Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DeDitrich MCR 24T - Piec kondensacyjny + instalacja mieszana

14 Paź 2015 22:57 1938 4
  • Poziom 7  
    Witam,
    Posiadam piec De Ditrich MCR 24 T jednofunkcyjny
    - parter podłogówka z trójdrożnym zaworem termostatycznym i pompą - pompa włączana regulatorem pokojowym
    - piętro grzejniki z zaworami termostatycznymi z głowicami
    Instalacja działa tak, że pompa w piecu włączona na stałe (jeden grzejnik w łazience otwarty dla zapewnienia obiegu gdy termostaty się zamkną na pozostałych grzejnikach)
    Problem z pompą od podłogi bo brak by-passu dla tej pompy np. jak piec przelącza sie w grzanie CWU a regulator pokojowy włącza pompę od podłogówki to brak obiegu - jak to rozwiązać, gdzie wstawić by-pass, a może zawór upustowy różnicy ciśnień ?

• Relpol przekaźniki
  • Poziom 35  
    Ja bym zrobił to prościej. Ten kocioł ma wyprowadzenie do zawór przełączającego X5 1 - 2 to CO 1 - 3 to CWU. Dołożyć przekaźnik odłączający pompę w przypadku grzania CWU i po problemie.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 7  
    Tak to jest jakieś rozwiązanie ale niestety tylko połowicznie dlatego, że pozostaje jeszcze kwestia obiegu pompy podłogówki zanim otworzy sie zawór termostatyczny z siłownikiem który zamyka lub otwiera grzanie podłogi - ten narysowany na zielono.
    Podłogówka musi być odcinana tym zaworem bo pompa z pieca pcha mi wodę przez podłoge i grzeje nawet wtedy kiedy nie trzeba.
  • Poziom 35  
    Zawór przełączający w kotle przełącza się na obieg CWU i pompa nie może pchać wody do obiegu grzewczego. Pompa jest przed zaworem. A pompę podłogówki podłącz jak wyżej pisałem przez przekaźnik.
    Mam identyczny kocioł i wiem jak on funkcjonuje. Jest jeden moment zaraz po wyłączeniu grzania CWU iż gorąca woda trafia do obiegu grzewczego mimo jego wyłączenia lecz to trwa chwilę. Widać to szczególnie latem jak po grzaniu CWU przez chwilę ciepłe są grzejniki.
    W sprawnym kotle podczas grzania CWU obieg CO jest odłączony.
  • Poziom 7  
    Zgadazam sie z tobą, ale powody dla których chcę założyc zawór upustowy różnicy ciśnien sa dwa:
    1. brak obiegu podczas przełaczania się pieca w pozycje CWU - i można by to rozwiązać twoim sposobem
    2. Po zamontowaniu zaworu odcinajającego (zaznaczony na zielono - jeszcze go nie ma ale musze go założyć bo pompa z pieca przepycha mi wodę przez podłogę a tego nie chce) będzie brak obiegu dla pompy - pytanie czy trzeba zamontowac taki zawór różnicy ciśnień czy może jest jakieś inne rozwiązanie np. by pass