Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Yamaha AX-497 czy Cambridge audio azur 340 A

haani 14 Oct 2015 15:49 1242 5
    haani
    Level 8  
    Witam mam mały dylemat który tych dwóch wzmacniaczy wybrać ,może któryś z kolegów pomoże.
  • Helpful post
    k52
    Level 32  
    Oba grają dość specyficznie, chociaż oba jasno, czasem nieco ostro, zwłaszcza ta yamaha zapuszcza się w nieco koncertowe klimaty.
    Kluczowym wyborem powinno być z jakimi kolumnami, bo jednak yamaha jest mocniejsza i wydajniejsza, CA nie poradzi sobie dobrze z basem większych kolumn.
    haani
    Level 8  
    Kolumny Harman Kardon LS0-500 i jeszcze jedno pytanie czy Yamaha AX-497 dużo różni się od AX-397??

Dodano po 5 [minuty]:

Może macie propozycję jakiś innych wzmacniaczy w podobnym przedziale cenowym ??? Jestem otwarty na propozycję ;-)
    k52
    Level 32  
    No właśnie kolumny spore i typowo 4 ohmowe, ten CA 340 może być nieco za słaby, niestety nigdy kolumn HK nie słyszałem, a opisów z netu nie będę cytował.
    Co do tych Yamah, to zwyczajnie 497 to wyższy model od podstawowego mało wydajnego modelu 397, a 497 jest mocniejszy, a więc też lepiej grający i mający możliwość lepiej wysterować kolumny podłogowe.
    Jak chcesz CA to raczej wyższe modele 500, 600, podobnie jak Yamahy tak ja te wymienione to szukać od ax 497, 597 lub np. wersje oznaczone ax np. ax500.
    Jak trochę mocniejszy bas to jakieś Denony pokroju starszych wersji jak pma 860, 960, 1080, można też poszukać mocniejszych modeli Rotel.
    haani
    Level 8  
    Dzięki wielkie za pomoc.
    Zabieram sie za przeczesywanie E-buy'a i jak juz znajde coś sensownego to dam znać jak to wszystko gra :)
    haani
    Level 8  
    Zdecydowałem się na Yamahe AX497 i muszę przyznać że połączenie z Harmanami całkiem niezłe,można by było mały festyn na tym zrobić ;)
    Brzmienie calkiem fajne i czyste jedyne czego troszkę mi brakuje to bassss ale to może dlatego że ja poprostu lubie duuuuużo basu ;)
    Ogólne wrażenia całkiem spoko :)