Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Thermoval TVM20 Eberle E200 - Jak podłączyć termosat pokojowy E200 do pieca aku

HErcu 14 Paź 2015 20:41 1296 0
    HErcu
    Poziom 10  
    Witam wszystkich! Panowie (Panie) potrzeba mi pomocy odnośnie podpięcia wentylatora pieca.
    Posiadam Piec akumulacyjny Thermoval TVM20 (2KW) oraz termostat pokojowy Eberle E200 i mam problem z podłączeniem wentylatora. Otóż w piecu mam wejście na fazę i zero (i uziemienie oczywiście). Natomiast w termostacie następujące wyjścia: C, H(on) i C (off). Przy czym według instrukcji H oznacza "ogrzewanie, siłowniki normalnie zamknięte", a C "ogrzewanie, siłowniki normalnie otwarte lub tylko chłodzenie". Ponieważ czytając różne fora (w tym i to) natknąłem się na różne schematy podobnych urządzeń ale nigdzie na temat mojego Eberle E200. np. w jakimś "euroster 2006" wiem że są oznaczeni NC, NO oraz COM. Tłumaczę to sobie jako z angielskiego normaly close/open tak jak u mnie ale przeglądając dalej inne schematy termostatów troszeczkę zgłupiałem i nie wiem czy mam podłączyć mój termostat równolegle czy szeregowo. Tzn. faza do termostatu i od niego faza do wentylatora i powrót zera do sieci czy może faza do termostatu a z niego zero do pieca i z pieca faza do sieci dalej. Czy zero i do pieca i do termostatu (równolegle) a faza przez termostat do pieca. Sam już nie wiem. Bardzo proszę o pomoc może ktoś ma/miał podobny termostat lub taki sam albo będzie wiedział po prostu z doświadczenia jak powinno to być podłączone. Załączam schematy które dostałem w instrukcjach oraz fotkę tyłu temorstatu.

Pozdrawiam