Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo Y580 660M i7 FHD - Obraz na TV z wykorzystaniem karty GeForce

14 Paź 2015 17:09 1092 13
  • Poziom 6  
    Witam serdecznie,

mam problem z uruchomieniem gier na telewizorze LG WebOS 42LB730V z wykorzystaniem mocniejszej karty graficznej GeForce GTX 660M w laptopie Lenovo Y580. Z tego co wyczytałem, to w tym laptopie port HDMI podłączony jest do zintegrowanej karty graficznej INTEL 4000, natomiast port VGA podłączony jest do zewnętrznej karty. W związku z powyższym zakupiłem na aukcji następujący konwerter VGA=>HDMI:

http://allegro.pl/konwerter-adapter-sygnalu-vga-do-hdmi-audio-fullhd-i5316972270.html

by móc podłączyć laptopa do TV z wykorzystaniem mocniejszej karty, lecz niestety nic się nie pojawia na ekranie. Czy zna ktoś sposób na podłączenie wspomnianego laptopa do TV i aby w grach była wykorzystywana mocniejsza karta?

Z góry bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
  • Warunkowo odblokowany
    Mam takiego laptopa tylko nie FHD i tv Samsung. Podłączyłem go przez port HDMI i ustawiłem wyświetlanie obrazu jako "tylko projektor". Odpaliłem Lego Star Wars III (bo tylko to miałem pod ręką) i bez problemu odpaliłem w FHD przez HDMI. Więc NVidia działa przez HDMI. Coś źle musiałeś skonfigurować.
  • Poziom 6  
    Gra o której wspominasz ma następujące wymagania:
    Rekomendowane: Pentium IV 2.24 GHz, 512 MB RAM (2 GB RAM - Vista/7), karta grafiki 256 MB (GeForce 9800 lub lepsza), 8 GB HDD, Windows XP/Vista/7

Wnioskuję, że w Twoim przypadku grę po prostu bez problemu uciągła zintegrowana karta graficzna Intel 4000.
  • Warunkowo odblokowany
    Ale była uruchamiana w trybie "dużej wydajności, NVidia". O ile pamiętam to bez problemu uruchomiłem Watch Dogs na TV. Mogę to sprawdzić ale dopiero jutro. Lenovo Y580 660M i7 FHD - Obraz na TV z wykorzystaniem karty GeForce
  • Poziom 6  
    Również próbowałem uruchomić w ten sposób gry, ale za każdym razem gra na TV miała znacznie mniej FPS niż na matrycy laptopa.

Bardzo proszę o próbę uruchomienia bardziej wymagającej gry i opisanie tutaj wyników.
  • Poziom 6  
    I jak próby uruchomienia bardziej wymagającej gry?
  • Warunkowo odblokowany
    Bez problemu uruchomiłem (na TV w FHD) Transformers Devastation. I na pewno korzystała z GTX 660m. Na Intel HD4000 się cięła. Na GTX działa płynnie. Więc GTX 660m obsługuje HDMI.
  • Poziom 19  
    Oczywiście że obsługuje HDMI, nie wiem skąd bzdura, że zintergrowana idzie na HDMI a GF na VGA :D - jeśli masz problemy z przełączaniem kart wystarczy właściwą po prostu wyłączyć w menedżerze urządzeń.
  • Poziom 6  
    Załączam screen który znalazłem w sieci (brak dostępu do swojego komputera), ale w ten sposób wyglądają porty z poziomu panelu sterowania NVIDIA.

A rady dot. wyłączenia karty graficznej już przerabiałem. Wyłączyłem podstawową kartę graficzną w zmodyfikowanym biosie i na ekranie nie pojawiło się już kompletnie nic.
  • Poziom 19  
    Nie w biosie, a w menedżerze urządzeń (w systemie). A jeśli chodzi o bios to tam nie wyłączasz grafiki zintegrowanej, tylko nadajesz wyższy priorytet dla geforca ;)
  • Poziom 6  
    W BIOSie wyłączyłem podstawową kartę graficzną w poniższy sposób:

YouTube
  • Poziom 19  
    Zmienić należy jedynie Primary Display, ale tak jak pisałem wcześniej... możesz wyłączyć karty w systemie w menedżerze urządzeń.
  • Poziom 6  
    Przepraszam użytkowników wentyl215 i maurycy123 oraz bardzo im dziękuję za pomoc, okazało się że faktycznie jest możliwe uruchomienie gry na TV za pośrednictwem HDMI i aby była wykorzystywana karta GeForce. Nie wiem jak to sprawdzałem wcześniej, ale być może ma coś z tym wspólnego to, że gry były uruchamiane przez jakieś launchery (Wiedźmin 2, Skyrim) itd.

Przy okazji chciałbym zapytać jeszcze o jedną rzecz, mianowicie mam laptopa podłączonego przez HDMI do TV, natomiast TV jest podłączone kablem optycznym z amplitunerem, który ma podłączony zestaw głośników 5.1. Jestem bez problemu w stanie uruchomić dźwięk 5.1 gdy podłączę laptopa i amplituner kablem optycznym, lecz nie udaje mi się to gdy laptop jest podłączony za pomocą HDMI do TV. Tzn chciałbym przesłać dźwięk 5.1 przez HDMI do TV, a TV prześle go do amplitunera. Zaznaczam, że taka konfiguracja działa z Xboxem 360.
    Zakładam, że problemem tutaj jest zintegrowana karta dźwiękowa z Intela, która obsługuje dźwięk wychodzący przez HDMI. We właściwościach tego sterownika jest napisane, że obsługuje tylko dwa kanały. Czy jest możliwość zmiany sterownika dźwięku obsługującego wyjście HDMI? Kojarzę, że kiedyś przy instalacji sterowników Nvidia można było wybrać czy instalować sterownik dźwięku z Nvidii, ale nie wiem jak zmienić sterownik dźwięku dla HDMI na inny.
  • Poziom 19  
    Mi się wydaje, że laptop daje wyście do TV zarówno obrazu, jak i dźwięku. Następnie chcesz żeby ten dźwięk nie wychodził na głośnikach telewizora, tylko na wyjście optyczne do amplitunera... jeśli tak, to ustawienia trzeba zmienić w telewizorze, a nie w laptopie.

Jeśli natomiast obraz jest w TV, a dźwięk w laptopie, to faktycznie trzeba zmienić to w ustawieniach karty graficznej, prawdopodobnie masz ikonkę geforca w prawym dolnym rogu pulpitu.