Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TP-LINK TL-WN823N - Połączenie z siecią (extender) bez dostępu do internetu

14 Paź 2015 21:40 1311 3
  • Poziom 7  
    Witam,
    Mam dość duże mieszkanie, router stoi w jednym krańcu, a komputer w drugim, w związku z czym zasięg jest marny. Kupiłem extender TP-LINKA i niby wszystko jest dobrze, ale nie do końca. Ale po kolei:
    - dostawca: UPS
    - router: Cisco EPC3925
    - extender: TP-LINK TL-WA850RE
    - karta sieciowa USB: - TP-LINK TL-WN823N

Extender skonfigurowałem (przez WPS), przeniosłem tam gdzie docelowo ma być umieszczony i wszystko super. Zasięg w zasadzie w całym mieszkaniu jest znakomity. Telefony się łączą, laptop się łączy, internet śmiga. Problem pojawia się z PCtem. Sieć widzi, zasięg znakomity, łączy się z nią, ale dostęp jest ograniczony (brak internetu). Zresetowałem router do ustawień fabrycznych, ponownie skonfigurowałem extender i wtedy udało mi się połączyć z netem na PC, ale po około godzinie znowu był brak dostępu do neta. Zaznaczam, że wszystkie inne urządzenia łączą się bez problemu.
    Wczoraj ponownie wszystko zresetowałem i od nowa skonfigurowałem i internet był do dziś do około godziny 19-20, a teraz podobnie jak wcześniej jest połączony z siecią, ale nie ma internetu. Próbowałem już ustawiać statyczne IP i różne cuda robiłem, ale średnio się na tym znam, więc póki co wszystko jest na domyślnych ustawieniach.
    Poniżej wrzucam screeny w zasadzie każdego panelu konfiguracyjnego - extendera, routera i ustawień karty sieciowej oraz dodatkowo screen z inSSIDera. Niestety jest ich dużo więc są spakowane.

Z góry dziękuję za pomoc.
    Pozdrawiam
  • Specjalista Sieci, Internet
    Zakłócenia z innych sieci, sygnał słaby + tryb repeater = przepis na "będzie działać albo nie będzie"

zaktualizuj oprogramowanie routera i kart WIFI PC.
  • Poziom 7  
    Karta ma aktualne sterowniki. Do routera nie można wgrać inntchinnych. Wsadzilem WiFi USB do lapka, stanąłem przy extenderze i tez zasięg był super ale bez neta. Potem wyjalem extender, stanąłem przy routerze i to samo. Jakieś inne pomysły?
  • Moderator - Sieci, Internet
    Brak adresacji na karcie sieciowej z DHCP routera. Spróbuj uruchomić na wzmacniaczu DHCP ale z bramą głównego routera bo widać że połączenie między routerem a wzmacniaczem jest.