Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laptop warty swojej ceny czy nie?

14 Paź 2015 23:44 555 11
  • Poziom 9  
    Hey wszystkim.
    Postaram się krótko i zwięźle, planuję zakup laptopa i im więcej czytam tym mniej wiem a technika za szybko idzie do przodu :) A więc znalazłem taki otóż to sprzęt:
    ASUS F550JK-DM019H
    Procesor: Intel Core i7-4710HQ
    Pamięć RAM: 8 GB
    Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 850M
    Dysk HDD: 1 TB
    cena oscyluje w granicy 2700zl (nowy )
    Najważniejsze pytanie czy warto?? czy szukać czegoś innego?
    z nowszej generacji 5-tek? Zależy mi aby laptop był wydajny.
    Z góry dziękuję za pomoc.
  • Poziom 23  
    @Apollo250 - w tym pułapie cenowym na pewno wybrałbym DOTYK DELL Inspiron 15 FHD i7 8GB 1TB W8.1 +213zł (patrz na Allegro - oferta nr 5631471794)
    Stan: Nowy
    Procesor : Intel Core i7
    Taktowanie procesora (MHz): 3100
    Pamięć RAM (MB): 8192
    Pojemność dysku (GB): 1000.00
    Wielkość matrycy : 15" - 15.9"
    Rozdzielczość matrycy : 1920 x 1080
    Rodzaj matrycy: Ekran dotykowy - "technika za szybko idzie do przodu" :)
    System operacyjny: Windows 8,
    Dodatkowe informacje: Czytnik kart pamięci, HDMI, Kamera, Matryca LED, Obsługa standardu 802.11n, USB 3.0, Podświetlana klawiatura,
  • Poziom 9  
    dzięki za propozycję , ale niestety z dotyku nie będę korzystał.
    Procesor dużo mniej wydajny, brak dedykowanej grafiki.
    Laptop na pewno będzie wykorzystywany do gier przez dziecko jak i do obróbki zdjęć (amatorsko) dlatego zależy mi na dobrej wydajności bez zbędnych gadżetów.
    Mimo wszystko dziękuję za propozycję.
    Jeśli ma ktoś jeszcze jakieś pomysły proszę o podesłanie.
  • Poziom 27  
    Apollo250 napisał:

ASUS F550JK-DM019H

super cena więc nie ma co się zastanawiać
  • Poziom 23  
    Apollo250 napisał:

Skoro tak - to mam jeszcze coś "bombowego dla Ciebie. :)
    Tym razem kryje się ona na Allegro pod hasłem: Laptop Lenovo GAMER i7 8GB 1TB RADEON 2GB +500zł (oferta nr 4807094530).
    Chyba ta oferta z solidnym, naprawdę markowym LENOVO, a nie z przeważnie trzeszczącymi obudowami ASUS-ami - tym razem nie będzie do odrzucenia ? :)
    Procesor: Intel Core i7
    Taktowanie procesora (MHz) (maksymalne): 3100
    Karta graficzna: Grafika dedykowana 2GB !!!
    Rozdzielczość matrycy : 1366 x 768
    System operacyjny: Windows 8, (który bezpłatnie w ramach promocji Microsoft - możesz zamienić na Windows 10)
    Dodatkowe informacje: Czytnik kart pamięci, HDMI, Kamera, Matryca LED, Obsługa standardu 802.11n, USB 3.0,

Moderowany przez master-007:

Kolejna nieprzemyślana porada mogąca narazić innych Użytkowników na niekorzystne rozporządzenie pieniędzmi będzie skutkować ostrzeżeniem.
    Autor pisze, że szuka wydajnego laptopa, jako przykład wskazuje komputer z nowym czterordzeniowcem potrafiących obsłużyć 8 wątków i jedną z najlepszych mobilnych kart graficznych w zakładanym budżecie a ty polecasz mu jednostkę z niskonapięciowym dwurdzeniowcem i marną kartą.
    :sm31:
    3.1.11, 3.1.17.

• Poziom 19  
    Apollo250 napisał:

ASUS F550JK-DM019H
    Procesor: Intel Core i7-4710HQ
    Pamięć RAM: 8 GB
    Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 850M
    Dysk HDD: 1 TB
    cena oscyluje w granicy 2700zl (nowy )
    Najważniejsze pytanie czy warto?? czy szukać czegoś innego?
    z nowszej generacji 5-tek? Zależy mi aby laptop był wydajny.
    Z góry dziękuję za pomoc.

Bierz w ciemno ASUS'a, to co proponuje kolega Nicedog to pewnie żart.
  • Poziom 43  
    Nicedog napisał:
    Apollo250 napisał:

Skoro tak - to mam jeszcze coś "bombowego dla Ciebie. :)
    Tym razem kryje się ona na Allegro pod hasłem: Laptop Lenovo GAMER i7 8GB 1TB RADEON 2GB +500zł (oferta nr 4807094530).
    Chyba ta oferta z solidnym, naprawdę markowym LENOVO, a nie z przeważnie trzeszczącymi obudowami ASUS-ami - tym razem nie będzie do odrzucenia ? :)
    Procesor: Intel Core i7
    Taktowanie procesora (MHz) (maksymalne): 3100
    Karta graficzna: Grafika dedykowana 2GB !!!
    Rozdzielczość matrycy : 1366 x 768
    System operacyjny: Windows 8, (który bezpłatnie w ramach promocji Microsoft - możesz zamienić na Windows 10)
    Dodatkowe informacje: Czytnik kart pamięci, HDMI, Kamera, Matryca LED, Obsługa standardu 802.11n, USB 3.0,

Sorry, ale R5 330 to nie jest karta dla "gejmera", bo jej wydajność to komedia.
    Pierwszy Asus ma całkiem dobry config, wiadomo że jakością to nie będzie grzeszyło ale trudno będzie o wydajniejszy do 3 tysięcy zł.
  • Poziom 23  
    plejaz napisał:
    Bierz w ciemno ASUS'a, to co proponuje kolega Nicedog to pewnie żart.

Skoro Szanowny Kolega robi mi tu aż taki poważny przytyk, że rzekomo na tym forum żartuję (???) :)
    - to może zechce poczynić troch więcej starań ze swej strony i poda (porównawczo wyszczególni najlepiej w punktach) dokładnie i konkretnie - w czym to ten ww. ASUS ma być lepszy od tego ww. LENOVO (tym bardziej, że LENOVO to zasłużenie super marka, która słynne z wyjątkowej jakości i solidności !!!).
    Toteż proszę o konkrety, a nie o bawienie się w nic nie znacząe słowa - bo na to naprawdę szkoda czasu.
  • Poziom 19  
    Wszystko zostało już napisane.
    W takiej kwocie do 3000,00 zł nie będzie nic lepszego, chyba że używany.
    Kolego Nicedog, zestawiasz komputer z procesorem niskonapięciowym z pełnowymiarową i7 oraz kartę graficzną pokroju integry do karty GTX ?
    Zgłosiłem Twój post do moderatorów bo nie masz zielonego pojęcia co wypisujesz, nie mówię, że w złej mierze, ale możesz bardziej zaszkodzić niż pomóc.
  • Poziom 23  
    plejaz napisał:
    Zgłosiłem Twój post do moderatorów

Dlaczego kolega aż tak bardzo się unosi i jest aż tak nadgorliwy w swojej krytyce. Przecież tutaj jest forum o takiej tematyce, gdzie wolno dość "luzno" wyszukiwać wszystkie możliwe oferty, aby je pozniej w rzeczowej dyskusji porównywać. Nikt tu nikomu też na siłę nic nie wciska - przynajmniej ja tego nie robię. A skoro do czegoś masz pretensje - to zechciej przynajmniej uzasadnić, chociażby przez podanie jakichś wyników z porównawczych testów (m.in. konkretne linki z Internetu). Wtedy by się konkretnie zobaczyło, o ile te tak przez Ciebie zachwalane parametry karty graficznej w ASUS-ie są tak lepsze - i czy to w ogóle kolidowałoby z prawdziwymi potrzebami @Apollo250.
    Jak będziemy się na wzajem na tych forach tak traktowali - jak Ty to robisz, to jakakolwiek dyskusja mija się z celem !
  • Poziom 27  
    Nicedog napisał:
    to zechciej przynajmniej uzasadnić, chociażby przez podanie jakichś wyników z porównawczych testów (m.in. konkretne linki z Internetu)

Intel Core i7-4710HQ @ 2.50GHz - 7,858 pkt
    Intel Core i7-4510U @ 2.00GHz - 3,940 pkt
    http://www.cpubenchmark.net/high_end_cpus.html

GeForce GTX 850M - 1,409 pkt (3D mark - 16,135)
    Radeon R5 M330 - 552 pkt (3D mark - 5,662)
    http://www.videocardbenchmark.net/mid_range_gpus.html

BioShock Infinite
    1920 x 1080 - Ultra preset + DX11 (DDOF)

Radeon R5 M330 - 8 fps
    GeForce GTX 850M - 28.4 fps
    tutaj to już jest miazga totalna...

Jak widzisz proponowany przez Ciebie komputer ma procesor z goła dwukrotnie słabszy a grafikę trzykrotnie, posłuchaj przedmówców i nie udzielaj rad w tematach w których sam dopiero raczkujesz. Poza tym lenovo to badziew (pomijam pewne wyjątki modeli z serii thinkpad ale to już są krotności kwoty którą pytający chce przeznaczyć na komputer).
  • Poziom 9  
    dzięki za zainteresowanie tematem, rozglądałem się za laptopem (jakość/cena) i wybór padł na powyższego Asusa ale nie bylem do końca pewny czy będzie to dobry wybór.
    Kolega powyżej w bardzo jasny sposób pokazał różnice między tymi laptopami. W najbliższych paru dniach będę zamawiał, gdyby pojawiła się jakaś konkurencyjna oferta z chęcią rozpatrzę choć myślę że niema co kombinować :)
    Dziękuję wszystkim za zainteresowanie i dobre rady.