB Na razie nie podaję marek chyba, że to jest konieczne.

  4. Karta graficzna- [OBECNIE W KOMPUTERZE] nVIDIA GeForce GTX460 1GB (Gigabyte) [DRUGA KARTA NIE WŁOŻONA W KOMPUTER] nVIDIA GeForce GT730. (Dziwna sprawa z tą kartą, zostawił ją u mnie mój brat. Jest nowa, na opakowaniu pisze, że dysponuje pamięcią 1GB natomiast na internecie znalazłem tylko wersję 2GB. Ale pewnie słabo szukałem.

  5. Windows- Microsoft Windows 7(6.1) Ultimate Edition 64bit

  6. Zasilacz- jak pisałem wyżej nie mogę go zidentyfikować więc dam zdjęcie. (Jeszcze raz sorry za ten kórz :) )

  !ODDANIE KOMPUTERA DO SERWISU NIE WCHODZI W GRĘ!

  Głównie ze względu na trudno dostępność takowego w okolicy i o brak mamony.
 • Użytkownik usunął konto  
 • Moderator Samochody
  Zainstaluj sterownik w wersji 314.22. Nowsze sterowniki działają niestabilnie z kartami serii 4xx/5xx/6xx, to znany problem.