Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Połączenie dekodera i TV kablem miedzianym

milansport 14 Paź 2015 21:04 732 16
  • #1 14 Paź 2015 21:04
    milansport
    Poziom 9  

Witam,
    potrzebuję połączyć ze sobą dwa urządzenia:

1. Dekoder IPTV ADB-2840C, który ma złącza

2. TV Samsung ME32B, który ma złącza

Cała trudność dla mnie polega na tym, że mogę te dwa urządzenia połączyć jedynym dostępnym kablem jednożyłowym miedzianym giętkim (linka).

Telewizor znajduje się w windzie stąd brak możliwości użycia innego połączenia.

Co da się zrobić w tej sytuacji? Dodam, że potrzebuję jedynie obrazu, bez dźwięku.

Pozdrawiam,

0 16
  • #2 14 Paź 2015 21:17
    brofran
    Poziom 37  

milansport napisał:
    Telewizor znajduje się w windzie

Po co tam TV ? jeżeli to konieczne to jedynie przesył obrazu drogą radiową . Kabel 1 żyłowy nie sprawdzi się .

0
  • #3 14 Paź 2015 21:29
    milansport
    Poziom 9  

Pytanie z cyklu:

"Lecę na księżyc, zbudowałem już statek w 70%"
    -Po co akurat na księżyc? ;)

Tak sobie ktoś ubzdurał, że w biurowcu w windzie ma lecieć TVN24, ale najwyraźniej nie przemyślał okablowania. Czytałem coś o modulatorach - czy nie dałoby się tego tu zastosować i zarobić kabla wtykami antenowymi?

Czyli np. z dekodera SCARTem na modulator, z modulatora miedzią do TV na wtykach antenowych?

0
  • #4 14 Paź 2015 21:31
    xury
    Poziom 38  

milansport napisał:
    Tak sobie ktoś ubzdurał, że w biurowcu w windzie ma lecieć TVN24

Najpierw bym się zapytał w UDT czy coś mogę tam zrobić...

0
  • #5 14 Paź 2015 21:35
    milansport
    Poziom 9  

Spokojnie, temat jest nadzorowany przez serwis firmy która montowała windę.

0
  • #6 14 Paź 2015 21:38
    xury
    Poziom 38  

W takim razie musisz postarać się o drugą żyłę. Na jednej się nie da. No chyba, że po zasilaniu przy pomocy konwerterów prąd<>LAN. Po jednej żyle to tylko po światłowodzie :)

0
  • #7 14 Paź 2015 21:44
    milansport
    Poziom 9  

A rozwiązanie z modulatorem o którym pisałem w poście #3?

0
  • Pomocny post
    #8 14 Paź 2015 21:49
    xury
    Poziom 38  

Modulator potrzebuje koncentryka z oplotem i żyłą centralną - czyli dwie żyły. Tyle samo co antena. Jeśli byś miał dwie żyły np. w skrętce to można by było zastosować baloony i puścić tak sygnał. Tak czy siak żyły muszą być DWIE.

0
  • #9 14 Paź 2015 22:12
    milansport
    Poziom 9  

Ok, a przy 2 żyłach jest jakieś inne rozwiązanie niż koncentryk z modulatorem?

0
  • #10 14 Paź 2015 22:29
    xury
    Poziom 38  

Chyba nie, chociaż teraz jest dostępnych wiele rodzajów media konwerterów. Musiałbyś poszukać w sieci. Modulator z racji tego, że masz do przesłania obraz i dźwięk.
    Można by było jak już wspomniałem wcześniej przesłać stream po LANie za pomocą zasilania, i jakiegoś przykładowa raspberry PI. Ale to nie wiadomo jak by działało w takich warunkach.

0
  • #11 14 Paź 2015 22:32
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Skoro to winda i tv - to chyba winda się porusza i w górę i w dół - pomyślał Kolega co i jak z tym kablem - przecież by przekazać obraz musi być połączenie - to i kabel będzie się musiał zwijać i rozwijać - coś słabo widzę żywotność i wytrzymałość mechaniczną dowolnego kabla RF.

0
  • #12 14 Paź 2015 22:42
    niewolno2
    Poziom 39  

Może idźmy w stronę przesłania sygnału drogą radiową np.
    bezprzewodowy zestaw do transmisji AV, tylko pytanie czy w tych warunkach on się sprawdzi?

0
  • #13 14 Paź 2015 22:45
    xury
    Poziom 38  

KOCUREK1970 napisał:
    Skoro to winda i tv - to chyba winda się porusza i w górę i w dół - pomyślał Kolega co i jak z tym kablem - przecież by przekazać obraz musi być połączenie - to i kabel będzie się musiał zwijać i rozwijać - coś słabo widzę żywotność i wytrzymałość mechaniczną dowolnego kabla RF.

Pewnie pomyślał i dlatego ma tylko jedną żyłę wolną. Zapewne z kabla sterowniczego windy.

0
  • #14 14 Paź 2015 23:10
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

@xury
    Odnosiłem się do wpisu o modulatorze i kablu RF.

A tak swoją droga - macie zgodę na publiczną emisję materiałów z dekodera?.

0
  • #15 14 Paź 2015 23:55
    milansport
    Poziom 9  

KOCUREK1970 napisał:

Tak, firma montująca windę może udostępnić jeden giętki jednożyłowy kabel z wiązki sterowniczej, która jest oczywiście przygotowana do tego, że winda jeździ w górę i w dół :)
    Być może uda się też użyć dodatkowego, drugiego takiego samego kabla.

niewolno2 napisał:
    Może idźmy w stronę przesłania sygnału drogą radiową np.
    bezprzewodowy zestaw do transmisji AV, tylko pytanie czy w tych warunkach on się sprawdzi?

Myślałem o tym i wydaję mi się, że barierą będzie tu obudowa kabiny windy w której nie ma ani grama zasięgu sieci komórkowych, a po wyjściu z niej zasięg full.

KOCUREK1970 napisał:
    A tak swoją droga - macie zgodę na publiczną emisję materiałów z dekodera?.

To już nie moje kompetencje, ale z czystej ciekawości się dowiem.

0
  • #17 15 Paź 2015 17:11
    sosarek

Poziom 43  

Ciekawi mnie jedno na co nikt nie zwrócił uwagi - odległość między tunerem a telewizorem, ponieważ pasywna transmisja może się nie sprawdzić.

0